Jak pracuje softwarový tester jako oscilátor?

Nevzdelanec neelektronik

Jak pracuje softwarový tester jako oscilátor?
« kdy: 27. 06. 2015, 13:34:22 »
Dobry den,

zajímalo by mě jaká je náplň práce sw testera fungujícího jako oscilátor. Z popisů pracovních pozic si vůbec neumím představit co konkrétně vlastně tester jako oscilátor robí a strýček google mi na moje hloupé otázky hloupě odpověděl.

Jak to teda vypadá, když tester testuje nějakou webstránku nebo aplikaci? Kliká osm hodin v kuse denně o vysoké frekvenci na UI a hlásí proramátorům, že se do listboxu nic nevypísalo, hrabe se ve zdrojáku a opravuje nějaké drobné chyby ohledně periody průběhu signálu programů?? Anebo píše testy a následně hlásí programátorům co zase zpackali??

Ten obrázek je z knihy Complete Digital Design a popisuje konstrukci oscilátoru pomocí invertoru, rezistoru a kapacitoru.
Já chápu ten popis, ale nerozumím tomu, proč to funguje, respektive proč se ten proud v tom obvodu bude šířit tak, aby to fungovalo. A už vůbec nevím, jak bych jako oscilátor pracoval já jako sw tester.
Mám vystudovanou průmyslovku a dva VŠ předměty o elektronice, ale stejně tomu moc nerozumím, protože jsem +-
tupě aplikoval nějaké naučené poučky.Budu vděčný, když moje spekulace uvedete na pravou míru.



Iviak

Re:Jak pracuje softwarový tester jako oscilátor?
« Odpověď #1 kdy: 27. 06. 2015, 13:57:57 »
Michal žije! ale teraz sa už nezaujíma o plávanie žien...

Hellraiser

Re:Jak pracuje softwarový tester jako oscilátor?
« Odpověď #2 kdy: 27. 06. 2015, 15:28:55 »
No tak to je zapeklita otazka. Uz jsem videl i pozici "Manazerka hygieny socialniho zamereni" nebo tak nejak. Nakonec se z toho vyklubala hajzlbaba.
Ale k veci. Tusim, ze ten oscilator neni upresnen, takze takze muze byt i mechanicky viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Oscil%C3%A1tor .
Vzhledem k tomu ze hlavni funkce oscilatoru je kmitani da se to vylozit tak, ze budes muset v praci pekne kmitat, nebo ze jde o monotonni praci do zblbnuti.
Ale jestli te to opravdu zajima neni nic jednodussiho, nez jim zavolat na personalni oddeleni a zeptat se na podrobnosti.

Re:Jak pracuje softwarový tester jako oscilátor?
« Odpověď #3 kdy: 27. 06. 2015, 15:54:01 »
Hlavně bacha na ty getry a setry ...