Funkce edit na fóru

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Funkce edit na fóru
« kdy: 22. 06. 2015, 19:16:20 »
Mam rad root.cz a ked viem, snazim sa relevatne odpovedat na otazky na fore. Nie je vsak v mojich silach uplne sa vyhnut chybam a tie by som po sebe rad opravil. Root zije aj nami citatelmi [adblock pre root vypnuty] a mal by teda aj reflektovat nase nazory/poziadavky.

Ziadam o pridanie funkcie EDIT na prispevky vo fore.

Ci ste za, alebo proti, vyjadrite svoj nazor.
« Poslední změna: 22. 06. 2015, 19:40:36 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:FUNKCIA EDIT na fore
« Odpověď #1 kdy: 22. 06. 2015, 19:24:08 »
Ne, protože by musel někdo kliknout v administraci a na to nejsou zdroje.  ::) Já už zase rok a půl žádám o vypnutí ultradementního WYSIWYG režimu toho samého fóra vedle na Lupě, taky samozřejmě bezvýsledně.

P.S. A dnes jsem opět vypěnil nad žižkovským "antispamem"  >:(

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #2 kdy: 22. 06. 2015, 19:45:48 »
Je to vypnuto schválně, koresponduje to se zbytkem diskusí na Rootovi. Nikdo nemá možnost editovat a mazat příspěvky, ani vlastní. Jen tak je možné zajistit, že co je psáno je dáno a není možné hýbat s historií a hádat se o tom, co kdo kdy napsal, když už to neexistuje.

Lol Phirae

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #3 kdy: 22. 06. 2015, 19:47:32 »
Nikdo nemá možnost editovat a mazat příspěvky, ani vlastní.

« Poslední změna: Dnes v 19:40:36 od Petr Krčmář »

 ;D ;D ::) ::)

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #4 kdy: 22. 06. 2015, 20:00:07 »
To je jen kvůli titulkům. Svoje příspěvky nikdy needituji, bylo by to navíc přesně takhle vidět.


Lol Phirae

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #5 kdy: 22. 06. 2015, 20:01:40 »
bylo by to navíc přesně takhle vidět.

... čímž nám jaksi odpadl ten hlavní důvod, že...

OMG

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #6 kdy: 22. 06. 2015, 20:06:21 »
Je to vypnuto schválně, koresponduje to se zbytkem diskusí na Rootovi. Nikdo nemá možnost editovat a mazat příspěvky, ani vlastní. Jen tak je možné zajistit, že co je psáno je dáno a není možné hýbat s historií a hádat se o tom, co kdo kdy napsal, když už to neexistuje.
nemohli by se soudruzi z NDR zamyslet a umoznit editaci treba max. 10 minut po odeslani prispevku?

OMG

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #7 kdy: 22. 06. 2015, 20:07:33 »
Je to vypnuto schválně, koresponduje to se zbytkem diskusí na Rootovi. Nikdo nemá možnost editovat a mazat příspěvky, ani vlastní. Jen tak je možné zajistit, že co je psáno je dáno a není možné hýbat s historií a hádat se o tom, co kdo kdy napsal, když už to neexistuje.
kdyz jsme u toho, plati na root.cz pravo na zapomenuti jako treba u google?

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #8 kdy: 22. 06. 2015, 20:09:00 »
Neplatí. Občas se někdo ozve, že by chtěl něco smazat a že je autorem. Ale v drtivé většině má smůlu. Co bylo napsáno, je v archivu.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #9 kdy: 22. 06. 2015, 20:20:40 »
Je mozne spravit anketu? Mne by to bolo jedno ze si niekto po tom co pridam odpoved zmeni predosly post. Funkcia EDIT ma pre mna podstatne vyssiu prioritu. Taktiez sa mi nepaci moznost editovat len do urciteho limitu.
Ukazkovy use case je nasledne pridavanie linkov/nazvov/faktov do titulneho prispevku z toho co sa objavi v diskusii. Ak si root vazi demokraciu, spravte si anketu kto je pre a kto proti.

Prave preto som pridal tento prispevok. Ak sa pouzivatelia postavia proti editacii, nie je o com. Ak sa postavia za, mali by ste to povolit.

v

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #10 kdy: 22. 06. 2015, 20:41:34 »
editace příspěvků je naprostá KOKOTINA

( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°) ͡°)

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #11 kdy: 22. 06. 2015, 20:54:50 »
editace příspěvků je naprostá KOKOTINA
Asi tak... smysl to má možná tak pro OP, jinak ne. Si to po sobě přečtěte, jestli vám pak něco vadí. Nějaká "nástěnka", kterou by mohl upravovat ten co vytvořil vlákno, by se ale mohla hodit. Ještě bych si dokázal představit možnost mazání příspěvků v rozmezí 30-120 vteřin nebo tak... ono to tu zas tak aktivní neni.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #12 kdy: 29. 06. 2015, 10:14:04 »
Jsem na tom podobně jako PCnity - rád bych po sobě občas něco opravil (když píšu rychle, dělám překlepy nebo nedoklepnu a pak to vypadá všelijak). Nicméně jak napsal Petr - co je psáno, to je dáno.

I když osobně bych editaci uvítal (pro sebe, z mého pohledu; dokonce si pamatuju, že kdysi tu unkční byla), pokud by se hlasovalo, já bych dal hlas stávajícímu řešení.

Něco mezi (editace do XY sekund/minut) bych zcela vynechal.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #13 kdy: 23. 09. 2015, 11:07:05 »
Ano, nemožnost opravit/doplnit vlastní příspěvek na fóru mě vytáčí, jinde je to naprostá samozřejmost, minimálně alespoň nějaký čas od zveřejnění.

Taky mě vytáčí, že když se přihlásím v jiném prohlížeči/PC, tak je předchozí session zrušena, tohle rovněž jinde je naprostá samozřejmost, včetně třeba Google, který je schopen držet současné přihlášení ve více prohlížečích.

Re:Funkce edit na fóru
« Odpověď #14 kdy: 23. 09. 2015, 11:22:20 »
A já by sem chtěl ještě dva (podle mne zásadní) smajlíky:
- fakáč
- zvracejecí


PS: s tou editací (vlastního, a nikoli smazání celého) příspěvku to má něco do sebe, ale na druhou stranu, když někdo něco napíše tak, že se třeba jen splete, nebo občas ta pravopysná chiba, to se dá přejít, někteří ale (schválně?) píší jak trotli, co sotva vychodili 3 třídu, asi je to kůl ...