Velmi záleží na konkrétním routeru. Řada i relativně levných routerů má v sobě switch chip, který umí dělat routing, NAT i firewall v hardware. CPU pak jen dostane k sobě první paket spojení, rozhodně o ne/propouštění a případně jak provádět NAT a do hardwarového pole zapíše, jak se má nakládat už v silikonu s dalšíma pakety spojení a nestará se o to, dokud nedojde k přeplnění počtu takto hardwarově routovaných/firewallovaných/NATovaných spojení. Starší čipy umí takto obloužit třeba jen řádově 32 spojení, nové 1024+ současně.
Jiná věc je, zda to výrobce v SW vůbec využívá, to už je mnohme horší věc.... Výrobci, oc to podporují, tak většinou se chlubí tím v dokumentaci/na krabici, že používají hardwarový full speed NAT.
Nicméně, jakýkoliv další aktivní prvek v cestě má dopad na problém LFN (long fat network), pak to těžce záleží na tom, čím a jak je udělaná trasa k Vám domů a může se při vhodné snaze stát, že přidání toho jednoho routeru, byť hodně výkoného, který se bude sám o sobě nudit, způsobí zančné sražení rychlosti TCP spojení.