Linux hostující VMware x virtualizace

Matěj

Linux hostující VMware x virtualizace
« kdy: 10. 06. 2015, 11:16:42 »
Zdravím
Začínám s Linuxem moc se mi líbí a postupně bych se chtěl vykašlat na windows.
bohužel mám určité problémy
Baví mně virtualizace na win používám VMware player na fed mi vmware nechce fungovat má problem s Vmnet na netu jsem našel spoustu patchu ale ne na kernel 4.x.
Dotaz:
jakou distribuci my doporučíte na hostování virtuálních stroju? a jakej soft kdz6 ne vmware?

Předem děkuji za rady
Matěj


Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2015, 11:32:38 »
Na distribuci nezáleží, použij to, co se ti líbí nebo to, co znají lidé v tvém okolí.

Co se týče virtualizace, dá se použít (kromě zmíněného VMware) například VirtualBox nebo KVM, což je virtualizace, která je přímo součástí jádra. Jsou k tomu i různé klikací nadstavby, internet je plný návodů.

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2015, 11:53:07 »
paklize zacinas a tedy si chces obcas neco pustit na svym kompu tak doporucim virtualbox.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Matěj

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2015, 13:41:22 »
A co se tyče VMware je normalní že to děla takovéhle chyby?  nebo  je problem ve mně?
mam totiž již spostu Virtualu z widousu z VMware

twl

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2015, 21:22:36 »
ano, fedora pouziva hodne nove kernely, a starsi vmware si s nimi obvykle neporadil.
vzdycky ale byl na netu patch k dohledani, moje opakovana zkusenost.
myslim, ze nejnovejsi vmware uz s kernelem 4.0.x funguje v poho, uz nevim, nejak se to urcite rozjelo.


Daemon

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #5 kdy: 11. 06. 2015, 00:51:50 »
jakou distribuci my doporučíte na hostování virtuálních stroju? a jakej soft kdz6 ne vmware?

Kromě VMware (Workstation ve Windows, ESXi/vSphere na serverech) používám kombinaci FreeBSD a VirtualBox. To je taky určitá alternativa. Jinak ten VirtualBox samozřejmě běží i v Linuxu a možná bych ho doporučil spíš než VMware.

Václav Maněna

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #6 kdy: 11. 06. 2015, 06:27:51 »
Dobrý den, požadovaného chování lze dosáhnout použitím filtrů: https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=6&t=55483

StenF

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #7 kdy: 11. 06. 2015, 08:02:27 »
Pouzij distr. ktera je podporovana vmplayer. Cista instalace + vmplayer. Na virtualech pak muzes experimetovat. A stejne budes delat vse na virtualech, takze bych ten vmplayer nechal klidne na windows.

Murďa

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #8 kdy: 11. 06. 2015, 09:18:30 »
Jestli to je jen na testování zkus virtualbox, funguje dobre i bez složitého nastavování a myslím že umí importovat i z vmware.

Matěj

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #9 kdy: 24. 06. 2015, 22:33:23 »
Zdravym děkuji za odpovědi a asi mohu uzavřít diskuzi schrnutím problemu
-twl- musim potvrdit vaši skušenost problem fedori a vmware je skutečně v kernelu pač problem se vyskytl po aktualizaci
 patch na starší verzi jsem našel ale na nejnovější ne
- zkoušel jsem debian a vmware a v pohodě chodi
- co mně dál zaujalo je distribuce proxmox  což je virtualizační server OS zatim jsem to upně netestoval ale chystam se na to

toť vše

samalama

Re:Linux hostující VMware x virtualizace
« Odpověď #10 kdy: 24. 06. 2015, 22:50:21 »
Zdravym děkuji za odpovědi a asi mohu uzavřít diskuzi schrnutím problemu
-twl- musim potvrdit vaši skušenost problem fedori a vmware je skutečně v kernelu pač problem se vyskytl po aktualizaci
 patch na starší verzi jsem našel ale na nejnovější ne
- zkoušel jsem debian a vmware a v pohodě chodi
- co mně dál zaujalo je distribuce proxmox  což je virtualizační server OS zatim jsem to upně netestoval ale chystam se na to

toť vše

pokial este len zacinas s linuxom, tak proxmox (nie je to distribucia) urcite nie je dobra volba. ten uz vyzaduje pokrocile vedomosti. takze zacal by som s virtualboxom a pomaly sa ucil...