Pracovní notebook pro vývojáře

Pracovní notebook pro vývojáře
« kdy: 09. 06. 2015, 18:18:17 »
Čas se s časem sešel a rozhodl jsem se pořídit si notebook :-)
Notebook k práci ( PHP / databáze / .NET ) jelikož jej budu nosit do práce, či na výlet a pod. tak jsem se rozhodl na 14" display,
při hlavní práci bude propojený s velkým displayem 24" - 32" (v budoucnu, cca pul roku).  resp. stojím nad dilematem
moje otázka zní ... jak volit s displayem? 14" (FHD) , či jak je na tom 13.3" s tím FHD, či vyšším rolišením, dá se na to dívat kdyžm mám spuštěné IDE (Visual Studio / PHPStorm )
o ostatních parametrech jasno mám .. SSD disk min. 8 GB RAM a pod.

Díky za názory


fox

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #1 kdy: 09. 06. 2015, 18:35:25 »
Máte pocit, že může existovat notebook na výlet s vhodným displayem na Visual Studio ? Jakou odpověď jste na to očekával ? ;D

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2015, 19:26:51 »
Opet a znovu bych volil stejne jako to mam - T420 + RAM + SSD + HDD v ultrabay. V praci pochopitelne v docku. 1600x900px je na 14" pouzitelne. Takhle to cele vyjde do 20tis a je to fortelny stroj ktery se nejakyho cestovani nezalekne.

(pracovni urceni vyvoj php v netbeanech ve virtualnim linuxu a naprosto v pohode)

Otazka je kolik jsi ochoten do toho vrazit penez.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

j

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2015, 19:48:03 »
Nemam problem s 1920x1200 na 12", ale zalezi jestli nosis brejle ... i spousta lidi bez nich tohle neda.

RAM naprosto minimalne 16GB ... min nema smysl uvazovat. Pustis browser - 2GB v haji, pustis ide, dalsi ... pustis nejakej tool a dalsi gigo v trapu ... 8 je na dev stroji dneska nouzovka.

Tomáš Roll

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2015, 20:10:38 »
Pokud nechceš pouštět virtuální stroje, je 16 GB silně přehnané, 8 GB v pohodě stačí. Ale při dnešních cenách čehokoliv to je vlastně jedno.


Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #5 kdy: 10. 06. 2015, 07:22:18 »
Máte pocit, že může existovat notebook na výlet s vhodným displayem na Visual Studio ? Jakou odpověď jste na to očekával ? ;D
Zdravím, bylo to myšleno jako že případný notebook, budu více přenášet, nic víc. Jinak děkuji za náhled na otázku.

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #6 kdy: 10. 06. 2015, 07:24:33 »
Nemam problem s 1920x1200 na 12", ale zalezi jestli nosis brejle ... i spousta lidi bez nich tohle neda.

RAM naprosto minimalne 16GB ... min nema smysl uvazovat. Pustis browser - 2GB v haji, pustis ide, dalsi ... pustis nejakej tool a dalsi gigo v trapu ... 8 je na dev stroji dneska nouzovka.

tak na 12" mi toto připadne až moc, jj nosím brýle. mám 8 GB na prac. stanici a nepřipadne mi to, že je to málo, ale u ntb. beru že 8 GB v 1 modulu pro případné rozšíření.

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #7 kdy: 10. 06. 2015, 07:26:22 »
Opet a znovu bych volil stejne jako to mam - T420 + RAM + SSD + HDD v ultrabay. V praci pochopitelne v docku. 1600x900px je na 14" pouzitelne. Takhle to cele vyjde do 20tis a je to fortelny stroj ktery se nejakyho cestovani nezalekne.

(pracovni urceni vyvoj php v netbeanech ve virtualnim linuxu a naprosto v pohode)

Otazka je kolik jsi ochoten do toho vrazit penez.

Jinak ohledně částky, to vypadá, že co vidím ohledně nového ntb, tak pod 30 tam skoro nic není. a tak to bude  asi okolo této částky +/-

iwtu

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #8 kdy: 10. 06. 2015, 23:15:07 »
Ahoj.

Stal som pred podobnou otazkou. S tym, ze u mna su dolezity vykon (core i5+, SSD 256+, 8GB RAM +), prenositelnost(13-14"), vydrz baterky a sasi.

Mimochodom, pokial clovek nepotrebuje Windows alebo Linux, MacBook Pro je dobra volba. Ale teraz isli hore..
Dalej som si osahal najnovsi Thinpad T440, posledne dve cisla uz nepamatam, ale to sasi ma strasne sklamalo.
Toshiba Tecra sa mi nejako nepacila. Parametre super ale.. Vobec nie je cool.
Keby som pozeral na cenu, tak by to vyhral Asus Zenbook, jednoznacne.

Ale dovolim si upriamit pozornost na Dell XPS 13. 13" display z najvyssim rozlisenim v 11" tele, velmi kvalitne spracovanie, dlha vydrz a vykon je tiez ok. Ako ten notebook momentalne nema konkurenciu ale stoji 40 000 Kc a podla mna je aj krajsi ako MacBook.

Odporucam ist do Alzy alebo kde a si tie veci realne osahat. Notebook sa predsa nekupuje kazdy den..

karel

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #9 kdy: 11. 06. 2015, 07:32:49 »
Nemam problem s 1920x1200 na 12", ale zalezi jestli nosis brejle ... i spousta lidi bez nich tohle neda.

RAM naprosto minimalne 16GB ... min nema smysl uvazovat. Pustis browser - 2GB v haji, pustis ide, dalsi ... pustis nejakej tool a dalsi gigo v trapu ... 8 je na dev stroji dneska nouzovka.

Hihihih, no pak ty programi maji za neco stát.
Já vklidu programuju na stroji s 4GB RAM, ba naopak si myslím, že přehaný výkon dev stroje může asi tak v 90% být spíše na škodu, tobě ta šílenost co si napsal hezky maká, ale pak to hodíš zákazníkovi na jeho all-in-one a on se skoro nehne kurzor :D trošku přeháním, ale dost podoné jsem potkal a přitom stačilo přepsat pár míst kde se dělá s databází a nemučit jí, tohohle si ale na silném stroji nemusíš všimnout, že tam kolega dělá ee.





ghost

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #10 kdy: 11. 06. 2015, 08:06:14 »
Nemam problem s 1920x1200 na 12", ale zalezi jestli nosis brejle ... i spousta lidi bez nich tohle neda.

RAM naprosto minimalne 16GB ... min nema smysl uvazovat. Pustis browser - 2GB v haji, pustis ide, dalsi ... pustis nejakej tool a dalsi gigo v trapu ... 8 je na dev stroji dneska nouzovka.

Hihihih, no pak ty programi maji za neco stát.
Já vklidu programuju na stroji s 4GB RAM, ba naopak si myslím, že přehaný výkon dev stroje může asi tak v 90% být spíše na škodu, tobě ta šílenost co si napsal hezky maká, ale pak to hodíš zákazníkovi na jeho all-in-one a on se skoro nehne kurzor :D trošku přeháním, ale dost podoné jsem potkal a přitom stačilo přepsat pár míst kde se dělá s databází a nemučit jí, tohohle si ale na silném stroji nemusíš všimnout, že tam kolega dělá ee.


Tohle je samozrejme blbost, pokud neznate zaklady vycislitelnosti, slozitosti a detaily jazyka, hw a dalsi pak se neni cemu divit ze je to pomale. Rozhodne to neni tim ze nekdo programuje na rychlem stroji. 

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #11 kdy: 11. 06. 2015, 17:32:13 »
Ahoj.

Stal som pred podobnou otazkou. S tym, ze u mna su dolezity vykon (core i5+, SSD 256+, 8GB RAM +), prenositelnost(13-14"), vydrz baterky a sasi.

Mimochodom, pokial clovek nepotrebuje Windows alebo Linux, MacBook Pro je dobra volba. Ale teraz isli hore..
Dalej som si osahal najnovsi Thinpad T440, posledne dve cisla uz nepamatam, ale to sasi ma strasne sklamalo.
Toshiba Tecra sa mi nejako nepacila. Parametre super ale.. Vobec nie je cool.
Keby som pozeral na cenu, tak by to vyhral Asus Zenbook, jednoznacne.

Ale dovolim si upriamit pozornost na Dell XPS 13. 13" display z najvyssim rozlisenim v 11" tele, velmi kvalitne spracovanie, dlha vydrz a vykon je tiez ok. Ako ten notebook momentalne nema konkurenciu ale stoji 40 000 Kc a podla mna je aj krajsi ako MacBook.

Odporucam ist do Alzy alebo kde a si tie veci realne osahat. Notebook sa predsa nekupuje kazdy den..

Ahoj,
Dell XPS 13 vypada krasne :-) jen nevim, jestli je to ono ;-)

Jinak, samozřejmostí pro mě je si toto osahat prvně,  ale pochybuji, ze mi v showroomu duvoli nainstalovat par programu na toto :-D proto se ptám také tady.  ;-) Macbook, vzhledem k .NET padá, leda bych si do něj nainstaloval widle.  Toshiba  nové generace vypadají schopně  + docking je tam vyborny.


MartinX

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #12 kdy: 11. 06. 2015, 18:00:59 »
Akurat som riesil nakup pracovneho notebooku, nakoniec som sa rozhodol pre Thinkpad E450 - konfiguracia s Core i7 5500, 4GB RAM, Full HD displayom a AMD Radeon R7 M260 grafikou a k tomu som dokupil 8 GB RAM modul a Samsung 850 Pro 256 MB SSD - dokopy ma to vyslo nieco okolo 1000 €. E rada je sice najnizsia rada Thinkpadov, ale na rozdiel od vyssich rad sa da jednoduchsie robit upgrade disku a RAM - ma ich priamo pristupne cez samostatny otvor - pri vyssich radach (L, T, Ts) treba odstranovat celu zadnu stenu.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #13 kdy: 12. 06. 2015, 14:35:08 »
To je ten model, ktery ma na uz klavesu pro selfie, nebo jeste s PrtSC a funkcni snadneho bricknuti s Linuxem?

Kdyz to nema dock, tak to neni notebook a neda se to pouzivat (USB dock moc pouzitelny neni na nejakou zabavu a sledovani videa). Za sebe bych rekl Latitude E7440 a koupit si variantu s 500GB diskem, 4GB RAM, i7-4600U s IPS FHD. Po vyndani baznechtu tam je propojovaci kabel, muzes tam narvat 7mm HDD (ne jejich 5.5mm), stale mas volny mSATA  a dva sloty pro RAM. Dockovani jede out of box (fingerprint od Broadcom trochu zlobi) az na nekolik problemu. Hlavni veci funguji a exotiku asi neresis.

MartinX

Re:Pracovní notebook pro vývojáře
« Odpověď #14 kdy: 12. 06. 2015, 15:39:48 »
To je ten model, ktery ma na uz klavesu pro selfie, nebo jeste s PrtSC a funkcni snadneho bricknuti s Linuxem?

Kdyz to nema dock, tak to neni notebook a neda se to pouzivat (USB dock moc pouzitelny neni na nejakou zabavu a sledovani videa). Za sebe bych rekl Latitude E7440 a koupit si variantu s 500GB diskem, 4GB RAM, i7-4600U s IPS FHD. Po vyndani baznechtu tam je propojovaci kabel, muzes tam narvat 7mm HDD (ne jejich 5.5mm), stale mas volny mSATA  a dva sloty pro RAM. Dockovani jede out of box (fingerprint od Broadcom trochu zlobi) az na nekolik problemu. Hlavni veci funguji a exotiku asi neresis.

E450 ma OneLink dock konektor. Malo by to byt zalozene na PCIe, teda nie USB. Je to samozrejme "plastak", dokonca aj "kovove" klby displeja su plastove so striebornym naterom. Ale na moje potreby postacuje, kto chce odolnu konstrukciu, musi kupovat T radu za dvojnasobok ceny pri rovnakej konfiguracii. Ma to TrackPoint, klavesnica je slusna a 2-3 roky mi vydrzi a potom kupim novy.