Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech

Lubi

Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« kdy: 06. 06. 2015, 03:45:31 »
Doporučil by mi tady někdo nějaký zajímavý tutorial na vytvoření následující stránky?

Stránka by byla naplněna seznamy, např. Seznam A, Seznam B a Seznam C. V těchto seznamech by byly uvedena jména. Uživatel by do vyhledávacího pole uvedl určité jméno, a bylo by následně zahájeno prohledávání všech seznamů a pak by se mu zobrazil výpis zadaného jméno.

Asi něco na způsob, když hledáte v nějakém eshopu produkt a pak vám vyjedou výsledky vašeho dotazu.

Napadlo mě to udělat přes DB a SQL, ale pak zase nikde nemohu najít návod, jak to napasovat do php nebo html stránky.


fzzxfgfdzftzdcz

Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #1 kdy: 06. 06. 2015, 09:32:43 »
Na php a pripojeni do db je milion navodu i cesky.

fzzxfgfdzftzdcz

Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #2 kdy: 06. 06. 2015, 09:34:59 »
Hledjte klicove slovo LAMP.
linux, apache, mysql, php.

Krysa1

Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2015, 18:26:19 »
Konstrukce automobilu

Poradil by mi někdo prosím s tvorbou automobilu, nebo nějaký odkaz na stránky? Myšlenka je taková, že budou 4 kola a ta přední se budou točit. Napadlo mě na pneumatiky použít zahradní hadici, kterou mám v kůlně, ale nevím jak do ní nandat dostatek vzduchu a jak zajistit aby při jízdě neskouzávala z poklice pánve, kterou mám jako kolo.

Hidden

Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2015, 01:03:35 »
Konstrukce automobilu

Poradil by mi někdo prosím s tvorbou automobilu, nebo nějaký odkaz na stránky? Myšlenka je taková, že budou 4 kola a ta přední se budou točit. Napadlo mě na pneumatiky použít zahradní hadici, kterou mám v kůlně, ale nevím jak do ní nandat dostatek vzduchu a jak zajistit aby při jízdě neskouzávala z poklice pánve, kterou mám jako kolo.

Hledjte klicove slovo WEHL.
wheels, engine, hose, lid.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2015, 08:13:53 »
Nechci být nějakej zlej, ale trochu se bojím, že tohle nemá cenu. Evidentně nemáš zkušenosti ani s PHP, ani s SQL a vypisovat ti tu manuál by bylo pro tebe jen na škodu. Začni libovolným tutoriálem pro začátečníky (PHP i MySQL),  do týdne ti to bude jasný a v pohodě to zvládneš. Kdyby náhodou ne, asi to není úkol pro tebe a svěř to někomu kompletně a neskládej to po kouskách z nějakých diskuzí. Maximálně vytvoříš kód, kterej možná pojede, možná ne, ale každopádně mu nebudeš rozumět a to není správná cesta, jak něco vytvořit.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #6 kdy: 08. 06. 2015, 10:37:52 »
jako první věc si nakresli jak by měla vypadat tabulka databáze (kolik sloupců a jaký datový typ v každém sloupci)
poté vytvoříš databázi a v ní patřičnou tabulku
až to budeš mít může se pokračovat s PHP (přihlášení do databáze, selecty s hledánám atd.)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

guůijk

Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2015, 11:41:19 »
Tak pokud jde o MySQL tak bych začal tady: https://php.net/manual/en/book.mysqli.php (či PostgreSQL tu: https://php.net/manual/en/pgsql.examples-basic.php.)
Pokud to nemá být nic velkého, doporučil bych SQLite, kde nemusíte nastavovat žádný SQL server. (https://php.net/manual/en/book.sqlite3.php). Méně příkladů, ale ono to je do značné míry podobné mysqli, takže bych se podíval tam a jen "přeložil" funkce.

guůijk

Re:Tvorba stránky pro vyhledávání v seznamech
« Odpověď #8 kdy: 08. 06. 2015, 11:47:23 »
Jinak různé návody mohou být dobré, ale doporučil bych to kombinovat s oficiální dokumentací, protože mohou být zastaralé, nebo se soustředí jen na nějakou omezenou oblast a dost toho vynechají.