Textový editor pro mimino

Tatka

Textový editor pro mimino
« kdy: 03. 06. 2015, 15:11:17 »
Ahoj,

nemate typ na program, ktery vezme vsechny vstupy z klavesnice a na zaklade nich pise text nebo cokoliv jineho zobrazuje na klavesnici?

Duvod - muj sedmi mesicni syn strasne rad pise na klavesnici. Samozrejme pritom macka i funkcni klavesy a pravidelne se trefuje do ruznych klavesovych zkratek. Potrebuju nebo co mu nedovoli prepnout program ani nic jineho zaskodnickeho. Proste, aby program vsechny vstupy zpracoval jen sam + jednu slozitou kterou se program vypne.

(idealne aby to bezelo na Raspberry)

Diky
« Poslední změna: 03. 06. 2015, 20:36:52 od Petr Krčmář »

mhepp

Re:textovy editor / program pro mimino
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2015, 15:27:00 »
No... já to vyřešil druhou klávesnicí, která není zapojená. Děti se zabavily zhruba stejně. Jinak to moc hrotíš v tomto věku (toho dítěte, samozřejmě).

Tuxik

• 1 473
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2015, 15:43:44 »
Já vytáhl ze skříně starýho della, kopl na něj linux a dal jsem ho dceři, když jí byl asi rok. Pokud něco dělám, dělá si taky, pokud si něco dodrbe, skriptem přehodím home za pár vteřin a je to. Jinak si zamykat vlastní PC, protože kdyby měla svých 10, stejně když jdu jenom na záchod, už sedí u mýho :D (už jsou jí 2,5 roku)

darm

« Odpověď #3 kdy: 03. 06. 2015, 16:27:03 »
Nestačilo by mu přepnout to do konzole a pustit třeba nano? :)

j

« Odpověď #4 kdy: 03. 06. 2015, 16:34:17 »
Taky bych rek, ze v sedmi mesicich mu bude bohate stacit odpojena klavesnice ... ;D.

Tatka

« Odpověď #5 kdy: 03. 06. 2015, 16:43:17 »
Taky bych rek, ze v sedmi mesicich mu bude bohate stacit odpojena klavesnice ... ;D.

To pozor - pri mlaceni do klavesnice kouka, jsetli se neco deje na monitoru. Rikal jsem si, ze se mi tu vali nepouzivane Raspberry Pi, tak mu tam prepojim obcas klavesnici.
Stejne tak ma svuj (nefunkcni) ovladac na televizi, ale ten ho nebavi. Radsi macka nas a kouka, co to dela.

Tatka

« Odpověď #6 kdy: 03. 06. 2015, 16:46:17 »
No... já to vyřešil druhou klávesnicí, která není zapojená. Děti se zabavily zhruba stejně. Jinak to moc hrotíš v tomto věku (toho dítěte, samozřejmě).

Ja delam z domova a on me vidi u pocitace psat na klavesnici. Cas od casu ho dostanu na klin na hlidani. Zatim mu poustim notepad a mysi hlidam, co dela. Zacina to byt ale docela tezke - drive nebo pozdeji mi neco smaze nebo nekam presune.

TTTTT

« Odpověď #7 kdy: 03. 06. 2015, 16:53:56 »
Co i3lock? Nebo screensaver s heslem a zkratkou na jeho spuštění?

Tatka

« Odpověď #8 kdy: 03. 06. 2015, 17:07:48 »
Co i3lock? Nebo screensaver s heslem a zkratkou na jeho spuštění?

To ochrani pocitac, ale nesplni pozadavek, aby si maly mohl hrat s klavesnici beze skod. (Tedy aby pocitac i reagoval nejak na stisky. Bez toho ho to nebude bavit.)

j

« Odpověď #9 kdy: 03. 06. 2015, 17:10:18 »

To pozor - pri mlaceni do klavesnice kouka, jsetli se neco deje na monitoru. Rikal jsem si, ze se mi tu vali nepouzivane Raspberry Pi, tak mu tam prepojim obcas klavesnici.
Stejne tak ma svuj (nefunkcni) ovladac na televizi, ale ten ho nebavi. Radsi macka nas a kouka, co to dela.

Tak mu na ten display posli random vystup?

TTTTT

« Odpověď #10 kdy: 03. 06. 2015, 17:35:39 »
i3lock má unlock indicator - kolečko, jehož část zezelená, když uživatel zmáčkne klávesu. Pro začínající uživatele by to mohl být dostatečný feeback  :)

Lol Phirae

« Odpověď #11 kdy: 03. 06. 2015, 17:45:10 »
Zatim mu poustim notepad a mysi hlidam, co dela. Zacina to byt ale docela tezke - drive nebo pozdeji mi neco smaze nebo nekam presune.

Si děláš srandu? Na hraní snad může mít vlastní účet s nějakými nulovými právy -- ne že mi bude mlátit do klávesnice třeba ve sprráci souborů, kde mám práci za X let.

:o :o :o

Petr

« Odpověď #12 kdy: 03. 06. 2015, 17:56:49 »
Co takhle virtualizovat? Přes virtual box tam nahodit nějaký linux, a když si bude chtít hrát, tak to jen zapneš a bude

Cajova_Houba_2

« Odpověď #13 kdy: 03. 06. 2015, 18:36:26 »
Čistě teoreticky by sis to mohl napsat sám. Stačil by jednoduchej program s hookem, kam by sis nějakou tu složitou zkratku, nebo sekvenci na ukončení napsal sám. A ostatní znaky by to pouštělo na konzoli.

darm

« Odpověď #14 kdy: 03. 06. 2015, 19:50:18 »
Já fakt nevidím důvod proč ne nano třeba v tty2 puštěné v nekonečné smyčce (aby znova naběhlo i když ho čirou náhodou sestřelí)

while :; do nano; done