LAN pracovná skupina, chyba v sieti

flack

Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #15 kdy: 01. 06. 2015, 12:19:32 »
Tak zda sa ze je to vyriesene. Uz neviem co som vsetko dnes robil, ale po opatovnom zmazani ovladaca a naistalovani od vyrobcu to bezi.

Ale celkom su tie 8cky v hajzlu. Pritom v sobotu som robil recovery. Pri nedari sa spustit notepad, regedit.. notepad zahlasi ze je subor poskodeny-ak otvaram txt, ak ho spustam priamo vraj nemam pravo. Regedit hlasi nieco podobne ze na to nemam prava. Heh divne.

Da sa nejak ulozit aktivaciu toho Windows 8.1 with bind a nainstalovat Windows 8.1 without bind?


Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #16 kdy: 01. 06. 2015, 13:48:24 »
No, takyto spravca vzdy potesi.
1) je to Windows 8.1 with binG, nie bind - bing je ms vyhladavac, bind je dns server.
8.1 with bing je obycajny windows, ale ma predvoleny bing vyhladavac a nejake dalsie predinstalovane srandy od MS.
2) ak ti nejde spustit regedit, notepad atd. tak taketo srandy zvyknu robit virusy, alebo odchadza disk.
a toto ti kludne moze sposobovat problemy s pripojenim.

flack

Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #17 kdy: 01. 06. 2015, 22:50:26 »
No, takyto spravca vzdy potesi.
1) je to Windows 8.1 with binG, nie bind - bing je ms vyhladavac, bind je dns server.
8.1 with bing je obycajny windows, ale ma predvoleny bing vyhladavac a nejake dalsie predinstalovane srandy od MS.
2) ak ti nejde spustit regedit, notepad atd. tak taketo srandy zvyknu robit virusy, alebo odchadza disk.
a toto ti kludne moze sposobovat problemy s pripojenim.

1. Ak ta to potesi tak viem co to je... popravde netusim ako som napisal bind-asi proste zo zvyku. Nejak som sa nezamyslal ci som napisal bind alebo bing... slovickarit mozes kolko chces.  V principe kazdy pochopil o aky windows sa jedna. Len ty nie.

Sry ale ten srot som nekupoval ja a zodpovednost za to nenesiem. Okrem toho chyba sa prejavila aj pri windows 7. Linux sa bude testovat ak bude na to cas. Na tej masine sa musi aj pracovat.

2. to da rozum ze nieco nieje v poriadku. Zaujimave je ze to nieje v poriadku hned po recovery. Ibaze to problem nesposobuje s pripojenim kedze po zmene operacneho systemu sa problem objavuje. Toto by mohol byt HW problem. Pri pohlade na tu ubohu mainboard.

A tie kecy o spravcovi si odpusti. Poradil si prd. Ale ze ta tesim tak to tesi zas mna. Okrem toho je dost vidiet ze sa nejedna o bezny problem no ty si si vsimol akurat tak binG...

Ale vdaka za radu aj ked neviem vlastne aku..

flack

Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #18 kdy: 01. 06. 2015, 23:01:13 »
len dodam ze ten win 8.1 with binq je dodavany na recovery partiecie toho hp desktopu. Je to all-in-one HP instalacia(tudis je tam tona bloatware, ale na co to pisem vsetkym to tu bolo jasne len tebe nie). Licencne teda nemozem pouzit original retail windows 8.1. Ani by to neslo aktivovat. Jedina cesta je skusit kontaktovat hp a pytat sa tam na cistejsie medium...ale to asi nepojde. Hlavne po casovej stranke.

Keby to bola retailova verzia windows 8.1 tak by som davno vedel na com som. Ale ja tam mam bind :D

flack

Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #19 kdy: 01. 06. 2015, 23:02:34 »
PS. bing=bind=binq ospravedlnujem sa vsetkym dnes bolo toho moc. Tak pre detalistov je tu vysvetlivka.


Lol Phirae

Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #20 kdy: 01. 06. 2015, 23:13:38 »
Jedina cesta je skusit kontaktovat hp a pytat sa tam na cistejsie medium...ale to asi nepojde.

bdc1e5fdbc1fad5fe26155bab6dab7d95f434dea
63422a198729941f47e7f3563197b1f3ac8c5640

 :P

Re:LAN pracovná skupina, chyba v sieti
« Odpověď #21 kdy: 02. 06. 2015, 06:49:33 »
Zaujimave, ako som ta dokazal vytocit :D
Dokopy si tu nedal ziadne relevantne info - vypis event log, smart, pripadne prebehnut testy disku, pamate... tak sa nic konkretne neda poradit.


Ak sa to prejavuje hned po recovery, tak kludne moze byt aj posahana konfiguracia. Pre zaujimavost, par programov odmietalo fungovat hned po recovery, nakoniec sme zistili, ze ak zmenime slov. prostredie na anglicke, restart a opat slovenske, tak zacnu fungovat. To len pre info, ze system z recovery nemusi byt 100% funkcny a spravne nakonfigurovany.