Tisk štítků pro PPL

artom

Tisk štítků pro PPL
« kdy: 26. 05. 2015, 16:50:03 »
Dobrý den, trochu programuji v php a jako zaměstnanec dost často posílám balíky přes PPL, nebaví mě moc vypisovat sťítky, tak mě napadlo, že bych si napsal takovou jednoduchou www aplikaci na tisk. (seznam adresátu se opakuje, tak bych si ho předvyplnil z sql db).

Dva dotazy:
1. Jde to na každé tiskárně nebo musím pořídit nejakou termo přímo na štítky, nebo použít prostě papir na postisky (lepicí z jedné strany a střihat nůžkama)

2. Má to na PPL nějakou knihovnu nebo prostě natisknu libovolný štítek a oni to prostě vemou nebo musím nějak přes ně to řešit.

Díky za nasměrování. Artom.
« Poslední změna: 26. 05. 2015, 20:45:13 od Petr Krčmář »


fos4

Re:PPL tisk
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2015, 17:38:37 »
Ahoj,

stačí ti úplně obyčejná tiskárna do které hodíš papír (A4) se 4 prázdnými nalepovacími etiketami (dodá ti PPL).

Na tobě je pouze udělat tisk tak, aby ses trefil do těch polí + poslat data v XML formátu na jejich bránu (pak nemusí být ani žádný dodák a PPL ti k tomu dá všechny podklady)

Etiketa musí obsahovat údaje zákazníka, číslo balíku (číselnou řadu ti přidělí) a čárový kód (font i výpočet kontrolního součtu dodá PPL).

fos4

Re:PPL tisk
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2015, 17:41:47 »
Vlastně se jich stačí zeptat a oni se už postarají :) Pro ně je to jednoduší, než to louskat z papíru. Případně mají i vlastní "mini" aplikaci pro tisk štítků.

jiri cech

Re:Tisk štítků pro PPL
« Odpověď #3 kdy: 26. 05. 2015, 21:25:57 »
Ahoj, my používáme jejich internetovou aplikaci. V php mám napsaný import pro hromadné zásilky. Dodávají nám štítky, z webu to leze v pdf, funguje to výborně

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Tisk štítků pro PPL
« Odpověď #4 kdy: 27. 05. 2015, 09:13:56 »
Když jsem krelamoval kindle a posílal přes PPL, tak jsem jenom vzal krabici od kindlu, nijak ji nebalil a na obyč tiskárně a papíru ytisknul ty štítky. PPLák si ty štítky sám hodil do takovýho nalepovacího plastovýho pytlíčku, takže jsem se vůbec o nic nestaral.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


JF

Re:Tisk štítků pro PPL
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2015, 16:28:04 »
dobrý den,

 kontaktujte ithelp@ppl.cz nebo OZ nebo technika Vaseho depa. Mel by Vam byt schopny pomoci s dokumentaci.

Hezky den.

PS: to co psal pan s php a importem by me zajimalo, jak to myslel... teoreticky to mozne neni :)
Import je do aplikace mozny pres xml a csv/txt, jinak nikoliv.

jiri cech

Re:Tisk štítků pro PPL
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2015, 22:37:43 »
myslel jsem export do csv v php a pak import via ppl web aplikace

Ondrej

Re:Tisk štítků pro PPL
« Odpověď #7 kdy: 05. 06. 2017, 21:56:26 »
Ahoj, my používáme jejich internetovou aplikaci. V php mám napsaný import pro hromadné zásilky. Dodávají nám štítky, z webu to leze v pdf, funguje to výborně

Ahoj,
netušíš kde je problém? Tisknu na standardní jejich etikety 101x127 a při exportu pdfka mi vyleze takový divný formát 122x122:

https://snag.gy/tfPs3E.jpg

Od GLS je exportovaná etiketa v pořádku, ale od PPL je to nějaké divné.. :-(