Rady pro začínajícího Android programátora

maximum

Rady pro začínajícího Android programátora
« kdy: 26. 05. 2015, 00:22:23 »
Ahojte, rozhodol som sa, ze sa po veceroch zacnem venovat programovaniu pre android, no mam otazoku na zaciatok (hlavne pre programatorov ktory maju skusenosti s vyvojom pre android popripadne aj dalsie OS):

momentalne sa venujem .net/c# tak je tu otazka ci zacat vyvijat pomocou Xamarin a mysliet dobuducna ak by som potreboval nejaku appku pre rozsirit pre viac os, alebo je najlepsia cesta pre novacika v androide ist klasickou cestou a to java ... (s jave mam uz mierne skusenosti takze nebude to premna ucenie jazyka nanovo)

dalej ocenim urcite nejake rady co by som si mal nastudovat, mozno nejaku dobru knihu (o tutorialoch od google viem) a kde zacat.

Dakujem

« Poslední změna: 26. 05. 2015, 08:03:31 od Petr Krčmář »


Bugaboo

Re:Rady pre zacinajuceho android programatora
« Odpověď #1 kdy: 26. 05. 2015, 07:00:12 »
Pokud xamarin, pak jedině s předchozími zkušenostmi v Javě pro Android. Co se týče začátků, tak nejlepší je vzít si aktuální "Getting started". Z publikací si budete brát stejně jenom střípky, podobně, jako třeba ze stackoverflow nebo různých blogů se zprovozněním věci XY. Jakmile pochopíte, oč jde, pak se už na další materiály ani nebudete koukat.

Pro začátek tedy zamiřte na Getting started příručku. Je tam vše potřebné.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rady pre zacinajuceho android programatora
« Odpověď #2 kdy: 26. 05. 2015, 07:09:10 »
AFAIK Xamarin stojí nějaké peníze a platí se každý měsíc používání. Android SDK a Android Studio od Googlu jsou zdarma. Tohle by byl můj hlavní motivátor, proč zkusit "tu jejich" Javu. Jen je třeba dát pozor na to, že Oracle HotSpot VM je jiná než Dalvik, kde dost věcí není podporováno.

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #3 kdy: 26. 05. 2015, 11:40:32 »
Ak ste začiatočník, odporúčam ísť klasickou cestou Javy a Android Studia. Jednak je to bezplatné a jednak idete overenou cestou, s ktorou vám pomôžu i knihy, i StackOverflow. Zložitá časť totiž nie je samotná Java, ale filozofia, architektúra a API Androidu.

Urobím si nehanebnú propagáciu, ale na UPJŠ vznikol v rámci predmetu Androidu veľký študijný materiál "180 minút s Androidom" od základov začiatočníkov až k veľkým aplikáciám.

Ak nie ten, tak na učenie okrem oficiálnych materiálov z portálu Androidu sa mi veľmi osvedčil Busy Coder's Guide to Android, dnes asi najaktuálnejšia a najrozsiahlejšia kniha k Androidu.

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #4 kdy: 26. 05. 2015, 12:08:56 »
Obecná rada: drž se nativních vývojových nástrojů, abys nehonil moc zajíců najednou. Tj. u Androidu jeho Android Studia.


maximum

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #5 kdy: 02. 06. 2015, 00:55:24 »
Nezacinal som novu temu rovno to pisem sem ... nainstaloval som si android studio stiahol potrebne sdk a doinstaloval veci podla navodu na google no po vygenerovani prveho projektu (Hello world) mi ta aplikacia nejde ani spustit, chybala trieda R, potom pri xml designeri neslo zobrazit ten ilustrovany mobil v ktorom sa robi navrh appky , nejaky renderovaci error to hlasilo ... vyriesil som to tak ze som v nastaveniach projektu zmenil kompilacne sdk na android 5.0 miesto 5.1.1 a build tool na 22.0.1
Potom som zmenil triedu z ktorej sa dedi miesto ActionBarActivity na AppCompatActivity a errory v kode su prec ... no nastal dalsi problem, ze pri spusteni emulatora sa aplikacia v nom nezobrazi ... neviete mi poradit s tymto? dakujem

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #6 kdy: 02. 06. 2015, 08:24:49 »
Spustili ste appku zo Studia? Nasadila sa do emulátora? Čo píše Logcat v Android Studiu? Má virtuálne zariadenie v telefone správnu verziu Androidu?

Mimo témy: fakt odporúčam používať Genymotion: je to asi 5x rýchlejšie.

maximum

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #7 kdy: 02. 06. 2015, 11:16:28 »
Spustil som v studiu klasicky, v tom Logcatu co konkretne myslite pretoze je tam strasne toho vela no este len uplne zacinam s android studiom a androidom ako takym tak sa v tom neviem velmi pohyboval ale skusim ho neskor :)

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #8 kdy: 02. 06. 2015, 12:01:49 »
Pastnite sem výpis z logcatu (alebo nalinkujte).

Majo

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #9 kdy: 02. 06. 2015, 17:47:06 »
Ak ste začiatočník, odporúčam ísť klasickou cestou Javy a Android Studia. Jednak je to bezplatné a jednak idete overenou cestou, s ktorou vám pomôžu i knihy, i StackOverflow. Zložitá časť totiž nie je samotná Java, ale filozofia, architektúra a API Androidu.

Urobím si nehanebnú propagáciu, ale na UPJŠ vznikol v rámci predmetu Androidu veľký študijný materiál "180 minút s Androidom" od základov začiatočníkov až k veľkým aplikáciám.

Ak nie ten, tak na učenie okrem oficiálnych materiálov z portálu Androidu sa mi veľmi osvedčil Busy Coder's Guide to Android, dnes asi najaktuálnejšia a najrozsiahlejšia kniha k Androidu.

Vdaka :)

ander122

Re:Rady pro začínajícího Android programátora
« Odpověď #10 kdy: 04. 06. 2015, 12:47:36 »
Pozri na youtube, tam sú fajn tutoriali aj na Xamarin :) Tiež som sa stím začal baviť príde mi to fajn, podľa mňa nieje problém prejsť
na Javu prípadne ale vtom sa mi písať nechce, radšej C# a VS používam.