Vzít si na pohovor společenský oblek?

agent

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #150 kdy: 19. 01. 2019, 00:42:05 »
No počkej, proč by člověk v obleku lezl pod stolem? Já chodim v pěkném oblečení a když je potřeba někam vlízt tak na to máme lidi co chodí v ryflích a tričku ... problém vyfotím a někoho tam pošlu  ??? To je právě to, že se musíš vhodně obléct ke své pozici.
Jo, vyfotíš a pošleš si požadavek na helpdesk - a oni ti za 3 dny (když to půjde rychle) někoho pošlou, aby ti do PC pod stolem zapojil vypadlý kabel ;D


Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #151 kdy: 19. 01. 2019, 00:43:26 »
Notyvole.
:-)

Vždycky Most!

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #152 kdy: 19. 01. 2019, 00:55:07 »
Napíšu to jak to je, v ČR neznám snad firmu, co by po ajťácích vyžadovala více než košili. Pamatuji si na DHL, ty vyžadovali oblek, ale už také slevily a stačí jim košile. Banky také slevily. Věc se má tak, že oni mohou sehnat idiota v obleku, ale zákazník firmy by obvykle raději funkční webové stránky :)

Pokud je u IT pozice vyžadován oblek (stalo se mi to jen před 10ti lety v DHL) je na to člověk VÝSLOVNĚ upozorněn před pohovorem!

V případě, že se člověk chce trošku blísknout, je možná causual kombinace, třeba džíny + sako, ale je to na nic, pokud se v tom člověk necítí dobře!

Druhá věc je zanedbaný vzhled (a z vysoké moc dobře vím, že zanedbaný vzhled je možné mít úplně stejně v obleku jako v tričku). Málokdo chce zaměstnávat lidi, kteří chodí v 10 let starém oblečení, to je prostě realita!

Já, jako člověk, který zhubnul cca. 30 kg se dívám přes prsty (možná i více než lidé co byly celí život hubení) na tlusté lidi co chlastaj. Je to proto, že jsem propadl zdravému životnímu stylu a z vlastní zkušenosti moc dobře vím jak jsem bývával v minulosti bez energie a v depresích a to díky tomu, že jsem nesportoval.

Lidé co o sebe pečují si mezi sebe budou neradi pouštět nerda co má 130kg a chodí v 10 let starém oblečení, to je prostě fakt, nezávisle na obleku. Stejně tak banda sto kilových nerdů, co se v pátek večer u piva baví o nevém patchy linuxového kernelu více zaujatě než o ženských si mezi sebe stěží pustí fitness týpka co v pátek chodí balit holky na šuk.

Je to otázka firemní kultury.

Pro mě tedy doporučení - na nic si nehrajte. Na pohovor si vezměte to nejlepší co BĚŽNĚ nosíte!

jenicek

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #153 kdy: 19. 01. 2019, 08:10:40 »
Napíšu to jak to je, v ČR neznám snad firmu, co by po ajťácích vyžadovala více než košili. ...

...
Tak zalezi cemu rikas "ajtak" protoze v IT znam hodne lidi co nosi obleky. Nedavno jsem byl na skoleni (nejmenovaneho) informacniho systemu a tam byl dresscode na pozvance. Je pravda, ze to byly obchodnici a vedouci pracovnici.

DragonMaster

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #154 kdy: 19. 01. 2019, 13:26:31 »
Je faktem, že oblek příznivě  ovlivní poptávkovou křivku. Tím pádem je pak strategičtější k zákazníkovi přijít v obleku.


xhamsterr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #155 kdy: 19. 01. 2019, 16:24:39 »
Je faktem, že oblek příznivě  ovlivní poptávkovou křivku. Tím pádem je pak strategičtější k zákazníkovi přijít v obleku.
"Poptávkovou křivku"??? to sem si musel najít v google.
Citace
Poptávka (značí se D, z anglického demand) je křivka, jež vyjadřuje závislost mezi množstvím zboží, které je kupující ochoten koupit, a cenou, jakou je ochoten za zboží zaplatit v určitý čas na určitém místě.
... tak teď už věřím, že oblek má vliv i na porodnost mravenců.

Lama

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #156 kdy: 19. 01. 2019, 18:25:34 »
Málokdo chce zaměstnávat lidi, kteří chodí v 10 let starém oblečení, to je prostě realita!
To jako kontrolujou, kdy jsem to oblečení koupil (předpokládám, že si musím přinést účtenku) a jakmile je datum nákupu starší 10 let, tak mě nepustí dál?

Já, jako člověk, který zhubnul cca. 30 kg se dívám přes prsty (možná i více než lidé co byly celí život hubení) na tlusté lidi co chlastaj.
Přesně na takové snoby jako ty se dívám zkrz prsty. Může se mi na druhých lecos nelíbit, klidně i to, že nesportují. Ale to neznamená, že jimi budu opovrhovat. Pokud mi maji co nabídnout, třeba nějaké zkušenosti, budu rád, když se s nimi mohu přátelit. Samozřejmě člověk taky každému nesedne, ale to jak vypadá a co (ne)dělá o volném čase, je mi buřt, pokud mě tím neobtěžuje, že by třeba smrděl.

Lidé co o sebe pečují si mezi sebe budou neradi pouštět nerda co má 130kg a chodí v 10 let starém oblečení, to je prostě fakt, nezávisle na obleku. Stejně tak banda sto kilových nerdů, co se v pátek večer u piva baví o nevém patchy linuxového kernelu více zaujatě než o ženských si mezi sebe stěží pustí fitness týpka co v pátek chodí balit holky na šuk.

Viz výše. Jestli druhej chodí v monterkách nebo pyžamu, je mi úplně putna. Já jsem v tomto liberál.

xhamsterr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #157 kdy: 19. 01. 2019, 21:50:43 »
Lidé co o sebe pečují si mezi sebe budou neradi pouštět nerda co má 130kg a chodí v 10 let starém oblečení, to je prostě fakt, nezávisle na obleku. Stejně tak banda sto kilových nerdů, co se v pátek večer u piva baví o nevém patchy linuxového kernelu více zaujatě než o ženských si mezi sebe stěží pustí fitness týpka co v pátek chodí balit holky na šuk.
Viz výše. Jestli druhej chodí v monterkách nebo pyžamu, je mi úplně putna. Já jsem v tomto liberál.
Je dobře že víme, že seš "liberál" ale v životě to tak nefunguje. Teď to sice taky popřeš, ale je to jak s holkama. Hezká holka málo kdy jede ve staré autě. Spíš si najde bohatého ze své "kasty". A naopak úspěšný muž nebude chodit s tlustou ošklivkou. To samé jsou kolegové. Úspěšní se přátelí s úspěšnýma a maji stejné zájmy a o čem si povídat. Můžeš být liberální jak chceš, ale na světě to chodí jinak.

DragonMaster

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #158 kdy: 20. 01. 2019, 13:40:51 »
xhamsterr: šikulka, a teď si najdi na google něco o posunu/posuvu poptávkové křivky.  8)