Vzít si na pohovor společenský oblek?

pb.

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #120 kdy: 18. 01. 2019, 11:37:23 »
...a hodinky by se taky hodily

Ano. V idealnim pripade iWatch +5 charisma.

Nesmysl, jedině Mondaine Swiss Stop2Go Railways Watch!

Nesmysl, hodinky na baterky jsou vhodné tak k vodě. Správný dojem na pohovoru lze udělat pouze mechanickými hodinkami Swiss Made.


Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #121 kdy: 18. 01. 2019, 11:47:47 »
ak ides na kodersku opicu a nou aj chces zostat - triko, jeany, platenky su OK. zavru ta do miestnosti z inymi ITckarmi, kde si budete kodit spolu . Ostatni vo firme vas budu vnimat ako ITckarov s prislusnym postihom.  plat 1000€ - 2000€

Neviem akych mate koderov, ale za 1000-2000 dnes uz nerobi ani admin lopata. Admin 2000-3000E realita, koder tak 3000-4000. Ak berie niekto menej na prislusnej pozicii mal by sa poobzerat inde. Navrh pre seniora (aj ked novacika v danej firme) pod 2000 povazujem za hrubu urazku , neznalost problematiky a dokaz nevazenia si prace.

Miro

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #122 kdy: 18. 01. 2019, 11:51:27 »
Vem si hlavně to, co ti bude pohodlné a v čem se budeš cítit dobře, teprve pak uděláš dobrý dojem.  ...

Skvelá práca, toto poučné vlákno mi v roku 2015 uniklo a len vďaka tebe sa s ním môžem zoznámiť aspoň teraz!  ;D

Fetoš

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #123 kdy: 18. 01. 2019, 11:55:42 »
Neviem akych mate koderov, ale za 1000-2000 dnes uz nerobi ani admin lopata....
Bavime sa o akej krajine? V Kosiciach je napr. 1500 ecok pre seniora uplne super plat. A v BA to lepsie asi ovela nebude (ale zas vyssie naklady na zivot). Ak sa bavime o AU alebo DE tak to je ine kafe samozrejme. V CR sa da asi realne zit len v Prahe, tam sa da dostat aj na 3000-3500e, no zas ceny nehnutelnosti su tam tak absurdne (ak ta nebavi dochadzat denne 3 hodiny), ze sa uz fakt vyplati ist do Nemecka ci Viedne (avsak treba vediet sprechovat).

r443

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #124 kdy: 18. 01. 2019, 11:57:19 »
snuff1987: příspěvek, na který reaguješ je skoro 4 roky starý. Za tu dobu je trh už trochu jinde, i když i za tyto mzdy spousta lidí stále pracuje.

Jinak k tématu - (polo)košile nebo čisté tričko jedné barvy bez obrázků a nápisů, neobnošené jeansy a normální uzavřená a nezablácená obuv jsou víc než dostatečné na 95% běžných IT pozic vyjma manažerských, formální oblek by mnohde budil spíše údiv.


Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #125 kdy: 18. 01. 2019, 12:00:17 »
Bavime sa o akej krajine? V Kosiciach je napr. 1500 ecok pre seniora uplne super plat.

 1500 v hrubom je super plat? Bavim sa o Slovensku. To je jedno kde.

Lacoslav

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #126 kdy: 18. 01. 2019, 12:03:05 »
Vem si hlavně to, co ti bude pohodlné a v čem se budeš cítit dobře, teprve pak uděláš dobrý dojem. Jestli si chceš vzít oblek, tak si ho prostě vezmi. Já když chodím na pracovní pohovory, nebo nějaké důležité schůzky, tak si beru sako a rifle. Nekupuji si žádné drahé oblečení. Nakupuji zásadně v second handu https://www.onlinesekac.cz/second-hand-panske/c-3?ignore=IMAGETEMPLATE , ale i tam mají pěkné a kvalitní oblečení, ale za sako tam nedám x tisíc jako jinde.
Řekl bych, že tazatelovi vraj je to po  čtyroch rokov jedno, ak neni rovnako v duchode. (Pokál u vas jeste duchod nerzrusili)

Fetoš

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #127 kdy: 18. 01. 2019, 12:11:31 »
Bavime sa o akej krajine? V Kosiciach je napr. 1500 ecok pre seniora uplne super plat.

 1500 v hrubom je super plat? Bavim sa o Slovensku. To je jedno kde.
Ano je, ak sa bavime o krajine, kde je priemerna mzda stova 1000 euro a aj to tento priemer zvysuje najma hlavne mesto.

lord

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #128 kdy: 18. 01. 2019, 12:32:00 »
Bavime sa o akej krajine? V Kosiciach je napr. 1500 ecok pre seniora uplne super plat.

 1500 v hrubom je super plat? Bavim sa o Slovensku. To je jedno kde.
Ano je, ak sa bavime o krajine, kde je priemerna mzda stova 1000 euro a aj to tento priemer zvysuje najma hlavne mesto.

Ale zrovna platy v IT su ale na slovensku o niečo vyššie ako v okolitýuch krajinách. A to aj na východnom slovensku. Neviem prečo ťa trápi priemerný plat na slovensku. Nemôžeš sa predsa porovnávať s predavčkou v Bille.

MasoxCZ

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #129 kdy: 18. 01. 2019, 14:43:38 »
Ve 2015 mi to taky uniklo, takže jen přihodím vlastní zážitek...
Dávno, pradávno týmu, co na Čórtově hrádu žilo pleméno loupeživejch rytýřů...

No prostě fakt už hodně dávno (20+ let) mi, poté co jsem ve zkušební době seknul s aktuálním místem s tím, že něco takovýho fukt nemám zapotřebí, mi zavolal známej, jestli se nechci zastavit, protože potřebujou zrovna někoho jako jsem já, a že šéf má před 4denním víkendem (anžto svátky) čas do půl pátý. Jelikož byly 2 odpoledne a já byl skoro 100km daleko na závodech, dostřílel jsem poslední 2 situace, hupnul do auta, a frčel. Pohovor jsem nakonec absolvoval v kanadách a kapsáčích, s bahnem až ve vlasech a s kvérem na opasku, a protože jsem uměl co bylo potřeba, dopadlo to. O tom odkud jedu a v jakým jsem stavu věděli předem, takže s tím problém nebyl.

Ale pokud se jde někdo o místo ucházet, je dress-code adekvátní statusu firmy a pracovní pozici samozřejmost.

xhamsterrr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #130 kdy: 18. 01. 2019, 14:56:35 »
Ahoj, co myslíte... je dobré si vzít oblek na pohovor? Jedná se o technickou pozici (něco jako programátor/vývojář, trochu do elektroniky). Já jsem plánoval pouze trochu slušnější oblečení, třeba rifle a košili. Oblek bych zvažoval u nějaké více managerské pozice nebo v oboru jako bankovnictví apod.... Ale z nečekaně hodně stran mi známí apod. říkají, že oblek určitě ano. Jaký je váš názor?
Pro většinu programátorských pozic bude oblek přehnaný. Na druhou stranu považovat rifle a košili za "trochu slušnější" je úsměvné.

Na pozici jakou se hlásíš se dress code v drtivé většině nevyžaduje a oblek ti nic nepřinese.

Jantarr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #131 kdy: 18. 01. 2019, 16:04:35 »
Určitě ne, podle popisu se jedná o lopaťáckou pozici, takže oblek by ti mohl uškodit v tom smyslu, že by si mysleli že máš přehnané očekávání. Triko a montérky budou adekvátní :-)

agent

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #132 kdy: 18. 01. 2019, 16:27:48 »
...Na druhou stranu považovat rifle a košili za "trochu slušnější" je úsměvné.
A co bys chtěl považovat za trochu slušnější?
U nás jsem udělal s PM dohodu, že když jdeme na plánované jednání se zákazníkem (já jako jeho technická podpora), tak si vezmu něco s límečkem a pár knoflíky = slušnější oblečení.

xhamsterrr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #133 kdy: 18. 01. 2019, 18:01:37 »
Určitě ne, podle popisu se jedná o lopaťáckou pozici, takže oblek by ti mohl uškodit v tom smyslu, že by si mysleli že máš přehnané očekávání. Triko a montérky budou adekvátní :-)
A podle hloupé otázky by to určitě dorazil levným oblekem z tanečních ... .

xhamsterrr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #134 kdy: 18. 01. 2019, 18:06:34 »
...Na druhou stranu považovat rifle a košili za "trochu slušnější" je úsměvné.
A co bys chtěl považovat za trochu slušnější?
U nás jsem udělal s PM dohodu, že když jdeme na plánované jednání se zákazníkem (já jako jeho technická podpora), tak si vezmu něco s límečkem a pár knoflíky = slušnější oblečení.
Sice nevím co je PM, ale zato vidim ten stereotyp "ajťáka". Rifle s tričkem s krátkým rukávem a když je třeba aby vyadal tak si teda vezme tu košilku ideálně zase s krátkým rukávem a myslí s že je frajer. Jo a nějaké ty sportovní boty.

Když se musíš ptát jak vypadá slušné oblečení tak je diskuze zbytečná.