Dota 2 na Linuxu

parik

Dota 2 na Linuxu
« kdy: 15. 05. 2015, 14:06:40 »
Hoj,

cetl jsem, ze dota2 ma performovat na linuxu/openGL mnohem svizneji nez windows/directX
Vase zkusenosti?

Zkousel jsem hru na debian stable a unstable. Nezkousel jsem ji na testingu.
Ovladace graficke karty jsem instaloval ze stranky vyrobce.  AMD / HD5850

Krom toho, ze grafika doty tu vypada z nejakeho duvodu mnohem hur, FPS snad nikdy nestouplo nad 30! Pohybovalo se to kolem 15 - 30fps
Na windows/directX je hra uplne jine kafe 60 - 110 fps.

Ovladace mam opravdu nainstalovane spravne, protoze kdyz jsem nepouzival ovladace vyrobce, tak hra bud nesla spustit nebo jsem mel jeste mene FPS.


Co byste doporucili? mam dat sanci debian testing?  Vite o nejake distribuci kde to jede spravne?

« Poslední změna: 18. 05. 2015, 21:18:53 od Petr Krčmář »


Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2015, 14:14:09 »
Hoj,

cetl jsem, ...

[zdroj?]

parik

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2015, 14:26:59 »
nevim kde jsem to presne cetl, nejake diskuzni forum,  ale nasel jsem tenhle clanek

http://www.extremetech.com/gaming/133824-valve-opengl-is-faster-than-directx-even-on-windows
 Dota 2 — runs faster on Ubuntu 12.04 and OpenGL than Windows 7 and DirectX/Direct3D.

Tak ja asi zkusim to Ubuntu i kdyz bych mnohem radsi pouzival Debian...


Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2015, 14:28:04 »
Já DotA2 teda moc nehraju, ale přišlo mi to uplně stejně příšerný jak na widlích tak na linuxu.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2015, 14:31:17 »
Otestuj, jak Ti funguje OpenGL (grafika v režimu "výkon") v Linuxu obecně. Osobně si myslím, že máš rozhašený ovladače a nefachá to jak má z tohohle důvodu.

DOTA2 na Linuxu úplně v klidu (NVidia GTS450, fps nevím, neměřil jsem, bylo to prostě úplně plynulý).

Osobně vidím jako vždy problém v AMD grafice. Já jí nikdy na Linuxu nerozjel (správně). Dokonce mi na ní některý věci běžely hůř než na nesrovnatelně horší Intel integrovaný.


co_to

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #5 kdy: 15. 05. 2015, 14:46:31 »
Presne na tve grafice naprosto parada, pres 100fps... Vsadim levou kouli na to, ze mas blbe nainstalovane drivery. A vypni vsync, u doty mi to s nim jen blbne.

parik

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #6 kdy: 15. 05. 2015, 14:47:10 »
A doporucite nejaky sw na testovani OpenGL pod linuxem?

Ja na tom provadel test glxgears. Uz je to dele, ale mam pocit ze jsem tam mel kolem 10 000 a animace byla uplne plynula.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #7 kdy: 15. 05. 2015, 16:23:11 »
Ono není moc co testovat. Když víš, že na stejný grafice jede ve Win 100fps, tak v Linuxu bych čekal (za předpokladu, že neni odladěná hra nebo ovladače) třeba alespoň 60fps.

glxgears je takovej lehkej testík, ale výsledky se nedají jen jednoduše porovnávat.

Pokud chceš fakt test, tak si nainstaluj phoronix-test-suite a spusť v něm gputest.

Pro porovnání výsledky NVidie GTX750 (je tam i víc info o celý sestavě). Nebo si na openbenchmarking najdi výsledky gputest od někoho s Tvojí grafikou.

barf

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #8 kdy: 15. 05. 2015, 16:45:09 »
Linuxové AMD ovladače s výkonem srovnatelným s ovladači pro Windows neexistují. Je možné, že ty současné používají iGPU místo dGPU. Ovladače Radeon tohle prý umí ovládat lépe, ale s 3D výkonem i spotřebou jsou na tom podstatně hůře než Catalist...

barf

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2015, 16:53:30 »
Jinak poslední dobou se na Radeon ovladačích docela pracovalo, takže něco aktuálnějšího než Debian stable by mohlo docela pomoct. Ale náročnější hry si s AMD GPU na linuxu ještě nejakou dobu asi nezahrajete... snad jedině na Windows VM s GPU passthrough.

co_to

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2015, 17:45:33 »
Se zminovanou grafikou mi jede napriklad Portal, Dota, Trine, Civ. 5, Wargame:air battle se stejnymi fps co ve win....... Nekde nekdy za specifickych podminek vice, ale neni to pravidlem. Vim ze na amd porad vsichni nadavaji, ale takove ty kecy ze to obecne nejde jsou nesmysl, cehoz jsou dukazem prave me herni zazitky.

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #11 kdy: 15. 05. 2015, 18:53:16 »
Jaké používáš ovladače? Catalysty nebo open-source "radeon"? Catalyst by měl být o něco lepší:
Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=bYMaVrsbg2w
S AMD je to těžký. Nejjednodušší řešení je přestat s tim bojovat, prodat a koupit NVIDIA kartu. Taky jsem si tim prošel a nic lepšího jsem udělat nemohl :)

Citace
cetl jsem, ze dota2 ma performovat na linuxu/openGL mnohem svizneji nez windows/directX
Vase zkusenosti?
Mělo by to běžet +- stejně. Ten test byl prováděnej v L4D2 s jinou verzí Source enginu a hlavně na GTX 680 - tj. úplně jiná kvalita ovladačů.
Dota 2 mi běží na 750 Ti v 1080p na úplný maximum, fps 60-90. S Woknama jsem neporovnával, ale odpovídá to očekávání.

Kowalsky

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #12 kdy: 15. 05. 2015, 18:57:43 »
Mám nvidii a opravdu mi dota bežela líp. Asi tak o +10-15fps než na úplně stejném pc pod winem.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #13 kdy: 15. 05. 2015, 21:11:56 »
Se zminovanou grafikou mi jede napriklad Portal, Dota, Trine, Civ. 5, Wargame:air battle se stejnymi fps co ve win....... Nekde nekdy za specifickych podminek vice, ale neni to pravidlem. Vim ze na amd porad vsichni nadavaji, ale takove ty kecy ze to obecne nejde jsou nesmysl, cehoz jsou dukazem prave me herni zazitky.
Občas se ozve někdo, komu to běží. A já Ti to věřím, kamarád na tom byl stejně. Měl noťas s AMD grafikou a jelo mu to líp než mě na stolní AMD grafice - oba Gentoo, oba Catalyst, měli jsme oba aktuální balíky všeho a stejně to mě nejelo. Výměna za NVidii to vyřešila (po půl roce jsem to s AMD prostě vzdal...). Předpokládám, že tazatel je na tom stejně - i když Tobě to jede, jemu prostě ne.

co_to

Re:DOTA2 na linuxu
« Odpověď #14 kdy: 16. 05. 2015, 00:27:11 »
Ja mam presne popisovane zkusenosti vetsiny s NVIDII..... amd byva na chvili hrani aby se to doladilo a aby to melo vsechny zavislosti a bylo to opatchovane pro poslendi kernely, ale potom to beziva nadherne. :)