Reference na firmu Certicon

Tři Mufíři

Reference na firmu Certicon
« kdy: 15. 05. 2015, 01:40:17 »
Zdravím,

 ví někdo víc o téhle firmě? Přijímají absolventy a uvažuji o tom. Podle toho co o sobě píšou dělají vcelku zajímavé věci a myslím že jsem někde četl, že vlastníkem je nějaký profesor z ČVUT. Na pozici bych se hlásil v Ostravě.

Díky
« Poslední změna: 18. 05. 2015, 21:18:23 od Petr Krčmář »


Sten

Re:Referance na firmu Certicon
« Odpověď #1 kdy: 15. 05. 2015, 02:07:52 »
A co to jméno zadat do Googlu? Vždyť je o té firmě i článek na Wikipedii

cmyk

Re:Referance na firmu Certicon
« Odpověď #2 kdy: 15. 05. 2015, 08:00:33 »
A co to jméno zadat do Googlu? Vždyť je o té firmě i článek na Wikipedii

To se dočte každý. Spíš, jestli někdo ví, jak si tam stojí junioři. Prostředí, možnosti růstu, ohodnocení, fluktuace.

Re:Referance na firmu Certicon
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2015, 13:13:38 »
O platu netuším nic, ale co se týče zajímavosti práce i možnosti růstu, tak myslím že to v ČR je nadprůměr. Znám dva lidi, kteří tam delší dobu pracují a ani jeden z nich si nestěžuje. Určitě to stojí za zkoušku.

Anthony

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #4 kdy: 22. 05. 2015, 14:10:59 »
Je to velice dobrá firma,
mladý kolektiv, schopní fajn lidi,
hodně se tam naučíš,
na nic si tam nehrajou,
platí slušně a máš tam perspektivu do budoucna. SCRUM metodika.

Pracoval jsem tam při škole několik měsíců, hodně mne to dalo. Odešel jsem od tamtud, protože jsem se potřeboval věnovat víc škole a pak jsem šel jinou cestou, ale rozhodně Certicon můžu jenom a jenom chválit.


kentus

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #5 kdy: 22. 05. 2015, 18:04:08 »
take zvazuju se u nich uchazet o misto. Anthony o kolik si tak mohu rict na junior pozici? kkolik jsi mel ty na hodinu?

Teramex

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #6 kdy: 22. 05. 2015, 20:47:58 »
Co se tyce lidi tak OK, i kdyz stare vedeni bylo vic rodinne, ted uz to leze vic do korporatu. Co se tyce zajimavosti prace tak to je spis horsi, predevsim pokud jde o testovani SW - ale to je otrava vsude. Pobocka v Ostrave je nova, takze kulturu si tam musite vytvorit sami. Vsechno ale clovek musi posuzovat z perspektivy jakou ma v dane lokalite. V Ostrave to asi neni zadna hitparada, takze i to, co je v Praze slabsi muze byt v Ostrave dobry. Stejny to bude s penezma. Junior v Praze ma tak 20-30 podle schopnosti. Plat ma fixni (2/3) a hodnotici slozku (1/3). Pokud to chces zkusit moc nevahej, stav je uz skoro plny.


trochusebojim

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #7 kdy: 22. 05. 2015, 21:25:42 »
Junior 20 až 30? OMG, to je tak pro vrátného v Praze. Fakt jsi se nespletl? Já tam chci také, ale spíše na seniora a myslel jsem, že 80k nebude problém.

pekelnik

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #8 kdy: 22. 05. 2015, 21:38:34 »
na seniora 80k tam nebude problem, spis vic, koukni se na vyrocni zpravy, naklady na zamestnance / pocet zamestnancu, prumer cca 75tis. s tim ze median bude urcite vyssi.

trochusebojim

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #9 kdy: 22. 05. 2015, 23:40:40 »
Super, dík. Jsem se lekl, protože junior za 30 je tak na vyhození z okna a nebo fakt nějaký lempl po škole, který nic neumí.

Komo

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #10 kdy: 23. 05. 2015, 00:01:43 »
Ak chces ist na seniorsku poziciu tak je uplne jedno kolko zaraba junior, nie?
Seniorske platy sa mozu lisit diametralne, zalezi co vies a ako sa dokazes predat.

trochusebojim

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #11 kdy: 23. 05. 2015, 00:17:01 »
Tak já nikdy nepochopil, co je pro koho junior a senior, takže teď nemusím být vůbec senior. Obvykle ale v týmu můžu učit i seniory, takže se tam většinou nic nenaučím. Pokud ale využívají levnou pracovní sílu, tak to nezní moc dobře. To rovnou můžou nabírat Indy.

cc

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #12 kdy: 23. 05. 2015, 01:49:06 »
Certicon je téměř čistě outsourcingová firma, s dlouhodobými zákazníky z DE, AT, US, aj. Takže cokoliv stačí zákazníkovi, stačí i firmě. Stejně tak náročnost i úroveň práce úzce souvisí s tím, na kterém projektu člověk pracuje (na některých projektech se schopný člověk od méně schopného téměř nerozezná, na jiných ano). Ovšem lepší než Indové to je snad vždycky, zákazníci berou Certicon jako lepší než Indy, ale horší než jejich vlastní zaměstnanci. Existuje určitá pravděpodobnost rotace mezi projekty, zaměstnanec je vesměs považován za univerzálního, takže i když řeknete, že umíte nejlíp Javu, za dva týdny budete něco řešit v C# nebo C++. Pobočka v Ostravě je ovšem zcela nová, lidí tam bude zatím málo, takže i rotace mezi projekty bude asi omezená. Atmosféra ve firmě je nadprůměrně pohodová, do korporátních praktik, kdy si lidi škodí navzájem, to má daleko. Pracovní cesty do zahraničí jsou na některých projektech běžné, což může být výhoda hlavně pro juniory (nemají rodinu, diety jsou stejně vysoké bez ohledu na pozici). Vlastník a CEO je opravdu profesor z ČVUT, ale vývojář se s ním stejně nepotká.

Mirek

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #13 kdy: 23. 05. 2015, 12:00:35 »
...naklady na zamestnance / pocet zamestnancu, prumer cca 75tis. s tim ze median bude urcite vyssi.

U mezd je ale většinou medián nižší než průměr...

Prostě to tak v životě chodí.

pekelnik

Re:Reference na firmu Certicon
« Odpověď #14 kdy: 23. 05. 2015, 12:49:13 »
v klasickych firmach kde mas spoustu delniku a par manazeru s vysokyma platama to tak je. v SW spolecnosti kde vsichni maj podobne vysoky platy a je tam par zamestnancu z HR + sekretarky co tahaj prumer dolu je median prave vyssi nez aritm. pruemer.