Digitální fotorámeček s Raspberry Pi

Karlitos

Digitální fotorámeček s Raspberry Pi
« kdy: 05. 05. 2015, 12:58:54 »
Ahoj,

rád bych udělal digitální fotorámeček s pomocí Rasp-Pi, LCD z notebooku a LVDS-HDMI adaptéru.

Rád bych na něm zobrazoval obrázky, textové zprávy a i videa, které bych na něj mohl posílat třeba z nějakého smartfounu Android/Apple. Napadlo mě, že asi všechny telefony podporují sdílení fotografií a videí přímo z fotoaparátu/galerie pomocí mailu, takže plánuji napsat backend v Pythonu, který se bude pravidelně dotazovat mailového serveru a když tam bude nový mail od známého odesálatele tak ho stáhne, zobrazí text a stáhne a zobrazí případné nové obrázky a videa.

Frontend bych také rád měl v Pythonu pomocí pygame nebo wxpython přímo ve framebufferu. Rád bych si také vyzkoušel práci s MongoDB, ale přemýšlím, jestli jeto vhodné řešení na ukládání multimediálního obsahu. Nevím, jestli je načtení obrázku z MongoDB pomalejší než načtení přímo ze souborového systému a jak se bude lišit náročnost na paměť.

Možnosti které mě napadly jsou:

1. uložení obrázku/videa přímo do MongoDB v binární podobě.

Tím by se vyřešilo indexování třeba podle času a rychlý přístup ale zase by přibyla konverze z binární podoby do podoby, kterou umí zpracovat python/gstreamer

2. uložení pouze indexu a metadat do databáze a (úplné) cesty k danému souboru

Ve výsledku bych byl rád aby šlo zobrazovat texty/obrázky/videa jak chronologicky - když přijdou nové aby si jimi uživatel mohl skrolovat když přijdou nové a takéaby bylo možné zobrazovat obrázky/videa náhodně, tak jak funguje fotorámeček.
« Poslední změna: 05. 05. 2015, 13:01:29 od Petr Krčmář »