Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?

dustin

Re: Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?
« Odpověď #15 kdy: 28. 10. 2010, 13:47:09 »
puvodne vystudovane teoreticke informatiky, matematiky nebo fyziky, kteri si presli tim samym, ale dnes nemaji problem NGN navrhovat.

Obecne, cim vice skola naucila lidi myslet abstraktne, tim byli prizpusobitelnejsi. Je hezke, kdyz skola nauci lidi na nejake technologie, ale ty technologie realne dlouho nevydrzi. Lepsi je, kdyz skola nauci lidi myslet, ty se pak nestrati. Po dobu zivotnosti technologie ten rozdil videt neni, ale je videt az dojde k nejake radikalnejsi technologicke obmene.

Naprosto souhlasím. Leč na to obvykle nestačí ani dálkové studium, ani bakalářské a dobře teorii naučí jen pár škol (přesněji lidí) v republice, které taky každý nezvládne dostudovat.

Jsem toho názoru, že když člověk opravdu chce, dnes v době internetu a se znalostí angličtiny (což je samozřejmý základ, ne výhoda) se dá naučit spoustu teoretických věcí v IT. Ale ta praxe je taky klíčová. Nemyslím konkrétní technologie/jazyk, ale prakticky řešit reálně se vyskytující problémy.


vp

Re: Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?
« Odpověď #16 kdy: 28. 10. 2010, 13:54:43 »
ja jsem vystudoval systemove programovani na felu-cvut. ze skoly jsem rok a kus a zivim se programovanim (simulaci) pro energetiku. za uzitecne nyni povazuju prvni dva roky studia. prave ty vic teoreticke. matika, algoritmizace, teoreticka informatika, teorie prekladu, architektury pocitacu. na zbytek, tj. vyprogramovani se nebo nauceni se nejakej administraci, je lepsi praxe. kdybych si mohl vybrat znova, zkusil bych studovat (numerickou) matiku nebo fyziku, kde se vyse zmineny veci podle me stejne naucis, ale tak nejak mimochodem.
pokud chces zvetsit rozhled v it, je bc. studium na fel-cvut, matfyzu nebo te favce v plzni dobra volba. pokud chces spis titul, urcite najdes lehci skolu.

Tomas

Re: Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?
« Odpověď #17 kdy: 28. 10. 2010, 17:28:24 »
A co rikate napriklad na http://www.vsmie.cz/ nebo http://www.unicorncollege.cz/ ??
Je to sice placene, ale jak rikam - penize nejsou na 1. miste :)
Praxe me sice zastihla uz 3 roky na zpet jeste na stredni, ale pokud clovek nepracuje v nejake mensi firme kde se mi zda, ze se tak nebaziruje na titulech, ale zapadne do velke spolecnosti, tak tam se to celkem pociti ...

j.

Re: Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?
« Odpověď #18 kdy: 28. 10. 2010, 17:58:20 »
Citace
Jsem toho názoru, že když člověk opravdu chce, dnes v době internetu a se znalostí angličtiny (což je samozřejmý základ, ne výhoda) se dá naučit spoustu teoretických věcí v IT.

Neda, resp. da, ale malo lidi ma dostatecnou vuli studovat pro zabavu ciste abstraktni veci. A netrenovany mozek bude mit za par let problem prizpusobit se novym paradigmam, jestli uz to budou kvantove pocitace nebo treba subkvantovy prenos dat.

Ja bych se na miste tazatele opravdu poohlednul spis po kombinovanem studiu matematiky nebo neceho podobneho, v dlouhodobem horizontu se to urcite vyplati. 


XYCZ

Re: Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?
« Odpověď #19 kdy: 28. 10. 2010, 21:19:53 »
A co rikate napriklad na http://www.vsmie.cz/ nebo http://www.unicorncollege.cz/ ??
Je to sice placene, ale jak rikam - penize nejsou na 1. miste :)
Praxe me sice zastihla uz 3 roky na zpet jeste na stredni, ale pokud clovek nepracuje v nejake mensi firme kde se mi zda, ze se tak nebaziruje na titulech, ale zapadne do velke spolecnosti, tak tam se to celkem pociti ...

Unicorn College
Nejprve se setkáme s originalitou ve formě opajcnutého loga Ferrari - akorát ho přetočili a přidali pár pixelů na čelo:)  Jen co se dokocháme Logem von Original, tak se dozvíme, že nám škola nabízí kvalitní Bc. studium (magisterské, či doktorské nou). Tak jo, tak jsem se podíval hned na první profil absolventa, abych se dočetl, že informatik s ekonomickým myšlením bude:  zpravidla zastávat pozice ředitele projektu, business nebo softwarového architekta, testera, vývojáře, konzultanta v oblasti informačních a komunikačních technologií apod. [sic] No, tak to vidím v barvách, kór u školy, která nabízí i individuální studium :D

VSMIE
Jelikož zde jsem logo Ferrari nevypátral, tak jsem si rovnou početl v profilu absolventa "Aplikovaná informatika". Číhal tam na mě impresivivní seznam jazyků: Absolvent dokáže programovat v technologiích Java či MS .NET včetně efektivního používání vývojových či jiných nástrojů určených pro danou technologii a jednotlivé disciplíny projekce a konstrukce. [sic] Nějaké hlubší pochopení počítačů, např. hardware se nekoná, neb to je tam pouze volitelná položka. Asi taky nechtějí budoucí max. Bc. zbytečně přetěžovat :)

Závěr
Jestli si tam chceš koupit titul Bc. pro srandu expertním králíkům, směle do toho a půl je nakoupeno ;) Jenom bych tě ještě upozornil na jednu věc, pokud se někdy rozhodneš získat titul Ing. Padly tady jména tří dobrých fakult, kde se opravdu něco naučíš. A z FAVky ti můžu prozradit, že ještě z jiné státní univerzity tam na magisterské přistoupilo pár studentů a co se nezjistilo? Nějaké ty znalosti a dovednosti jim chyběli. Takže měli co dělat. A teď si představ, že bys tam přišel ze školy, kde tě vlastně nic nenaučí - po prostudování jejich nabídky si opravdu nemyslím, že by člověka skutečně něco naučili.


Necromancer

Re:Jakou vysokou školu zaměřenou na IT?
« Odpověď #20 kdy: 02. 01. 2018, 19:29:00 »
CVUT FEI, bez diskuze kamo