Malý switch napájaný cez POE

flack

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #15 kdy: 30. 04. 2015, 13:08:01 »
Než něco doma matlat, pasivní injektor a splitter stojí 65 Kč. Hodí se ale jen do 10 m, na delší vzdálenosti je potřeba aktivní.

Mikrotik umí pasivní PoE na GBit, ale nedodává k tomu splitter, jde to použít jen s jejich zařízeními. 802.3at také umí PoE na GBit, ale taková zařízení jsou docela drahá.

Spojit dva draty to je nejake "matlanie" tak potom ano ale prijde mi to komicke.

Ten link je na pasivny injektor tudiz to znamena ze potrebuje este aj zariadenie ktore zvlada POE. Tak to je 64kc + 1000kc(MK switch)+ 200kc adapter/zdroj kedze MK sa nedodava so zdrojom.  Takze ano spajanie zil mi prijde jednoduchsie tak sa to istu dobu aj robilo. Zalezi na co to ale potrebuje. Ak je ten switch 9V tak tam podla mna moze zapojit 12V adapter ono to na tych 30metrov na konci toho ethernetu bude tych 9V. Ale je jasne ze sa to da spravit aj lepsie a istejsie. Ale toto si moze vyskusat hned bez dalsieho dokupovania za predpokladu ze uz "lacny switch" ma.


Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #16 kdy: 30. 04. 2015, 13:13:24 »
Switch, který hledáš, je třeba tento:
Planet GSD-803PD.

Jen k němu samozřejmě ještě musíš sehnat 802.3af injektor, pokud ho už tedy nemáš v nadřazeném switchi.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #17 kdy: 30. 04. 2015, 13:21:34 »
Ak je ten switch 9V tak tam podla mna moze zapojit 12V adapter ono to na tych 30metrov na konci toho ethernetu bude tych 9V. Ale je jasne ze sa to da spravit aj lepsie a istejsie. Ale toto si moze vyskusat hned bez dalsieho dokupovania za predpokladu ze uz "lacny switch" ma.
Osobně bych to stejně neriskoval, pořád hrozí spálení switche.

Sten

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #18 kdy: 30. 04. 2015, 13:29:24 »
Spojit dva draty to je nejake "matlanie" tak potom ano ale prijde mi to komicke.

Zkuste stejně argumentovat při elektrorevizi :-)

Ten link je na pasivny injektor tudiz to znamena ze potrebuje este aj zariadenie ktore zvlada POE. Tak to je 64kc + 1000kc(MK switch)+ 200kc adapter/zdroj kedze MK sa nedodava so zdrojom.  Takze ano spajanie zil mi prijde jednoduchsie tak sa to istu dobu aj robilo. Zalezi na co to ale potrebuje. Ak je ten switch 9V tak tam podla mna moze zapojit 12V adapter ono to na tych 30metrov na konci toho ethernetu bude tych 9V. Ale je jasne ze sa to da spravit aj lepsie a istejsie. Ale toto si moze vyskusat hned bez dalsieho dokupovania za predpokladu ze uz "lacny switch" ma.

Ten link je na injektor a splitter.

crown

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #19 kdy: 30. 04. 2015, 14:18:48 »
Systemove reseni != Levne reseni. Nesystemove reseni do 100kc:

1. Otevrete switch, zjistete typ stabilizatoru (ten mensi ze dvou brouku)
2. Pohledejte datasheet a zjistete max. vstupni napeti (bezne byva az 40V)
3. Vymente velky kondik u stabilizatoru (byva to nejvetsi kondik ve switchi a byva na 16V) za kondik stejne kapacity, ale napeti o malo vyssi nez tam doma budete poustet.
4. Pustte tam z domova vyssi napeti (24V v teto uprave vyzkouseno na 90m) ale podle me u Vas bohate staci i 12V (stejne si to uvnitr snizuje na 5 nebo 3,3)

Vetsinou to funguje i bez vymeny kondiku, ale je otazkou jak dlouho. Nejnovejsi nejlevnejsi switche (zdroj na 5V, cena do 200kc) mivaji prumer konektoru napajece mensi, nez ma ten u passive PoE ale to se da snadno prebastlit.

to je vyborny napad, do doby kdy po pozaru dojde k setreni a zjisti se, ze nekdo bez elektrickeho opravneni udelal neco co nasel nekde na root.cz...

Tady se jedna o napeti kolem 12V, na to neni potreba zadne opravneni. Ostatne nepotrebujete opravneni ani, kdyz si doma menite vypinac k lustru. To by clovek uz nemohl udelat vubec nic. (Stale plati, ze kdo nevi, co dela, by se do toho nemel poustet)

Me to prijde jako nejaka manie mit na vsechno kybl ruznych opravneni.


Sten

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #20 kdy: 30. 04. 2015, 16:29:53 »
Spojit dva draty to je nejake "matlanie" tak potom ano ale prijde mi to komicke.

Jinak se to dá dobře udělat i doma (prosté spojení dvou drátů je opravdu matlání, mělo by to nějak vypadat, mít to nějaké konektory, ať se to dá odpojit), ale kdo by se s tím dělal, když ušetří 65 Kč.

j

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #21 kdy: 30. 04. 2015, 17:41:43 »
Ak je ten switch 9V tak tam podla mna moze zapojit 12V adapter ono to na tych 30metrov na konci toho ethernetu bude tych 9V. Ale je jasne ze sa to da spravit aj lepsie a istejsie. Ale toto si moze vyskusat hned bez dalsieho dokupovania za predpokladu ze uz "lacny switch" ma.
Osobně bych to stejně neriskoval, pořád hrozí spálení switche.

Pokud je to krabka za 3 kila? ...


to je vyborny napad, do doby kdy po pozaru dojde k setreni a zjisti se, ze nekdo bez elektrickeho opravneni udelal neco co nasel nekde na root.cz...

lol ... nechava si doma dalat kazdorocni revize? Ne? No tak to pocitej s tim, ze az vyhoris, tak te zavrou.


...Výsledkem teda může bejt, že chvíli má switc málo a hned nato shoří...

Ale prd, pravdepodobnost ze trebas 12V krabka vyhori pri 20-30V se limitne blizi nule. Ono aby to vyhorelo, tak taky zdroj musi umet dat dostatecnej proud, protoze pri takovymhle napeti to shori vykonove. Jenze ten proud to zcela jiste neda. Pokud totiz krabka potrebuje rekneme 2A, a ty nekam 30m daleko das 5A zdroj, tak vzhledem ke ztratam na tom dratu ta krabka stejne vic nez 2-3A nedostane bez ohledu na napeti ktery na ni zrovna je. Mno a pruraz 30V ... lol.

xuxuk

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #22 kdy: 30. 04. 2015, 23:42:24 »
Netgear GS105PE?
Dokonce to umí napájet až 2 další zařízení a umí to VLAN. (Poslední verze firmwaru má WEBové rozhraní...)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #23 kdy: 01. 05. 2015, 09:07:49 »
j: Dobrá, budeme tedy slovíčkařit... Pokud se krabka na 9V bude napájet 12V, hrozí, že kvůli vyššímu napětí přestane navždy fungovat... (kokoti)

TomBA

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #24 kdy: 01. 05. 2015, 14:25:22 »
Dakujem za odpovede.
- "Patlať" sa nič nechystám, na to je môj čas drahý (alebo život krátky - nech si každý vyberie)....
- Môj nadradený switch má ešte nevyužitý POE port (48V) ktorý použijem na napájanie
- V podstate zostali tri switche:
Planet GSD-803PD cca. 44 €
MikroTik RB260GS cca.  36 €
Netgear GS105PE cca. 62 €

Ide o štandardné POE (48V)zariadenia, alebo volajaké proprietarne srandy/hračky? Videl som už totiž POE na 5V, 9V i 12V čo som teda uplne nepochopil.... 5V na povedzme 50m?
Momentálne mi to vychádza na ten Planet...

M.

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #25 kdy: 01. 05. 2015, 15:22:11 »
Planet a Netgear jedou dle normálního 802.3af standardu, takže potřebuješ k nim ještě patřičný zdroj .
Mikrotik používá pasivní PoE 10-30 V, dodává se se zdrojem 24V, takže potřebuješ k tomu jen 1 Gbps pasivní PoE injektor přidat ( http://wifi.aspa.cz/gigabit-poe-injector-z102608 ). Jako zdroj pro PoEpoužiješ to, co se k switchi dodává.


Ohledně hádání, co jterý switch vydrží za napájení. Proboha, dneska polovička levných switchů má součásdtky na míň, než kolik se dodává napájecí adaptér - v rámci aktivit "řízené životnosti výrobku", aby to moc dlouho nepřežilo záruku a šly pak vstuní kondíky do kopru.

Petr

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #26 kdy: 01. 05. 2015, 17:13:30 »
Pouzivam HP ProCurve 1810G - 8 GE. Napajeni pomoci PoE  prvnim portem.  Da se sehnat za cca 2500,-

http://www8.hp.com/cz/cs/products/networking-switches/product-detail.html?oid=5304941

TomBA

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #27 kdy: 02. 05. 2015, 00:18:42 »
Planet a Netgear jedou dle normálního 802.3af standardu, takže potřebuješ k nim ještě patřičný zdroj .
Písal som že mám nadradený switch s jedným volným POE portom, takze nerozumiem aký zdroj mas na mysli.

Mikrotik používá pasivní PoE 10-30 V, dodává se se zdrojem 24V, takže potřebuješ k tomu jen 1 Gbps pasivní PoE injektor přidat...
Dakujem za vysvetlenie.... Toto riešenie je trosku lacnejsie.... Na druhu stranu mi tu pribudne jeden zdroj, a par kablov (pasivne POE).... Uvidím ako sa rozhodnem.

M.

Re:Malý switch napájaný cez POE
« Odpověď #28 kdy: 02. 05. 2015, 11:25:51 »
Aha, to poznámku o tom PoE výstupním portu jsem přehlédl. Pokud máš výstupní port s 802.3af, tak pak bych neřešil RB260GS a použil v té stoupačce něco, co se umí napájet přímo přes 802.3af.