Housing Raspberry PI

MirOus

Housing Raspberry PI
« kdy: 24. 04. 2015, 14:29:10 »
Ahoj, tak mám Raspberry PI 2 a chci to strčit do nějakého housingu s IPv4 adresou a neomezenou konektivitou ve smyslu datových přenosů, stačí mi něco okolo 4/4MB

Tahle firma nabízí housing za 40,- Kč měsíčně s IPv4 adresou, což mi přijde zadarmo: http://starlab.cz/servery

Kde máte vaše RPI vy?


Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #1 kdy: 24. 04. 2015, 15:14:16 »
My jsme psali o dvou řešeních: nizozemském PCextreme a českém Best-hostingu. Ovšem mít Raspberry Pi v housingu musí mít nějaký zvláštní důvod. Jinak to má samé nevýhody proti pořádnému VPS.

Filip Jirsák nepřihlášený

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #2 kdy: 24. 04. 2015, 15:58:07 »
Ovšem mít Raspberry Pi v housingu musí mít nějaký zvláštní důvod. Jinak to má samé nevýhody proti pořádnému VPS.
„Nenápadně“ propašovat reklamu do fóra na Rootu je dostatečný důvod, ne?

creco

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #3 kdy: 24. 04. 2015, 16:39:32 »
Ovšem mít Raspberry Pi v housingu musí mít nějaký zvláštní důvod. Jinak to má samé nevýhody proti pořádnému VPS.
„Nenápadně“ propašovat reklamu do fóra na Rootu je dostatečný důvod, ne?

Forum je snad od toho aby se o věcech diskutovalo a ne o tom aby každá zmínka o něčem konkrétním byla brána jako reklama.... tohle to trollování mě ubíjí

Filip Jirsák nepřihlášený

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #4 kdy: 24. 04. 2015, 16:52:56 »
Forum je snad od toho aby se o věcech diskutovalo a ne o tom aby každá zmínka o něčem konkrétním byla brána jako reklama....
Já neberu jako reklamu každou zmínku o něčem konkrétním. Jako reklamu beru jenom takové příspěvky, kde dá tazatel odkaz na nějakou službu, vypíše několik podivných parametrů, nenápadně službu pochválí, a pak se zeptá na nějaký nesmysl.

Ale třeba jsem se spletl a tazatel chce opravdu číst stovky odpovědí:

Citace
Doma.


Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #5 kdy: 24. 04. 2015, 18:31:37 »
Jirsák netroluj!
To bys mohl říct, že Petr Krčmář dělá reklamu https://best-hosting.cz/cs/raspberry-hosting
V ČR nejsou stovky housingů pro RPI.

Zdá se, že tu jsou tak dva.

A ještě k Best-Hosting.CZ ty provozují i tuhle stránku: https://raspberry-hosting.com/en


Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #6 kdy: 24. 04. 2015, 18:36:49 »
Takže tu jsou dva housingy pro RPI?

RPI 2 už není taková jebka a 1GB paměti je fajn, navíc 40Kč měsíčně platím Gigaserveru za pěkně líný webhosting, na kterém mi nejde SSH přístup na FTP.

Sám o tom hodně uvažuji, myslím, že výkonově to bude dost podobné.

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #7 kdy: 24. 04. 2015, 18:41:19 »
App, zkoušeli jste rozběhat na RPI 2 třeba 128MB ramdisk a hodit na něj webovky? Rozběhnout nginx, MySQL a PHP?
Máte nějaké reálné srovnání výkonu s VPSkama a webhostingama?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #8 kdy: 24. 04. 2015, 19:41:03 »
pěkně líný webhosting, na kterém mi nejde SSH přístup na FTP.

Tak ja se pres ssh na ftp na svem RPi nedostanu. Jak se to dela? Nemyslim, ze by problem byl jen v tom, ze tam nemam ftp server.

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #9 kdy: 24. 04. 2015, 22:16:24 »
2 JardaP

Už jsi podezřelej!  ;D

Buď ti vadí, že používám nekorektní zkratku SSH FTP, správně bych měl napsat SSH File Transfer Protocol nebo SFTP, což ale zase ne všichni chápou, tj. pindáš = debata s tebou = ztráta času.

Nebo mluvíš o reálném problému, že se na svoje RPI nedostaneš s WinSCP, protože nejsi v sudu :-D
Advanced options -> Environment --> Shell: Select Shell: "sudo su -"

Tak nevím, jestli tě mám poslat do zadeke, nebo ne  ;D

nobody

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #10 kdy: 24. 04. 2015, 22:47:43 »
SFTP pochopi urcite vice lidi nez "SSH na FTP", ale pokud trvas na tvem zpusobu tak to aspon otoc "FTP na SSH" ;)

jinak myslim ze jedinej poradnej House pro Raspberry je tohle: http://ichef.bbci.co.uk/images/ic/640xn/p01b0r9q.jpg

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #11 kdy: 25. 04. 2015, 09:21:19 »
Srovnání s VPS je vcelku jasné, ve VPS máte x64 procesory taktované od 1 GHz výš, v malině je ARM na 700 nebo 900 MHz. Na VPS máte desítky GB na pevném disku (rotačním nebo SSD), v malině budete mít nějakou SD kartu. Takže srovnání výkonu je poměrně jasné. Na RPi půjde rozběhat leccos, ale snad vždy najdete výkonnější a levnější variantu s klasickým hostingem, VPS nebo SaaS. Jediné, co nenahradíte, pokud byste měl k RPi připojené nějaké senzory. Jenže měřit teplotu a srážky v housingu asi není to, co by člověk chtěl.

Peter

Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #12 kdy: 25. 04. 2015, 09:57:22 »
Choďte s tou reklamou na starlab do zadku. Tá firma na ktorú odkazoval zadávateľ tejto témy má hosting RPi zdarma, ale verejná IP, reštart, pripojenie USB a pododbné lužby bez ktorých je to RPi takmer zbytočne na internete sú za doplnkový poplatok ktorý tá firma zabudla zverejniť. TakŽe nech mi nikto nehovorí Že si tu nerobia zadarmovú reklamu.

Ako, niesom proti. Ale nech sa dohodnú s redakciou na normálnom článku. Hosting RPi zdarma je pekná vec. Ale zatajenie časti cenníku zo službami ktoré tomu hostingu dávajú zmysel a fuknutie upútavky do fíra na technické problémy mi príde ako marketingivá akcia nedoštudovaného gymnazistu.

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #13 kdy: 25. 04. 2015, 11:22:31 »
Housing in-house ;-)
Funguje to skvele, ked kupis zalozny zdroj (na RPi 5W prikon to podrzi dlho) nemusis sa bat vypadku prudu.

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Housing Raspberry PI
« Odpověď #14 kdy: 25. 04. 2015, 11:23:06 »
Housing in-house ;-)
A ked kupis zalozny zdroj (na RPi 5W prikon to podrzi dlho) nemusis sa bat ani vypadku prudu.