Stahování videa a audia z YouTube

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #15 kdy: 08. 04. 2015, 19:21:35 »
Konzolový youtube-dl umí všechno včetně 4K a stažení samostatného audia.
Dekuji za tip. Nakonec jsem skoncil u youtube-dl.
  Tomu GUI pro youtube-dl chybelo dost veci - nenasel jsem treba, jak vubec rozumne vybirat kvalitu - z combo boxu mp4 1080 stahovani vzdy koncile s chybou a v logu bylo, ze se mu nepodarilo spojit video s audiem. A teda i takovou jednoduchou vec, jako vypnuti nastavovani data u stazeneho souboru na datum uploadu, jsem v tom GUI nenasel.
  Ne vse je teda intuitivni - napr. mp4 video 720 je klasifikovano jako "best", prestoze je dostupne video 1080. Tzn. ze pri uvedeni mp4[height<=1080] se vybere 720, ne 1080. A teda pri pokusech s webm jsem moc nepochodil - nedarilo se mu spojit video s audiem (prestoze se stahlo v poradku). Ale na webm netrvam, takze v zaveru spokojenost :).

Pouzivam nyni tyto parametry a vypada to, ze je to dobra nahrada za predchozi reseni (ne-opensource moloch v C#).
Citace
youtube-dl --format "mp4[height=1080]/mp4[height=780]/bestvideo[height<=1080]+m4a/bestaudio" --verbose --no-mtime "$1"


nobody

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #16 kdy: 09. 04. 2015, 01:42:39 »
muzes dat url videa co youtube-dl-gui nestahlo pri nastaveni MP4-1080(DASH) ?
"--no-mtime" muzes pridat v "Options", tab "Commands" (napoveda: ta sipka napravo posouva,  nebo muzes okno zvetsit ;)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #17 kdy: 09. 04. 2015, 09:44:14 »
Ou, ten tab s commands jsem prehlid, moje chyba.

Zkusil jsem to znovu (puvodni testovaci videa jsem uz zapomel), vysledky:
https://www.youtube.com/watch?v=88eucUFMefw
format na "mp4 1080p (DASH)" a v logu je:
Kód: [Vybrat]
[04/09/15 09:20:47] ERROR: Stream map '1:a:0' matches no streams.kdyz vyberu "mp4 [1280x720]" tak to stahne, ale to je pro me nedostacujici (to umeji i addony do prohlizece). primo pres skript to sosnout jde, vypada to na chybu gui (pripadne u me, mozna se tomu nelibi widle?).

jak jsem postoval vyse parametry, tak jsem s nimi zjistil nekolik problemu (treba, ze operator + ma vyssi prioritu nez /, jak intuitivni), kdyby mel nekdo zajem, tak snad opravena verze pro sosani 1080 mp4:
Kód: [Vybrat]
youtube-dl -f "137+141/299+141/298+140/136+140/bestvideo[height<=1080]+bestaudio" --verbose --no-mtime $*

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #18 kdy: 12. 04. 2015, 14:23:02 »
Já používám český web www.savido.cz. Funguje tam Youtube, Souncloud, Mixcloud, Freevideo.

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #19 kdy: 21. 04. 2015, 19:00:17 »
Diky za tipy, je tech programu pomerne dost, i grafickych. Ason se da odprostit od Jdownloaderu, co taha viry a reklamy.


Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #20 kdy: 21. 04. 2015, 19:03:06 »
umi to i jDownloader

TH

Jak jsem psal na zacatku. 3 antiviry tam nasli trojana, navic zaimplementovava do prohlizece svuj vlastni vyhledavac obsahujici mraky reklam a flashe, k tomu navic dost zere systemove prostredky uz pri startu a take odchytava co je ve schrance copy + paste. Take se ikona vsude mozne zaimplementuje a je tezko odstranitelny.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #21 kdy: 21. 04. 2015, 19:27:01 »
Wow, vy jste to testoval? To jste mel aspon pustit netstat nebo radsi Tcpview.exe od Sysinternals. To by mohlo byt zajimave.

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #22 kdy: 05. 07. 2015, 02:25:19 »
Pro Win je asi nejlepší YTD od Pepaka.Funguje i bez instalace, na linuxu pak youtube dl

JDownloader sice funguje taky ale podle všeho jsou v němi viry ččinnost Jdownloader je opravdu zajímavá. Do Firefox nainstauje vlasní odkazy na hry, ktere  se zobrazí při startu. V uživatelkém adresáři Local Cettings v Mozille vytvořil divnou složku tak že adresář není možné smazat, ani nejde zjistit, kolik složka má (což ve Win jde pod adminem)   Neustále monitoruje za běhu, co je ve schránce Ctrl+C a tahá odtud informace, přidává do download listu, to i když se s ním nepracuje. Má pořad tendenci spouštět se a běžet v pozadí a automaticky zapínat stahování, když uchytí něco ze  schránky. Smazání Jdownloaderu není jednoduché.

3xc

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #23 kdy: 05. 07. 2015, 10:18:26 »
Ahoj. Ja na Debiane používam plugin do Firefoxu(Iceweasel) FlashGot. Dokáže to sťahovať všetko html5/flash, youtube. Tento plugin funguje len na Firexore/Iceweasel pretože google Chromium API na sťahovanie neposkytuje. Výstupný formát je originál, takže na youtube si môžeš vybrať čo len chceš a akú kvalitu videa chceš (360,720,mp4,webm,mp3,flv).

Atlantis

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #24 kdy: 05. 07. 2015, 11:06:01 »
Používám Jdownloader2 na všechno možný stahování. Že umí youtube je už jen perlička nakonec.

nobody

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #25 kdy: 05. 07. 2015, 12:06:05 »
Pro Win je asi nejlepší YTD od Pepaka

jen pro info, dle stranek autora funguje bezproblemu i v Linuxu pod Wine... viz:
Program je sice určen pro Windows, ale už několik uživatelů potvrdilo, že jim zcela bezproblémově funguje i na Linuxu pod Wine.

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #26 kdy: 25. 07. 2015, 18:42:44 »
Používám Jdownloader2 na všechno možný stahování. Že umí youtube je už jen perlička nakonec.

Perlička jsou ty mraky spyware, malware, adware, co Jdownloader obsahuje (a nedá se tomu vyhnout pomocí custom instalation)
Trochu jsem, jeho činost sledoval a je těžké všechny ty jeho addware a pod. najít a odstanit. Keylogger se taky nedá zrovna moc vyloučit.

oss

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #27 kdy: 25. 07. 2015, 21:17:10 »
fakt ? opensource jdownloader ? mluvime o stejnem programu ?
http://beta.jdownloader.org/developmentquicktutorial

Lama

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #28 kdy: 25. 07. 2015, 22:56:02 »
... řádková utilita youtube-dl....
a nebo s gui - youtube-dl-gui :)

Díky oběma. Samotná řádková utilita mi nefungovala i když jsem měl nainstalovaný Python. Nevim proč. (Zbožňuju programy co nejdou na pár kliků rozchodit, to bych toho tvůrce dycky nejradši něčim praštil.)
Ale ten dlg chodí na první pokus, takže dobrý.

Re:Stahování videa a audia z YouTube
« Odpověď #29 kdy: 27. 07. 2015, 13:29:51 »
fakt ? opensource jdownloader ? mluvime o stejnem programu ?
http://beta.jdownloader.org/developmentquicktutorial

To je přesně on. Jestli je OpenSource, měli bz být k dispozici i zdrojáky. takže existuje i možnost, že si ho nějaký cracker upravil. Ale s každou verzí je to horší a horší. Místo pro stažení jsem hledal přez Google. Jinak je docela známo, že např. Slunečníce tam vlastní adware cpe. Na virscan.org našli 3 antiviry z 37 nějaký vir, ale bývá tam i planý poplach občas u méně známých antivirů.

Jdownolader se spouští po startu a dost žere výkon pořád, je obtížné jej zavřít. Do všech internetových prohlížežů nsinsaloval vlastní vyhledávač a odkazy na hry (asi placené klikačky). Neustále se kouká do schránky Copy+Pate co tam je a obsah schránky přidává k seznamu odkazů, i když běží v pozadí. Vypnout jej je těžké (přez správce úloh ukrončit proces nejlíp zabírá). V Mozillle se do uživatelského profiklo adresáře Mozilla ukládali data, co nešli zobrazit ani smazat. Bylo dost těžké se všeho zbavit promazáním na všech místech.