Budoucnost v informačních technologiích

Thomas

Budoucnost v informačních technologiích
« kdy: 30. 03. 2015, 16:55:12 »
Dobrý den,

Jsem studentem Obchodně-podnikatelské fakulty v Karviné a v rámci předmětu Počítače v podnikatelské praxi mám na základě názorů z diskusního fóra na Internetu zpracovat seminární práci na téma Vize v informačních technologiích (jakým směrem se bude všechno ubírat, co se vylepší atd.). Jestli si najdete chvilku času, dovoluji si Vás touto formou porosit o vyjádření Vašeho názoru, resp. myšlenek na moderní technologie a kam to podle Vás všechno spěje. Budu vděčný za každý názor.

Předem děkuji za Váš čas a zajímavé myšlenky.


v

Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #1 kdy: 30. 03. 2015, 17:22:00 »
http://forum.root.cz/index.php?topic=7908.0

IMHO byste nikdy neměl dostat diplom

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #2 kdy: 30. 03. 2015, 17:22:24 »
Někdo by se měl začít zabejvat novou technologií baterií, protože k čemu mi je supertenkej mobil/tablet/notebook, když to vydrží hovno. Až budou dobrý baterky, pak bude mít smysl zlepšovat vše ostatní.

Majovec nereg

Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2015, 17:36:19 »
Pokus jste si sem přišel pro vize tak odejdete zklamán. Uživatelé Linuxu, a Open Source obecně jsou velmi konzervativní a jejich vize budoucnosti je aby to bylo furt tak jako bejvávalo v '90.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2015, 17:41:56 »
Majovec nereg: To zase ne, kde já bych sháněl HW z 90. let, abych se dokázal i dnes připojit do sítě... Pokrok musí jít dál, ale neměly by se vymejšlet zbytečný kraviny (kulatější kolo apod.)


j

Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2015, 17:48:48 »
Majovec nereg: To zase ne, kde já bych sháněl HW z 90. let, abych se dokázal i dnes připojit do sítě... Pokrok musí jít dál, ale neměly by se vymejšlet zbytečný kraviny (kulatější kolo apod.)

Ale ne, ona se veme krychlicka (protoze nekdo s podobnym vzdelanim jako tazatel usoudi, ze z marketingove-obchodniho hediska je to prece uzasne) a pak se vymejsli, jak ji zakulatit, aby se to dalo pouzit jako kolo, ale jeste porad se dalo rict, ze je to krychle.

Pro vize pak netreba chodit daleko, tech zhruba 80 palet papiru co se tu skladuje, by bez pocitacu nevzniklo. Generovani vetsiho a vetsiho mnoztvi papiru je pak jediny skutecny ucel IT ve firemnim sektoru.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2015, 18:13:23 »
Sakra, to má něco do sebe. Všude jsou počítače, ale téměř všude vzniká stejnej objem hodnot stále v papírové podobě (+ ještě v těch počítačích). Ono se stačí mrknout na úřady - všude o mě všechno vědí, ale pořád musim vyplňovat kdejaký kraviny papírově (a oni je pak pro změnu skladovat... i když to už mají v kompech). No, už se nedivim, proč jsou 4GB paměti základem...

Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2015, 18:26:18 »
No tak to bude asi déjà-vu!
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kolemjdoucí

Re:Budoucnost v informačních technologiích
« Odpověď #8 kdy: 30. 03. 2015, 18:56:55 »
Sakra, to má něco do sebe. Všude jsou počítače, ale téměř všude vzniká stejnej objem hodnot stále v papírové podobě (+ ještě v těch počítačích).

Protože je to úmyslně dokur*****. Například papírové lejstro z úřadu s razítkem je platné prakticky napořád a můžete si ho doma založit do šanonu. Elektronické lejstro v datové schránce je pro běžného smrtelníka neplatné a za tři měsíce zmizne bez náhrady, k ekvivalentu papírového lejstra se dostanete jenom tak, že si z elektronického lejstra necháte vyrobit ... chvilka napětí ... papírové lejstro ;D