Thunderbird a Outlook a sdílení kontaktů

Thunderbird a Outlook a sdílení kontaktů
« kdy: 24. 10. 2010, 15:24:48 »
Dobry den,

prosim o radu ako vyriesit problem so zdielanim kontaktov medzi spolupracovnikmi. Myslim ze LDAP by to mohol zvladnut, ale je klient potom schopny do takejto databazy kontakty aj pridavat? Popripade mate alternativu k ldap?

vdaka
« Poslední změna: 24. 10. 2010, 15:35:05 od Petr Krčmář »


kimec

Re: Thunderbird a Outlook a sdílení kontaktů
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2010, 15:48:36 »
Vo firme pouzivame OpenLDAP na zdielanie kontaktov medzi TB klientami. Zdielanie je bez problemov. Avsak pridavanie novych kontaktov/editovanie je nocna mora. Vyskusal som vsetky mozne "jednoduche" nastroje ako phpLDAPAdmin, Apache Directory Studio, prime8, jexplorer, LDAPexplorer, LDAP admin, ale nic z toho nie je pouzitelne pre bezneho kancelarskeho uzivatela. A vysvetlovat dn, rdn, binddn atd. je uplne nerealne. Este ten LDAP admin (windows) je asi najviac pouzitelny nastroj (ma sablony na editovanie kontaktov etc.), ale vyvoj sa zastavil v roku 2008 a ma zopar neduhov. Velka skoda. Apache DS je perfektna vecicka pre LDAP administratora, ale ucit v tom bezneho kancelarskeho uzivatela pridavat kontakty je nemyslitelne. Ak by si narazil na dobry software, urcite ho tu uved. Dakujem.

norwi

Re:Thunderbird a Outlook a sdílení kontaktů
« Odpověď #2 kdy: 04. 10. 2012, 16:09:23 »
Podle všeho je jedine řešení GroupWare.
A to ať OpenGroupware, Zarafa, Horde, Kolab apod