Samba: přepínání mezi doménami

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Samba: přepínání mezi doménami
« kdy: 26. 03. 2015, 15:21:33 »
AHoj,
testuji v debianu Sambu4 v roli Domain controller + (AD)....funguje to pěkně
mimo to mám na síti další(původní) Domain controller na windows 2003
potýkám se ale s problémem na windowsích stanicích aby se po odhlášení přihlašovali do jiné domény, což se mi nedaří
vždy se musím v poslední použité doméně přihlásit a změnit doménu v přihlášeném stavu...poté odhlásit a přihlásit do té nově nastavené
žeby problém s credentials?...jde to oficiálně vůbec?

« Poslední změna: 27. 03. 2015, 09:21:30 od Petr Krčmář »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:přepínání mezi doménami
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2015, 15:35:49 »
teď mne napadá, zda nebude potřeba z těch domén udělat forest a nastavit mezi nimi 'trust'
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

j

Re:přepínání mezi doménami
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2015, 18:22:57 »
A mas nejaky zasadni duvod, proc mit druhou domenu? Co takhle z toho tuxe nejdriv udelat sekundar, nechat ho nasat data z widli, a pak z nej klidne muzes udelat primar a widle vypnout?

Pokud mi skleroza slouzi, tak forest ti jen zaridi, za zarizeni z domeny A bude akceptovat credentials z domeny B, ale rozhodne ne to, ze by se ti stanice pripojily do jiny domeny, nez ve ktery sou regly, to nejde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Samba: přepínání mezi doménami
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2015, 09:41:00 »
chtěl jsem tu migraci stanic na tuxe dělat v klidu...první vlna stanice s nízkou citlivostí/důležitostí (kdyby náhodou něco nebylo funkční), přecejenom s tou sambou4 v teto roli nemám praktickou zkušenost a následně by přemigrovali most important machines.

jinak co se týče forest--->trust tak samba4 na to ještě není připravena:
https://wiki.samba.org/index.php/FAQ#Does_Samba_support_trust_relationship_with_AD.3F
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.