Distribuce na malý domácí server

Re: Distribuce na malý domácí server
« Odpověď #30 kdy: 03. 11. 2010, 14:03:05 »
Windows mě ukazovali 11,2 MB/s při kopírování velkého souboru.. Giga síťovku na noťasu nemám, takže nemůžu zjistit maximální rychlost přenosu, ale nevidím důvod, proč by neměla kopírovat rychlost čteníí z HDD.
Na svém serveru (GA D525TUP s Intel Atom D525, gigabitová síťovka, Arch linux) jsem též plánoval použít především sambu, ale po dosažení maximálních 19 MB/s jsem to vzdal a používám NFS - rychlost kolem 55 - 60 MB/s. Pro informaci, přes síť protlačím cca 110 MB/s (opakované čtení FTP).

Sambu jsem tam stále nechal kvůli Windows klientům, ale za boha jsem nezjistil, jak ji zrychlit. V konferencích je mraky rad ohledně síťových parametrů [1], ale ty se zřejmě týkají podstatně starších linuxových jader.

[1] If you Google search for “socket options”, “TCP_NODELAY SO_SNDBUF” and “TCP_NODELAY SO_RCVBUF” you should get some decent information on how to fix this.


Re: Distribuce na malý domácí server
« Odpověď #31 kdy: 07. 11. 2010, 20:24:13 »
Na windows klientoch (w7 ultimate) sa dá použiť aj nfs, stačí zapnúť potrebnú službu a pri pripájaní disku zadať štandardný reťazec napr.
Kód: [Vybrat]
192.168.1.1:/public Zatiaľ to občas padá, ale možno microsoft časom zlepší podporu. Rýchlosť je v pohode.
ZFS má kopec ďalších výhod, napríklad sa dajú robiť snapshoty.
FreeNAS je v podstate FreeBSD, stačí stiahnuť porty a môžete si kompilovať všetko možné vrátane webových a databázových služieb, dokonca aj KDE alebo GNOME desktop.