Instalace Linuxu na Asus Zenbook

Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #45 kdy: 04. 04. 2015, 17:23:55 »
nemůžu to v repozitářích najít (je tam toho moc), jak se přesně jmenuje příkaz, když to budu chtít instalovat jako "sudo apt-get instal power..něco"?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #46 kdy: 04. 04. 2015, 17:49:36 »
Tady se mrkni, jak to vypada: http://www.makeuseof.com/tag/control-power-usage-gnome-power-statistics-linux/ . Dost mozna je v Xfce neco podobneho. V LXDE je.

Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #47 kdy: 07. 04. 2015, 07:53:14 »
Ještě jsem narazil na 1 problém - nemohu zprovoznit DVB-T tuner. Jde o MSI Digivox DUO. Na starém notebooku (nejdříve XUbuntu, potom LUuntu) ho stačilo připojit, počítač si ho rozpoznal, stáhl nesvobodné ovladače, pak už stačilo nainstalovat Kaffeine a v něm naladit, případně přes W_Scan vygenerovat soubor a ten importovat do VLC.
Nyní jsem musel stáhnout firmware AF9015 a dát ho do lib/firmware, aby to tuner našlo. Kaffeine naladil, ale při pokusu o přehrání se pustí asi 2 sekundová přehrávka, následně se to na cca 5 sekund zasekne a poté opět 2 sekundy hraje a pak se to kousne definitivně. Pak už nejde ani přepínat programy.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #48 kdy: 07. 04. 2015, 08:05:00 »
Tak pokud chces takovehle veci, tak Blbuntu je asi spatna volba. Ja mam nejaky USB audio/video konverter nebo co to je, ten pripojim do Lubuntu a nasleduje tak rychly pad systemu, az mi vlajou vlasy. A kdyz ho pichnu do Kanotixu, tak je normalne rozpoznan a natahaji se do pameti potrebne moduly. Do Blbuntu se asi smi pripojit leda tak mys.

Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #49 kdy: 07. 04. 2015, 09:57:44 »
Tak obecně nemám problém vyzkoušet něco jiného, ale praxi mám je s xUbuntu


nobody

Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #50 kdy: 07. 04. 2015, 13:19:41 »
... Nyní jsem musel stáhnout firmware AF9015 a dát ho do lib/firmware, aby to tuner našlo.

mas nainstalovan linux-firmware-nonfree ? v nem fw pro af9015 je :)

jinak si uvedom ze jsi presel na 15.04 BETA, nove nasazene systemd, obecne tim ze BETA nedodelane, s chybama ktere se vetsi doladej do mesice nez vydaj ostrou, pak se 1-3 mesice bude jeste doladovat stredni (btw: a po 6ti mesicich tomu zkonci podpora)

Tady se mrkni, jak to vypada: http://www.makeuseof.com/tag/control-power-usage-gnome-power-statistics-linux/ . Dost mozna je v Xfce neco podobneho. V LXDE je.

v Xfce(~4.12.1) statistika neni, xfce-power-manager zobrazuje jen info o BAT :(
skoda ze "gnome-power-statistics" neni i jako tab v "gnome-system-monitor", ktere v Xfce pouzvam misto "xfce4-taskmanager" :)
co je v LXDE pro zobrazeni statistiky baterky/napajeni/nabijeni ???

Tak pokud chces takovehle veci, tak Blbuntu je asi spatna volba. ... Do Blbuntu se asi smi pripojit leda tak mys.

tak to je vazne pekna blbost a FUDarina ;) jakej kernel mas v lubuntu a jakej v kanotixu ?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #51 kdy: 07. 04. 2015, 22:44:40 »
Tak pokud chces takovehle veci, tak Blbuntu je asi spatna volba. ... Do Blbuntu se asi smi pripojit leda tak mys.

tak to je vazne pekna blbost a FUDarina ;) jakej kernel mas v lubuntu a jakej v kanotixu ?

Lubuntu: 3.8.0-35-generic.
Kanotix je o dve patra moc daleko a vypnuty, tak nevim, ale je to zalozeno na Debian stable, ktery je ted snad trochu novejsi, nez posledni Blbuntu LTS, takze jadro by mohlo byt novejsi anebo take ne, kdyz se uvazi konzervativnost Debianu.

Ale to je uplne jedno, to, ze neco pichnu do USB, nesmi zpusobit pad systemu. To se mi nestalo snad ani na Widlich. Jedine, co smi nastat, je ze to nefunguje.

nobody

Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #52 kdy: 07. 04. 2015, 23:21:11 »
tim jadrem sem chel rict, ze muze jit spis o verzi jadra, nez o distro...
nicmene nepamatuju ze by mi nekdy po zasunutem usb zarizeni padl system na *buntu...
pamatuju to na widlich, treba 98 :)

no spis mi rekni co je v LXDE pro zobrazeni statistiky baterky/napajeni/nabijeni ? to me vazne zajima :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Linuxu na Asus Zenbook
« Odpověď #53 kdy: 07. 04. 2015, 23:53:14 »
Tak to jo, to jsme na tom dobre. Blbuntu uz je jak W98.

Jinak na statistiky nabijeni v LXDE neni nic. Ale to mi nepripada az tak zajimave. Je am ale treba co a jak zere procesor. Leda tak acpi -b, narvat v cyklu do souboru a vyplotit z Libreoffice.