Java koder - kolko dolarov na hodinu?

TVL

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #30 kdy: 22. 03. 2015, 20:45:53 »
Když se kouknu třeba na freelancer.com, tak tam je Javistů se znalostí Linuxu s větší praxi, ověřenou účastí na projektech a ověřenýma referencema za cenu do $10/h asi 25. Já myslím, že ani oni nebudou chtít jít moc přes tuhle částku. Proč taky, že jo. A pokud neumí držet náklady na uzdě už od začátku, měl bych o té firmě pochyby.´

Takže můj závěr je... $10-$15/h. Víc bych nedal. Za $20 si myslím, že se najde už celkem dobrý Ind (Číňan, Vietnamec...).
Podivej se třeba na tohodle:
https://www.freelancer.com/u/indroneel.html
17 let praxe, hodnocení 4,9/5, 21 recenzí -> $20/h

To je zcestné srovnání. Asi jako přemýšlet za kolik mám prodávat polévku ve své restauraci, když v supermarketu stojí pytlík se 4 porcemi 25 Kč.
Ano na freelancer jsou úžasně levné nabídky kvalifikovaných lidí. Kdo chce a může zadávat práci takto, tak to dělá.
Pokud někdo nechce/nemůže zadávat práci tímto způsobem a chce někoho najmout, aby mu seděl v USA v kanceláři (nebo do té kanceláře aspoň občas docházel z homeoffice), tak bude platit více. Více, než kolik by za člověka srovnatelných kvalit zaplatil přes freelancer.
Kolik se ve kterém koutě USA platí java kodérům, to netuším.
Jenom vím, že je hloupost:
- odvozovat to z freelancer
- počítat životní náklady a podle toho to odvozovat
- stresovat se, že jsi hloupý, protože neznáš svou cenu
- ptát se na fóru rootu (to se zdá být univerzálně špatné, nejenom u této otázky)

Nicméně je dobrá věc, se zeptat. Protože každá práce má v nějakém místě a čase svou obvyklou cenu.



JS

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #31 kdy: 22. 03. 2015, 20:52:26 »
15$ za hodinu? V USA? Vzdyt to je skoro minimalni mzda ($15 na hodinu nedavno pozadovali jako minimalni mzdu zamestnanci fastfoodu v Seattlu). To je jako u nas 15kKc. Ja u nas pred par lety (ceny byly polovicni) zacinal na 34kKc. Ja byt tebou bych pod 40$ nesel, protoze stehovat se za praci (navic nekam do cizi zeme) je riziko a extra naklad i pro tebe. Pokud jim to bude moc, holt si najdou Inda.

Alternativa je pocitat rekneme 60-70 k$ rocne pro vyvojare v USA (to je spodni okraj skaly, dobri maji pres 100) a prepocitat si to na hodinu.

Pulka

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #32 kdy: 22. 03. 2015, 21:54:10 »
Mna by zaujimalo kde vsetci ti experti z roota pracuju. Pretoze tie sumy co sa tu na fore casto hadzu, su vacsinou len zbozne priania studentov co budu radi ak ich vobec po skole niekde zamestnaju.

fvesfesrgzdsf

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #33 kdy: 22. 03. 2015, 22:03:48 »
tech 65 k$ za rok je cca 37 $ za hodku.

asd

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #34 kdy: 22. 03. 2015, 22:49:28 »
To je zcestné srovnání. Asi jako přemýšlet za kolik mám prodávat polévku ve své restauraci, když v supermarketu stojí pytlík se 4 porcemi 25 Kč.
Ano na freelancer jsou úžasně levné nabídky kvalifikovaných lidí. Kdo chce a může zadávat práci takto, tak to dělá.
Pokud někdo nechce/nemůže zadávat práci tímto způsobem a chce někoho najmout, aby mu seděl v USA v kanceláři (nebo do té kanceláře aspoň občas docházel z homeoffice), tak bude platit více. Více, než kolik by za člověka srovnatelných kvalit zaplatil přes freelancer.
Tady bohužel nebylo jasně řečeno (nebo jsem to přehlédl) jestli se jedná o práci z domova (Evropy), nebo jestli se tam má přestěhovat. Psal "startup z USA" a ne "startup v USA". Už z toho vyvozuji (a myslím, že ve slovenštině to tak je taky), že bude dělat z ČR (nebo SR, nebo kde se právě nachází).
Samozřejmě, že v případě přestěhování by musela být částka vyšší, ale selským rozumem (možná špatným) předpokládám, že se nebudou shánět po člověku s 3 rokama praxe aby mu zařizovali pracovní povolení. Řešil jsem něco podobného do Kanady (možná je USA něco jiného) a i když to mělo být v rámci firmy, tak by se to muselo dělat obezličkou (nejdříve jakoby práce v ČR, pak relokace do Kanady). Z toho vyvozuji, že o programátory s 3 roky praxe se tam zrovna neperou.
Kolik se ve kterém koutě USA platí java kodérům, to netuším.
Jenom vím, že je hloupost:
1) odvozovat to z freelancer
2) počítat životní náklady a podle toho to odvozovat
3 stresovat se, že jsi hloupý, protože neznáš svou cenu
4) ptát se na fóru rootu (to se zdá být univerzálně špatné, nejenom u této otázky)
Ad 1) Pokud se jedná o relokaci do sídla zaměstnavatele, tak samozřejmě
Ad 2) Spíš si zjistit co je tak obvyklé v dané oblasti, aby člověk buď nepodstřelil nebo nepřestřelil. Obojí je špatně.
Ad 3) Jasný... Nikdo po něm asi nemůže chtít aby ve 22-23 (kolik mu tak může být s 3 roky praxe?) aby měl všechno v hlavě srovnaný. Ale každý jsme jiný. Mě se to začalo rovnat až kolem 30. :)
Ad 4) Souhlas bez dalších připomínek. :)

Nicméně je dobrá věc, se zeptat. Protože každá práce má v nějakém místě a čase svou obvyklou cenu.
Kdo se zeptá je blbej jen jednou aneb líná huba holé neštěstí. Jen by se místo otázky "Kolik si mám říct?" měl ptát "Jak zjistím (určím, odhadnu) svoji cenu na tomto projektu?" Na rozdíl od té první otázky tu druhou může použít i v dalším projektu. V první případě chce rybu v druhém se učit rybařit.

Bobous: +1


host

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #35 kdy: 23. 03. 2015, 11:57:05 »
Me zkusenosti z USA - Nejvic placene a nejvetsi pocet it jobu je v San Francisku - prumer $ 90-120 k/rok (ale taky najmy v San Francisku jsou jedny z nejvyssich - kolem 40-50k/rok k tomu si pripocti jidlo, dopravu a dane a moc nezbude). Nejvic plati google az 200 k/rok nasledovany Facebookem 180 k/rok (platy pro nejlepsi programatory). Ale i jinde v USA se da vydelat celkem hodne - na jihovychode USA se da dostat i na 140 k/rok.

A ano da se delat vzdalene pro USA firmy/startupy. Mel jsem par nabidek kolem 100-120 k/rok prace z domu.

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #36 kdy: 23. 03. 2015, 12:27:05 »
Mna by zaujimalo kde vsetci ti experti z roota pracuju. Pretoze tie sumy co sa tu na fore casto hadzu, su vacsinou len zbozne priania studentov co budu radi ak ich vobec po skole niekde zamestnaju.
To vůbec neřeš. Průměrný uživatel rootu je elitní programátor který zároven řídí velkou firmu. Bere přez 100k a za mín než 70k by se ani nehnul. Ví všechno o světě, o ekonomii a právu. A strašně rád se s tim chlubí.

asd

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #37 kdy: 23. 03. 2015, 12:41:34 »
A ano da se delat vzdalene pro USA firmy/startupy. Mel jsem par nabidek kolem 100-120 k/rok prace z domu.
Jako javista s 3 letou praxi?

host

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #38 kdy: 23. 03. 2015, 13:11:29 »
asd: Nedelam v jave - jen php a javascript/nodejs, ale je pravdou ze vetsinou je pozadavek na praxi min. 5 let. Zase na druhou stranu clovek muze delat programatora 5 let a mit min zkusenosti nez nekdo kdo prosel 3 firmy za 3 roky.

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #39 kdy: 23. 03. 2015, 16:39:23 »
Ono dokazovat praxi u programování je trochu problém protože každejmdruhej dělá jako osčv. A prokázat praxi z jiné země je téměř nemožné.

Ale nedávno jsem četl článek s člověkem co šel pracovat pro paypal nebo co to bylo. Pohovor probýhal přez internet a v druhém kole mu dali online vyřešit nějaké programátorské chytáky a kousek kodu naprogramovat. Po patnácti minutách bylo jasno zda má praxi nebo ne.

host

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #40 kdy: 23. 03. 2015, 19:47:05 »
vana-hb: tak on nedokazoval praxi, ale zkusenosti.

Marek

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #41 kdy: 23. 03. 2015, 20:12:55 »
Zásadní je, zda se chcete stěhovat na místo nebo chcete pracovat z domova. Pokud vás budou zaměstnávat odsud, pak jejich zájem pravděpodobně bude levná, ale dobrá, pracovní síla. V takovém případě vám garantuji, že ve východní evropě najdou hromadu velmi schopných Javistů za poměrně málo peněz (se začátkem někde na 15$/h). Indů a číňanů bych se moc nebál, podle mých zkueností mají _často_ poměrně odlišnou mentalitu a komunikaci od západní společnosti a to je něco, co je u vzdálených kontraktorů klíčové.

Pokud se chcete stěhovat, pak záleží na tom, co je to za firmu, jaké má investory. Startup rozhodně nebude přehazovat peníze vidlema, takže bych minimálně ze začátku počítal spíš s menší mzdou.

Musíte si zjistit, co za kapitál za startupem stojí. Všechno je to o tom, s jakým očekáváním do toho jde ta firma. A to my netušíme.

(Já dělám pro firmy ze San Francisca už asi 6 let, a to ze svého domova v malé české malebné vesničce, takže mám trochu přehled co se takové formy spolupráce týče.)

host

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #42 kdy: 24. 03. 2015, 11:39:15 »
Marek: mohl byste prozradit jak hledate kontakty na firmy ze San Francisca?

host

Re:Java koder - kolko dolarov na hodinu?
« Odpověď #43 kdy: 24. 03. 2015, 11:42:35 »
Marek: a jeste by me zajimala forma spoluprace? musite komunikovat s firmou kazdy den (tj. stand-upy, kde komunikujete co jste udelal minuly den a co je v planu na dnesni) nebo dostavate praci ukolove? (tj. pracujete na ukolu tyden-dva a dele a potom prezentujete reseni)