V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?

matfyzak11235

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #150 kdy: 09. 05. 2015, 13:35:40 »
k stringbuilderu to vyzera tak ze tie optimalizacie su dost nepredvidatelne

http://www.code-thrill.com/2012/08/stringbuilder-optimizations-demystified.html
Ad Myth 1.1 - spojenie 2 Stringov je tusim aj v JLS. Necakal som, ze to optimalizuje aj spojenie intu so Stringom. Aj keby to neoptimalizoval, tak sa to vykona raz za beh programu a programator by to nenapisal lepsie = pohoda.

Ad Myth 1.2 - to som pisal pri a+b+c, ze sa tam aj tak pouzije StringBuilder

Ad Myth 2 a Myth 3 - kto by cakal, ze sa to spravi vsetko naraz? Toto bolo ocakavane, lebo v druhom kroku sa vyzaduje String "123456", tak ho on musi vyrobit. Podobne v ostatnych krokoch. Nebude vyrabat StringBuilder, ked od neho chcem String

better safe than sorry ako vravi clanok
Clovek by si mal uvedomit, co od programu chce. Java nie je jasnovidec, ale ked ma presne dane operacie, tak ich splni. Teda jednorazove spojenie Stringov pomocou +, ktore sa priradi vo finalnej podobe do Stringu je prehladnejsie ako StringBuilder.

Ak to potrebuje priradit medzikroky do Stringov, tak sa medzikrok proste prevedie na String a tam uz by som ja pouzil StringBuilder.

z toho vyplyva ze to v jave nie je stymi immutable take jasne
Toto je vec Stringov. Konkretne to spojenie viac statickych Stringov pomocou + je dokonca vec JLS, takze sa to ani zdaleka netyka vsetkych immutable.


Giovanna

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #151 kdy: 09. 06. 2015, 13:46:36 »
Pokud tvůj "zadavatel úkolů" je větší firma, máš s community edition smůlu, tu můžeš komerčně použít pro vývoj menších retailových aplikací, ne na zakázku pro velkého objednatele. Ale licenční podmínky používání produktů MS zjistíš nejlíp na MS, tady není vhodné místo.

Co přesně ti ve verzi Express chybí?

V 2010 Express začínám narážet, že nemohu použít Entity Framework v 5.0, který bych se chtěl naučit.

Ještě jsem našel Visual Studio 2013 Express for Windows Desktop, který se také zdá být zdarma.

Pro zaměstnavatele bych vyvíjel v 2010 a pro svoje účely bych používal zmíněný 2013.

Děkuji

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #152 kdy: 09. 06. 2015, 14:22:25 »
2013 Community edice je zdarma, obsahuje všechny vlastnosti Prof. edice. Je použitelná i komerčně - pro jednotlivce a malé týmy (tuším do 5 lidí). Rozhodně to není crippleware typu jiných vývojových nástrojů, kde třeba v nejslabší (byť těžce placené) edici se nelze vyvíjet programy pracující s databází.

Pokud někoho zaměstnavatel nutí vyvíjet v Express edici, která neumí skoro nic, je to na vážný pohovor. Buď o tom, zda-li se mu ten vývoj softwaru skutečně tolik nevyplácí, aby do toho neinvestoval peníze za alespoň Profi+ReSharper, nebo je na na místě zvážit jiného zaměstnavatele. Express edice se hodí opravdu jenom pro výuku či pro jednoduché projekty.

Ad "pro zaměstnavatele bych vyvíjel v 2010" ... proč? V mnoha případech k tomu důvod není...

Giovanna

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #153 kdy: 09. 06. 2015, 14:37:26 »
Zaměstnavatel opravdu vyvíjí v placené 2010 prof. Mně ale zatím tento software dodán nebyl(licence).

Tým je větší - Community edition použít nesmím.

Jsem zaměstnaný na DPP.

Teď opravdu potřebuju 2013 Express for Desktop právě kvůli samostudiu, ale na NB mám vše legální a nechtěl bych se spálit.

Ono psát ve větší verzi a pak projekt konvertovat před nahrátím na github je taky režie.

S pozdravem a díky

Ivan

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #154 kdy: 09. 06. 2015, 14:47:33 »
2013 Community edice je zdarma, obsahuje všechny vlastnosti Prof. edice. Je použitelná i komerčně - pro jednotlivce a malé týmy (tuším do 5 lidí). Rozhodně to není crippleware typu jiných vývojových nástrojů, kde třeba v nejslabší (byť těžce placené) edici se nelze vyvíjet programy pracující s databází.

Krome toho ze neumoznuje spouste pluginy tak napriklad Express verze neosahuje soubor "C:\Program Files (x86)\Common Files\Merge
Modules\microsoft_vc90_CRT_x86.msm" (merge module). Takze i kdyz pouzijes WIX na generovani .msi baliku, tak stejne nemuzes rozume pribalit runtime knihovny ke svoji aplikaci. Pouzitelne to rozhodne je, ale obcas to dokaze claveka zradit, kdyz to nejmene ceka.

U verze 2010 byly bugy, ktery se daly spravit fixpackem, ktery ale nesel aplikovat na Expres verzi. To bylo horsi. Nastesti ale slo ten fix stahnout, rozbalit a konkretni DDLka nahradit rucne.


Giovanna

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #155 kdy: 09. 06. 2015, 15:13:42 »
Takže jen jednoduchá otázka, smím na počítači, který je určen ke komerčním účelům, používat VS2013 Express for Windows Desktop?

Díky

Tomáš Roll

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #156 kdy: 09. 06. 2015, 16:27:38 »
Jo.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #157 kdy: 09. 06. 2015, 20:12:12 »
A community edition taky, pokud to licence dovoluje (je tam omezen počet členů vývojového týmu).

Community edice podporuje pluginy, takže např. ReSharper funguje. Ty merge moduly jsem ale nezkoumal nikde - vědomě jsem to nikdy nepoužil a to už jsem si sáhl i na deployment komerčních desktop aplikací.