Části okna zčernají a nepřekreslí se

noger

Části okna zčernají a nepřekreslí se
« kdy: 22. 10. 2010, 07:57:44 »
Zdravím,
potreboval by som poradiť. Som čerstvý užívateľ opensuse 11.3 v prostredí KDE 4. Mám avšak problém s ktorým si neviem poradiť. Počas práce s PC mi občas zmizne hlavička okna (celý pás, kde sú ikonky na minimalizovanie, maximalizovanie a zavretie okna). Niekedy pri prepínaní kariet v mozille mi sčerná celá karta. Ak kartu prepnem na inú a zasa naspäť, všetko je v poriadku. Je to avšak veľmi otravné.
Prejavuje sa to aj keď mám zapnutú kompozíciu a aj keď je vypnutá.
Tento problém sa prejavuje u akéhokoľvek programu, nielen mozilly, tú som uviedol len ako príklad.
Poprosil by som niekoho ochotného aby mi s tým pomohol, prípadne aspoň aby ma nasmeroval správnym smerom, lebo keď som gúglil, nevedel som nájsť nič. Pravdepodobne pre to, lebo neviem problém popísať.

P.S. som úplný začiatočník vo vodách linuxu.

S pozdravom Mišo
« Poslední změna: 26. 12. 2010, 17:30:14 od Petr Krčmář »


Re: hlavička okna mizne, sčerná. Sčeranie celého okna
« Odpověď #1 kdy: 22. 10. 2010, 09:57:03 »
Mam podobny problem na KDE4 v Arch linuxe Najcastejsie sa mi to stava pri otvorenom terminali (transparentne pozadie). Obcast proste lubovolna cast okna zmizne. Ako workaroud takisto funguje napriklad minimalizacia okna, prepnutie plochy, alebo akykolvek iny efekt

aaa

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #2 kdy: 22. 10. 2010, 11:23:57 »
to vyzera ako bug v kwin (pripadne novy manazer okien, ak kwin z KDE4 vyhodili - nejak to nesledujem). pouzit iny manazer (ak sa da).

aaa

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2010, 11:24:56 »
pripadne chybny ovladac grafiky. mne to robi psie kusy v KDE3 (ATI proprietary driver)...

Jan

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #4 kdy: 22. 10. 2010, 11:36:16 »
Mne to robi obcas v gnome ubuntu 10.10. Poriesim to odhlasenim a opatovnym prihlasenim. Tiez zmizne horna cast okna.


FrostyX

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #5 kdy: 22. 10. 2010, 23:31:12 »
Jestli máš grafickou kartu ati, mohlo by pomoci vypnout KMS. To jde pomocí přidání parametru radeon.modeset=0 v grubu. Nevím jestli je to v opensuse stejné jako v distribucích které používám já, ale config grubu bych hledal v /boot/grub/menu.lst

miso

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #6 kdy: 23. 10. 2010, 14:08:49 »
Skúsil som a nepomohlo FrostyX. Škoda.
Skúsim ešte preinštalovať proprietarne drivery. Uvidíme čo sa udeje:)

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #7 kdy: 23. 10. 2010, 23:58:41 »
Drivrom to nebude, ja mam nvidiu. A na ubuntu bude chyba v niečom inom. Tam sú problémy s vykresľovaním okrajov okien už roky rokúce (a nielen tam, v podstate je to problém gnome)... Zvlášť ak sa niekto veľmi špára v nastaveniach compizu.

Jaromír

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #8 kdy: 24. 10. 2010, 03:49:02 »
Mně to dělalo v Mandrivě 2010.1 v KDE. Přechodem na Gnome toto zmizelo. Myslím, že je to nějaká chyba KDE.

noger

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #9 kdy: 25. 10. 2010, 12:15:37 »
Používam KDE.

Teraz som si všimol, že keď zapnem PC, nenabehne mi kompozícia automaticky, ale musím ju zapnúť klávesovou skratkou ALT+SHIFT+F12. nemôže to súvisieť aj s tým nejako?

noger

Re: Části okna někdy zčernají a nepřekreslí se
« Odpověď #10 kdy: 26. 12. 2010, 13:20:01 »
Zdravím, takže po dlhom dlhom googlení, skúšaní a podobne som dospel k názoru, že nefungujú korektne ovládače na GPU /ATI HD4330. Avšak ani použitie neoficiálnych ovládačov nepomohlo.

Riešením je zmeniť KDE na GNOME. Týmto všetky moje problémy zmizli a som šťasťný užívateľ UBUNTU 10.10 v GNOME.

Ďakujem všetkým za tipy.

S pozdravom ;)