Může mě někdo žalovat?

tommm

Re:Může mě někdo žalovat?
« Odpověď #15 kdy: 13. 03. 2015, 09:18:23 »
Pokud to budes pouzivat komercne, poradil bych se s pravnikem. Na tohle jsou oni studovani.

Porada s právníkem není od věci, jen je dobré vědět, že tento pouze sdělí svůj právní názor. V praxi pak platí ono "tři právníci = pět názorů" a ve finále rozhoduje soud.

Samozrejme, ale on sdeli jeho pravni nazor na zaklade toho, ze provedene nejakou analyzu celeho probelemu - seznami se s podklady na vstupu, zhodnoti, projde dosavadni podobne pripady, rozhodovaci praxi a vyhodnoti rizika a moznosti, zda je to v souladu s pravem ci nikoliv.

Samozrejme rozhoduje soud a to je take duvod, proc vam pravnik sdeli jakou mate/nemate sanci v pripadne sporu uspet. Pripadne jestli na nejaky spor vubec muze dojit i na zaklade toho, ceho se ma pripadny spor tykat a o jake hodnote se bavime.

Nikdo nepujde do sporu a podavat zalobu na "kopirovani webu" pokud se budeme bavit naprikald o skode cca 100 000 Kč a pravnik vyhodnoti situaci 50 na 50.

V pripade, ze by strana podavajici zalobu uspela ve sporu jen na 50% a tedy i strana zalovana by nesla uspech ve sporu 50%, ani jedna ze stran by nemala narok na proplaceni pravnich sluzeb od druhe strany atd.

Takze soud o 100k
uspech 50% = 50k
- pravni sluzby (zalezi na delce sporu a slozitosti) (obvykle cca 2000/hod)
Tedy v nejakem mensim sporu naklady prez 30 tyček +


Ja si tedy myslim, ze pokud se jedna i jistou "inspiraci" z pohledu designu (nikoliv atypicka vnitrni funkcnost jako napriklad nejaka webova hra atp.), tak asi neni problem, pokud to neobslehnes "doslova".





OMG

Re:Může mě někdo žalovat?
« Odpověď #16 kdy: 13. 03. 2015, 09:51:08 »
Když se mi líbí nějaký propracovanější webdesign a udělám si podle toho vlastní, skoro totožný v určitých místech, může mě někdo zažalovat? Jinak z toho webu nevezmu jediný obrázek, všechno si udělám sám?
zalovat te samozrejme muze kdokoliv, kdykoliv a kvuli cemukoliv, pak ale musi dokazat, ze jsi neco porusil, nebo zpusobil nejakou skodu.. Pokud je ale firmax.cz a vznikne firmay.cz ktera ma stejnou grafickou upravu, z 90% stejny kod, nebo dokonce i texty a pusobi ve stejne oblasti jako firmax.cz, pak firmay.cz bude mit tezkou pozici v pripade zaloby od firmax.cz.