Hromadná uprava HTML stránok

Niekto

Re:Hromadná uprava HTML stránok
« Odpověď #15 kdy: 27. 02. 2015, 08:15:34 »
Finalne riesenie.
Dakujem kazdemu kto prispel do diskusie. Odskusal som skoro vsetky tool-y.
Na zaciatok aby bolo jasne jednalo sa o 754 statickych stranok. Klienkt si vedel so sablonky "rucne" vytvorit novu stranku a takto to riesil xy rokov. Nakoniec som ho ukecal na novy web pretoze realne nebolo v mojich silach riesit take velke zmeny ako chcel klient.
Ale k veci.
Kedze som PHP-ckar vytiahol som si cez php simple HTML dom co som potreboval naindexoval do DB a vygeneroval web.
A teraz opis co fungovalo/nefungovalo odhliadnuc od toho ze som hromadne editoval 754 stranok fungovalo vsetko ale prihliadnut k tomu tak nefungovalo poriadne nic.
najlspie dopadol Grepwin - ako jediny nepadal, nevytvaral temp subory ktore ine programy obcas po sebe neupracu, vyhadaval v suboroch a pracoval rychlo. Hlavna nevyhoda - meni len po1 riadku

Dalej mame HTML Replacer ktory splnil co som potreboval ale casto sa mu stalo ze neodmazal/nenahradil celu cast retazca.

Sublime 2,3 genialna vecicka, dokonca zvlada vyhladavane v suboroch ale tak ako ostatne pri velkom pocte suborov dost casto neprijemny crash a mrznutie.

Jedit - dokaze zmenit aj viac riadkov naraz. Bohuzial s mne neznameho dvovodu obcas subor ulozil so zmenami obcas nie.

Pspad - tento tools pouzivam dnes a denne ale bohuzial nepomohol vobec
Notepad ++ - nedokozal zmenil vsetky subory.

Vyskusal som skoro vsetko co sa dalo. Vysledok je ten ze ani v jednom pripade to nedopadlo dobre. resp. dopracovat sa k neistemu vysledku nema zmysel. Prijemne prekvapil sublime urcite sa mu povenujem viac naopak jedit sklamal na celej ciare. Celkovo sa jednalo o 754 stranok o priemernej velkosti 200kb. Spracovaval som ta na i5 4gb ram 120GB SSD OS win 7 64 a win 10 64.

Este raz dakujem za rady snad toto vlakno pomoze niekomu dalsiemu. Vo vysledku ale doporucujem napisat web znova vyparshovat co sa da. Aj ked sa to zda na zaciatku horsia cesta v konecnom dvosledku to bude rychlejsie riesenie


Re:Hromadná uprava HTML stránok
« Odpověď #16 kdy: 27. 02. 2015, 08:52:58 »
Finalne riesenie.
Dakujem kazdemu kto prispel do diskusie. Odskusal som skoro vsetky tool-y.
...

WOW.
Děkuji Ti, že sis našel ještě čas a že jsi nejen poděkoval, ale i napsal, jak jsi dopadl.
Respect!

None

Re:Hromadná uprava HTML stránok
« Odpověď #17 kdy: 27. 02. 2015, 13:07:48 »
Najrychlejsie to ide pomocu sed/awk v Linuxe ...

Napr. zmena vsetkych .html suborov v (aj podaresaroch) /home/user/:

find /home/user/ -name '*.html' -exec sed -i 's/hladaj1/zamen1/g;s/hladaj2/zamen2/g;s/hladaj3/zamen3/g;' {} \;