Hledám nenáročný klon Debianu

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #15 kdy: 23. 02. 2015, 10:53:57 »
Jinak teda k tématu: crunchbang bych teď nedoporučoval, jede v Bětě, navíc jen 32bit. Zkusil bych LMDE (mint založený na čistým debianu), chvíli jsem ho měl a byl jsem víc spoko než s ubuntu based mintem.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


r76

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #16 kdy: 23. 02. 2015, 11:40:56 »
Hoj. mam starý HP NX 9020 cpu1,4GHz+512MB RAM a jede na tom slušně PCLinuxOS TDE(Trinity)
http://www.pclinuxos.cz/?p=15026
předtím sem tam měl PCLinuxOS LXDE.
http://www.pclinuxos.cz/?page_id=196

Pokud chceš cos s Debianem,tak bych ti doporučil od Debianu minimal CD,tam si daš jen co potřebuješ.

SB

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #17 kdy: 23. 02. 2015, 12:30:56 »
Jestli ten starý Crunchbang používá repozitáře Debianu (nevybavuju si), tak by taky šel použít.

Mám debian (úplně čistý, žádná X, jen naprostý minimum) chtěl bych nějaký window manager s plovoucími okny (opravdu nechci něco ve stylu ratpoison), který bude maximálně nenáročná.

Přesněji debian běží na konfiguraci: Pentium II 400Mhz 256MB RAM 6GB disk - mám nastaven 1GB swap

U mě na netbooku zabírá Crunchbang po spuštění 86 MB. Má Openbox.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #18 kdy: 23. 02. 2015, 15:39:47 »
chtěl bych nějaký window manager s plovoucími okny (opravdu nechci něco ve stylu ratpoison), který bude maximálně nenáročná.

IceWM je mezi temi nejlehcimi, na ktery normalni smrtelnik nekouka jak tele na nove vrata. Doporucil byh si konfiguraci vykrast z AntiXu, pokud ve vasem distru neni dostatecne civilizovana.

O neco vice klikaci a mirne narocnejsi na zdroje je LXDE.

Lubuntu jsem vždycky rád instaloval na slabší počítače, jelo suprově.

Ovsem pozor, pokud se jedna o opravdu stary stroj, tak Lubuntu uz dnes nepodporuje stroje bez PAE.

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #19 kdy: 23. 02. 2015, 16:05:29 »
Sic to neni debian, ale je to z blbuntu, kazdopadne stoji za zmienku http://www.bodhilinux.com/


Dub

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #20 kdy: 23. 02. 2015, 18:15:53 »
Ovsem pozor, pokud se jedna o opravdu stary stroj, tak Lubuntu uz dnes nepodporuje stroje bez PAE.
Není úplně pravda, již několikrát jsem při instalaci používal parametr --forcepae (Takový athlon XP pae nemá, ale silný je docela dost).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #21 kdy: 23. 02. 2015, 19:46:48 »
Ovsem pozor, pokud se jedna o opravdu stary stroj, tak Lubuntu uz dnes nepodporuje stroje bez PAE.
Není úplně pravda, již několikrát jsem při instalaci používal parametr --forcepae (Takový athlon XP pae nemá, ale silný je docela dost).

Nevim, na ThinkPadu x40 instalace probehne, pri rebootu to vykrikne, ze jadro nepodporuje strojč bez PAE nebo tak neco. A jadra bez podpory PAE tam uz nejakou dobu nejsou.

nobody

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #22 kdy: 23. 02. 2015, 23:38:01 »
X40 ma Pentium M - to ma PAE, ale CPU ma bug a zatajuje to - schazi PAE flag, ten je pridavan parametrem forcepae od jadra 3.13(?), pri startu cd s forcepae se bohuzel automaticky neaplikuje do grub na targetu, takze musis to pridat rucne do /etc/default/grub

ByCzech

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #23 kdy: 24. 02. 2015, 00:03:00 »
Není úplně pravda, již několikrát jsem při instalaci používal parametr --forcepae (Takový athlon XP pae nemá, ale silný je docela dost).

Athlon XP samozřejmě PAE podporuje. PAE podporují včechny procesory počínaje Intel Pentium Pro, AMD K7 (čili i Athlon XP) a některé další méně známé klony. Pokud je třeba zadat parametr forcepae, tak protože je nějakým způsobem jádru tento flag CPU tajen, ale bez PAE by procesor na takovém jádře ani s tímto parametrem nenastartoval.

Dub

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #24 kdy: 24. 02. 2015, 11:02:46 »
Není úplně pravda, již několikrát jsem při instalaci používal parametr --forcepae (Takový athlon XP pae nemá, ale silný je docela dost).

Athlon XP samozřejmě PAE podporuje. PAE podporují včechny procesory počínaje Intel Pentium Pro, AMD K7 (čili i Athlon XP) a některé další méně známé klony. Pokud je třeba zadat parametr forcepae, tak protože je nějakým způsobem jádru tento flag CPU tajen, ale bez PAE by procesor na takovém jádře ani s tímto parametrem nenastartoval.

OK, dík za upřesnění, zas jsem o něco moudřejší. Ale v tom případě nemá smysl o tomto argumentu uvažovat, protože Lubuntu je už na Pentium II 400Mhz nepoužitelné.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #25 kdy: 24. 02. 2015, 12:59:04 »
Ovsem pozor, pokud se jedna o opravdu stary stroj, tak Lubuntu uz dnes nepodporuje stroje bez PAE.

Ha, v tom jsem právě měl problém, ono to podporuje, ale nějak jako prapodivně. Jednalo se o ThinkPad T40, při instalaci se tam něco musel narvat do grubu a pak údajně nainstalovat pae jádro. Ač jsem dělal, co jsem dělal, pae jádro se mi nainstalovalo, ale stejně to řvalo nějakou chybu, tak jsem na netu našel, že se musel při startu initu nacpat nějakej příkaz, kterej jádru řekl, že je všechno ok. fungovalo to, ale nešla z nějakýho důvodu dělat aktualizace jádra. Pak jsme koupili novej noťas, tak jsem na to kálel.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

nobody

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #26 kdy: 24. 02. 2015, 19:06:20 »
tehda stacilo pouzit google, ten by te navedl na fake-pae a po jeho nainstalovani by ti jiz pae jadro aktualizovat slo, dnes pro to same tedy jiz staci jen predat jadru pri startu parametr forcepae ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #27 kdy: 24. 02. 2015, 21:45:11 »
Ja si nestezuju. Diky tomu problemu jsem nasel distro Sparky Linux, ktere me dost zaujalo.

r76

Re:Hledám nenáročný klon Debianu
« Odpověď #28 kdy: 24. 02. 2015, 22:05:01 »
puppy linux taky stojí za test,..jak pae tak i non pae   ;)
http://puppylinux.org/main/Overview%20and%20Getting%20Started.htm