Virtualizování existujících systémů

Jozef

Virtualizování existujících systémů
« kdy: 16. 02. 2015, 11:07:43 »
Ahoj,

  chcel by som sa opytat na neaky postup, navody, nastroje, testy skratka na Vase skusenosti a rady z virualizacie fyzickych, beziacich systemov.
Konkretne systemy, ktore budeme virtualizovat su:
  - windows 2003 R2 pouzivame ako domenovy radic
  - windows 2003 R2 a jeden pouzivame ako fileserver
  - debian linux 6 na nom bezi uctovny soft(ABAS)
 
Na virtualizaciu budeme pouzivat VMWare.

Na webe som nasiel rozne navody a postupy, ale chcem si byt isty.

Za Vase napady vopred dakujem a prajem prijemny den :)

Jozef
« Poslední změna: 16. 02. 2015, 11:10:51 od Petr Krčmář »


Dzavy

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2015, 11:19:09 »
http://www.vmware.com/uk/products/converter

Akorat Win2003 budou brzy EOL, tak se mozna vyplati to nainstalovat nove a ciste s necim novejsim.

user

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2015, 11:31:26 »
K virtualizaci použij free VMWare vCenter Converter Standalone 5.5.3. https://my.vmware.com/web/vmware/info/slug/infrastructure_operations_management/vmware_vcenter_converter_standalone/5_5
Spouštěj jako administrátor.

Rhinox

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2015, 12:48:05 »
Na tyhle udelatka sem uz rezignoval. Nainstalovat system na VM (a prenest data) trva mene, nez se s*at s vmware-convertorem, a pak bud VM vubec nebootuje, nebo neco nefunguje. A to jeste v tom lepsim pripade, ze Converter nepadne po nekolika hodinach s nakou debilni hlaskou...

Lol Phirae

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2015, 13:02:43 »
Tyhle mrtvé vykopávky proboha už nikde nevirtualizuj. Nainstaluj něco normálního normálně do virtuálu (ty konvertory jsou hromada zabugovaných sraček.)


rudi

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2015, 13:18:59 »
domenovy radic je lepsie vytvorit druhy, presunut FSMO role a stary zrusit, pokial na nom nebezi zaroven aj nieco ine. Toto sa da robit za prevadzky, nikto si nic nevsimne

k ostatnym sa vyjadrit neviem :-/

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2015, 14:17:57 »
VMWare Workstation: Menu File -> Virtualize Physical Machine, vyberu mašinu na síti, za chvilku mám virtuální stroj na disku, uploadnu ho do ESXi, poladím nastavení a za chvilku už běží. Žádný converter jsem nikdy nepotřeboval.

jemelka

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #7 kdy: 16. 02. 2015, 17:14:12 »
VMWare Workstation: Menu File -> Virtualize Physical Machine. Žádný converter jsem nikdy nepotřeboval.
Tímto příkazem spouštíš konvertor, ani o tom nevíš. Ten standalone má ovšem novější verzi. Virtualizoval jsem jím několik mašin během 10-15 minut.

j

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #8 kdy: 16. 02. 2015, 18:18:00 »
Konvertor je vpohode (v 90% pripadu), spousta veci na novsich widlich behat nebude, alternativne muze bejt ruznej problem s licencema. Dost tezko nekomu vykladat, ze si ma nainstalit novsi widle, kdyz na ne licenci nema.

Predpokladam, ze to bude nejaka ta foundation licence (=3x2 cpu max), a mel bys mit aspon 2 stroje a k nim spolecny uloziste.  Bez toho to nebude fungovat dostatecne bezpecne (misto toho aby se ti slozil jeden stroj na jednom HW se ti slozi vsechno). Maj sice jakejsi udelator, kterej umi vyrobit virtualni pole z disku ve dvou serverech, ale ....

Jop, tak z kristalovy koule si dovoluju zavestit, za ne to chces pouzit stavajici zelezo - to nebyva uplne optimalni napad, z mnoha ruznych duvodu. Jednak na to neni dimenzovany (musis pocitat s tim, ze to vse pobezi na jednom a musi to vpohode chodit), druhak to vetsinou bejva kazdej pes jina ves, coz je prozmenu obcas chutovka nakonfigurovat. A zatreti, automaticky to znamena odstavku, a minimalni prostor pro otestovani, ze se vse zdarilo.

死神

  • ***
  • 159
    • Zobrazit profil
Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #9 kdy: 16. 02. 2015, 20:27:59 »
VMWare Workstation: Menu File -> Virtualize Physical Machine. Žádný converter jsem nikdy nepotřeboval.
Tímto příkazem spouštíš konvertor, ani o tom nevíš. Ten standalone má ovšem novější verzi. Virtualizoval jsem jím několik mašin během 10-15 minut.

Mi je celkem jedno, jestli to něco pouští nebo jak tomu kdo říká, podstatný je pro mě to, že je to za pár minut hotový a funguje to.

Jenda

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #10 kdy: 16. 02. 2015, 21:35:42 »
U Linuxu není co řešit, prostě ho spustíš a všechno jede. Wokna ale nesou změnu hardware těžce.

Jimm

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #11 kdy: 16. 02. 2015, 21:55:09 »
To je dost zavádějící a nepřesný popis... Vyměň Nvidii za AMD s použitím proprietárních driverů a napravovat to budeš ze shellu, jako já před týdnem... Přesně s tímhle jsem u Win nikdy problém neměl (už dlouho se jim tedy vyhýbám, to je fakt).

Jenda

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #12 kdy: 16. 02. 2015, 22:22:56 »
To je dost zavádějící a nepřesný popis... Vyměň Nvidii za AMD s použitím proprietárních driverů a napravovat to budeš ze shellu, jako já před týdnem... Přesně s tímhle jsem u Win nikdy problém neměl (už dlouho se jim tedy vyhýbám, to je fakt).
Myslím, že se bavil o serveru, tedy bez grafiky. A jinak mně teda funguje intelí grafika na systému se zavedeným nvidia ovladačem v pohodě, AMD jsem nezkoušel.

Jenda

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #13 kdy: 16. 02. 2015, 22:23:32 »
(a že nenaběhnou Xka a je potřeba nejspíš přegenerovat xorg.conf nepovažuju za velký problém)

Dzavy

Re:Virtualizování existujících systémů
« Odpověď #14 kdy: 16. 02. 2015, 22:25:09 »
U Linuxu není co řešit, prostě ho spustíš a všechno jede. Wokna ale nesou změnu hardware těžce.

Ale prd. Zvirtualizovali jsme několik Win2000 i Win2003 bez jedinýho problému. A i Linuxu toho může bejt k řešení hodně, narozdíl od Windows totiž VMware nemusí podporovat kdejaké obskurní distro s po večerech kompilovaným kernelem.