Útěk ze země s bitcoiny

UtekarUtikaci

Re:Útěk zbabělého ajťáka ze země, aneb kde nejlépe koupit bitcoin?
« Odpověď #45 kdy: 13. 02. 2015, 18:23:04 »
Že sis tam přimíchal málo tabáku?!

Přibalil jsem si tam málo tabáku... :-\

BTW tabák je sám o sobě dobrý platidlo

Taky pravda, jen ten prevoz vetsiho mnozstvi je naopak velky problem.


Juro

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #46 kdy: 13. 02. 2015, 19:20:04 »
Sry ale bitkoj je takova hracka co funguje diky par priblblym investorum co se nechali zblbnout ze to ma budoucnost.

A jak se to lisi od hojne doporucovane investice do umeni?
Tak, ze ludia s umeleckymi dielami obchoduju niekolko tisic rokov a s Bitcoinom 5. Pripustam, ze cloveku bez rodiny a zodpovednosti sa moze zdat dobry napad ulozit majetok aj do bitcoinu.

Bud utekat nemusim a nikam nejdem alebo utekat musim a nestracam cas blbostami ako konverzia z jednej formy majetku do druheho. Specialne v pripade uteku pred vojnou nalozim rodinu a zakladne veci do auta, ktore by som v pripade potreby kedykolvek niekde nechal.

UtekarUtikaci

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #47 kdy: 13. 02. 2015, 20:17:21 »
Sry ale bitkoj je takova hracka co funguje diky par priblblym investorum co se nechali zblbnout ze to ma budoucnost.

A jak se to lisi od hojne doporucovane investice do umeni?
Tak, ze ludia s umeleckymi dielami obchoduju niekolko tisic rokov a s Bitcoinom 5. Pripustam, ze cloveku bez rodiny a zodpovednosti sa moze zdat dobry napad ulozit majetok aj do bitcoinu.

Bud utekat nemusim a nikam nejdem alebo utekat musim a nestracam cas blbostami ako konverzia z jednej formy majetku do druheho. Specialne v pripade uteku pred vojnou nalozim rodinu a zakladne veci do auta, ktore by som v pripade potreby kedykolvek niekde nechal.

Ale z ceho pak v cili az budes v suchu koupis potrebne veci, nez si najdes praci (jidlo, bydleni, obleceni, doprava) ? A pri pouziti BTC pro convert stejne nemas co ztratit, lepsi nez to nechat na miste. Ze by investice do BTC byly nezodpovedne ? No kurz velmi kolisa, ale kdyz neni jina moznost convertua neni co ztratit. Dlouhodobe to samozrejme dosti rizikove je.

Mas na ucte 100-200 k a planujes dlouho dopredu. Je lepsi to zahodit nebo prevest aspon cast do BTC ?

Jina vec kdyz by jsi musel zmizet za 10 min a na konvert do BTC neni cas. Ale kdyz tydny ci mesice planujes, to je jina.
Mimochodem v dobe zmizeni Tomase se asi jeste BTC nepouzivali ?

flv

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #48 kdy: 13. 02. 2015, 20:23:11 »
Citace
Privátní klíč má 16 bajtů, transakce (zpráva podepsaná privátním klíčem) má 400 bajtů. Ještě potřebuješ zjistit kolik na kterém účtu máš a tak, tam je nějaký textový nepříliš optimalizovaný protokol, ale i tak to může být třeba 100 kB.

Staci jen ten privatni klic. 52 znaku,  zapamutuj si ho a mas pristup k bitcoin adrese (odvoditelna z privatniho klice), na ktery si muzes uz predtim ulozit bitcoiny. Ohledne delky privatniho klice a jeho importu do bitcoin penezenky viz https://en.bitcoin.it/wiki/Private_key.

Myslim ze 52 znaku se da zamapatovat, treba 5 skupin po deseti znacich + 2, coz se namemorovat da.

Prijde mi vtipny, ze cely bohactvi ktery clovek ma, vsechy cennosti, muze mi jen ve svy pameti, nic vic neni treba. Pozdeji, az je treba s btc manipulovat, staci vytvorit sobour s privatnim klicem, importovat do bitcoin penezenky a veskere jmeni je instantne k dispozici.
 


Jenda

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #49 kdy: 13. 02. 2015, 20:31:14 »
Myslim ze 52 znaku se da zamapatovat, treba 5 skupin po deseti znacich + 2, coz se namemorovat da.
Brainwallet je 12 anglických slov (bylo vybráno 2048 běžných slov, každé tedy kóduje 11 bitů). Tím se kóduje 128b klíč. A zapamatovat se to dá.


Juro

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #50 kdy: 13. 02. 2015, 21:03:16 »
Sry ale bitkoj je takova hracka co funguje diky par priblblym investorum co se nechali zblbnout ze to ma budoucnost.

A jak se to lisi od hojne doporucovane investice do umeni?
Tak, ze ludia s umeleckymi dielami obchoduju niekolko tisic rokov a s Bitcoinom 5. Pripustam, ze cloveku bez rodiny a zodpovednosti sa moze zdat dobry napad ulozit majetok aj do bitcoinu.

Bud utekat nemusim a nikam nejdem alebo utekat musim a nestracam cas blbostami ako konverzia z jednej formy majetku do druheho. Specialne v pripade uteku pred vojnou nalozim rodinu a zakladne veci do auta, ktore by som v pripade potreby kedykolvek niekde nechal.

Ale z ceho pak v cili az budes v suchu koupis potrebne veci, nez si najdes praci (jidlo, bydleni, obleceni, doprava) ? A pri pouziti BTC pro convert stejne nemas co ztratit, lepsi nez to nechat na miste. Ze by investice do BTC byly nezodpovedne ? No kurz velmi kolisa, ale kdyz neni jina moznost convertua neni co ztratit. Dlouhodobe to samozrejme dosti rizikove je.

Mas na ucte 100-200 k a planujes dlouho dopredu. Je lepsi to zahodit nebo prevest aspon cast do BTC ?

Jina vec kdyz by jsi musel zmizet za 10 min a na konvert do BTC neni cas. Ale kdyz tydny ci mesice planujes, to je jina.
Mimochodem v dobe zmizeni Tomase se asi jeste BTC nepouzivali ?
Chlapci, nefetujte. Kto ma pred vojnou tyzdne alebo mesiace na pripravu uteku? Bud sa rozhodnem odist preventivne tak dlho dopredu, ze ziadny bitcoin nepotrebujem, lebo za tych par mesiacov sa to da riesit inak, alebo ide o krizovu situaciu. Ak ide o krizovu situaciu tak ma 100-200k (coho? korun?) netrapi, otazka je, co s domom. V krizovej situacii by som to proste riskol. Ak je mozne, ze ho tu po navrate nenajdem, o to skor by som mal zaviest rodinu do bezpecia a nezdrzovat sa hovadinami ako hladanie kupca, cakanie na peniaze a ich prevod do bitcoinu. Alebo ho tu najdem - mozno vypaleny alebo vyrabovany, ale clovek si musi urcit priority.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #51 kdy: 13. 02. 2015, 22:30:16 »
Nějak jsem to dění ohledně bitcoinu nesledoval, ale zvažuji o jejich koupi pro případ že by byla v Evropě válka a já se rozhodl utéci ...
Tak tohle mi vylepšilo večer. V případě války, která by vzhledem k situaci nebyla jen v Evropě, bude bitcoin první co přestane mít hodnotu. Jestli chceš hodnotu tak ve sklepě zahrab zlatý cihličky i když cena zlata je taky dlouhodobě hodně nadhodnocená a z dlouhodobého hlediska to neni nejlepší investice ... ale válku přežije.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #52 kdy: 13. 02. 2015, 23:31:34 »
cena zlata je taky dlouhodobě hodně nadhodnocená a z dlouhodobého hlediska to neni nejlepší investice ... ale válku přežije.

Otazka je jak ji prezije. Po valce se take menil bochnik chleba za zlaty prsten. Par sejdiru si na tom dost dobre muselo nahrabat.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #53 kdy: 13. 02. 2015, 23:59:16 »
Solidní hovnodiskuze, ale co jsi mohl čekat, když zakládáš tyhle vlákna mezi dětmi na rootu.

Přemýšlení nad podobnou situací jsem v poslední době také věnoval trochu času, přidám tedy své postřehy.

Situace
Začnu definicí situace - jak už OP psal, jedná se mu o únik před válkou, případně okupací.

Nemá smysl uvažovat nad globální jadernou válkou, protože v tu chvíli jednak bude velmi obtížné se někam dostat (nefunguje elektřina, rozsáhlá území jsou zamořena, místo některých měst krátery, v okolí rozsáhlé požáry) a hlavně úplně mizí důvod se snažit uniknout do jiné země, protože je jen malá pravděpodobnost, že v okruhu pár tisíc kilometrů je to někde lepší. I kdyby náhodou ano, tak nebudeš vědět kde, protože veškeré komunikační struktury padnou. Žádný internet, více/méně žádné rádio (EMP přežijí jen elektronky a vojenská technika, pochybuji že bys měl cokoliv z toho).

Už zde psali jiní, že v tomhle případě je lepší mít nějaké zásoby, filtrační jednotky na vodu a zalézt do nějaké dostatečně hluboké díry, aby se tam aspoň pár týdnů nedostala radioaktivita. Potom díky poločasům ty největší sračky opadnou a bude možné vylézt a začít lovit, případně se nějak organizovat a snažit najít zbytky armády, které na tom obecně asi budou ze všech nejlépe a budou se snažit zavést nouzové organizační struktury a plány.

Mnohem pravděpodobnější je ovšem nejaderný a neglobální konflikt, protože takové byly za posledních 60 let všechny. Na tento konflikt se má smysl připravovat úplně jinak, než na globální válku a je poměrně jednoduché před ním uniknout, ovšem je zde nutný předpoklad a to že ho budeš predikovat dostatečně brzy. Podobně jako v Československu v roce 68, ti kdo si dali dohromady co se děje dřív než všichni ostatní měli šanci. Ostatní zůstali čumět jak telata, že během pár dní jsou hranice zavřené a nedá se s tím nic dělat.

Lokální konflikt
Lokální konflikt může být například prodloužení války na Ukrajině, které se přelije na Slovensko a třeba i do Čech, pročež EU se bude ze strachu z ruských jaderných zbraní snažit konflikt udržet jen na těchto územích, které prostě obětuje, nebo zde rozjede konvenční válku. Jedná se jen o příklad, neřeším tu teď vůbec reálnost a pravděpodobnost něčeho takového.

Jak to může vypadat jsme viděli na Ukrajině - "povstalci" (třeba hnutí za samostatný Moravský stát) si začnou vyskakovat a budou podpořeni ruskými jednotkami. Armáda ustupuje, protože je totálně nepřipravená až je najednou někde zastaví a začnou odvody a masivní nábory odvedenců, kteří proti nim budou bojovat. Současná profesionální armáda je na tenhle styl konfliktu nedostačující co do velikosti, i vybavení.

K podobnému konfliktu nemusí ani dojit u nás, stačí aby se to stalo na Slovensku a branná povinnost se pravděpodobně velmi rychle rozjede, jak se v poslední době i párkrát přetřásalo na různých zpravodajských portálech, kde bylo zmíněno, že v případě ohrožení Slovenska je na čase začít odvádět u nás jako příprava.

Proč vypadnout
Asi budu ostatními označen za zrádce, či morálně vadnou osobu, ale osobně nevidím jediný důvod, proč tu zůstávat a nevypadnout někam, kde žádný konflikt nehrozí, kde nehrozí výjimečný stav, či přímo probíhající válka. V minimálním případě se budete muset nedobrovolně podílet na válečné či krizové ekonomice (=makat víc za míň), pravděpodobně budete odvedeni do špatně vyzbrojené armády, kde budete na tom nejhorším možném místě, hned po civilistech u kterých právě probíhá konflikt*. Nevidím důvod dělat levnou pracovní sílu riskující život za korporaci, která si říká Český stát. Od toho mě okrádá každý měsíc o půl výplaty a když mi nedokáže zajistit ani bezpečnost, tak proč by mě vůbec měla zajímat?

Je mi jasné, že ženatí lidé a lidé s větší rodinou, či pozemky a byty na tom budou jinak. Ale já jsem mladý, při síle a bez závazků a tohle prostě snášet nemusím, protože .. no, prostě protože nemusím! Nic mi v tom nebrání ani zákonem (vnitřní vyhláškou na území téhle neefektivní a rozbujelé korporace).

Navíc jsme stále docela chudá země. V podstatě kamkoliv přijdete, tak budete mít víc, než je v Čechách průměrný plat i když budete dělat podřadné práce. Já teď dělám programátora v pythonu. Průměrný junior nástupní plat je** v Americe někde mezi 60 - 80 tisíci dolary na rok? V Čechách dělám tuhle práci pod 16 tisíc dolarů za rok a to mluvím o hrubém platu. Jsem tady v Čechách levná pracovní síla s výplatou na úrovni prodavače hotdogů (přesto je to nadprůměrný český plat, i když lehce podprůměrný v oboru). I kdybych byl nekvalifikovaná koderská síla v cizině, neříkejte mi, že budu mít míň než tady.

Kdy vypadnout
Samozřejmě co nejdřív, ve chvíli, kdy jsou indicie že jde všechno do sraček, ale autority říkají, že bude dobře a že se nic neděje. Proč? Potom to nemusí být možné - může být uzákoněno uzavření hranic, nebo třeba nedostanete vízum, či pas. Když to pak rychle půjde k horšímu, tak bude velmi stresující se snažit.

Sám si dávám čas do konce tohohle roku (budu mít 2 roky programátorské praxe a spoustu opensource contributions, to je dobré do životopisu) a poté se poohlédnu po práci v cizině. Do té doby imho ke konfliktu nedojde.

Jak vypadnout
Zde záleží na předchozích odstavcích, jak moc jste to celé odkládali a jak daleko se konflikt mezitím dostal. Předpokládám, že jste mladí, plní sil, bez závazků a vazeb na majetky a rodinu. Prostě prodáte naprostou většinu toho, co máte, podle časového presu si zvolíte vhodný způsob, třeba zastavárnu, různé výkupy, prodeje po známých.

Pokud máte byt, tak asi budete muset jít silně pod cenu, aby to někdo rychle koupil, ale obecně to bývají převody na celé měsíce. Další možnost je ho někomu pronajmout (to bude těžké managovat z ciziny), či dát do opatrování někomu z lidí, kterým věříte a doufat že ho nevybydlí, či se nějak domluvit, že ho zkusí prodat. Třeba ke konfliktu nedojde a budete moc dojíždět a dohlížet na prodej, možností je zde více.

Cílem je získat co nejvíc financí na cestu a začátek někde jinde, protože pokud tam přijdete s holým zadkem, tak to budete mít pravděpodobně velmi těžké. Jako minimální částku vidím sto tisíc, které použijete na bydlení, cestování a jídlo v prvních měsících, než si seženete práci.

Je dobré si uvědomit, že ve chvíli kdy podobných jako jste vy bude hodně, tak bude velmi těžké vaše věci prodat a pravděpodobně na tom budete silně tratit. Jak už jsem psal, ti co začnou nejdřív na tom budou nejlépe. Nejen co se týče prodeje věcí, ale i hledání práce v jiné zemi, kam se pravděpodobně povalí zástupy dalších jako jste vy, kteří vám budou přímo konkurovat. Naštěstí programátorů zas tak moc není ;)

Osobně bych se snažil prodat skoro všechno co mám. Nechal bych si jen věci, které unesu na zádech. Mobil, notebook, čtečku knih, oblečení, pár dokumentů. Všechno ostatní je v podstatě nepodstatné a zbavil bych se toho - knihy, počítač, monitory, nábytek, nostalgické předměty, zápisky ze školy, nářadí, obrazy, drobná elektronika - to všechno v podstatě nepotřebuji, jen to trochu zvyšuje komfort bydlení.

Před cestou bych ještě všechna data na kterých mi záleží projistotu zašifrovaná nacpal na cloudová úložiště (mega je v tomhle docela dobrý (50G zdarma na jeden účet, počet účtů není omezen), ale klidně bych si třeba na rok zaplatil amazon storage).

Finance - OPova otázka
Zde se konečně dostávám k původní OPovo otázce, tedy transferu financí. Myslím, že naprosto nejlepší bude své finance rozložit do vícero menších zdrojů. To je lepší i z toho hlediska, že pokud vás okradou například v nějakém uprchlickém táboře, tak vám většinou neseberou všechno, pokud to správně rozložíte.

Koupit trochu zlata (tak za 5-10 tisíc, zlato má hodnotu vždy), trochu nechat na účtě v bance (tam se dostanete i ze zahraničí, pokud nebude banka zničena, například v Čečně jim prý finance zmizely), trochu dát do bitcoinů (zde je problém s volatilitou, kde to za měsíc může mít poloviční hodnotu), trochu přenést na paypal (ten je americký a bude nejspíš fungovat nezávisle na konfliktu v celé Evropě), zbytek v hotovosti s sebou. Hotovostí se myslí dolary a eura, rozhodně ne české peníze, které budou bezcenné a nikdo je nebere.

Rozhodně bych nedoporučoval všechno cpát do bitcoinů a různých jiných coinů. Prvně je musíte získat a riskujete okradení, až s sebou ponesete třeba 100 tisíc. Taky vám je nejspíš nikdo nebude moc chtít prodat - i teď v době, kdy není válka se větší obnosy dají koupit jen blbě a kurz a poplatky pro vás můžou být silně nevýhodné. No a pak je musíte transformovat zpět, což může být v cizině docela problém - většina zemí není jak ČR, kde je v Praze hned několik bankomatů. Naopak, v okruhu stovek kilometrů nemusí být nikdo, kdo by vám bitcoiny vyměnil za peníze a když jo, tak to může být nechutná lichva.

Až vypadnu
Až vypadnete, měli by jste se snažit za každou cenu a co nejrychleji sehnat práci. Vzít co nejmenší a nejlevnější špeluňku, kde se dá ještě důstojně bydlet a aktivně se snažit práci najít.

Pokud jste programátoři a máte notebook, pravděpodobně můžete provádět různé kontrakty a lepit weby. Na tomhle poli by neměla být tak velká konkurence a nabídek na práci v djangu vidím ve všech možných anglicky mluvících zemích strašná kvanta.

Kam vypadnout
Osobně a čistě subjektivně jsem si vzal do hlavy Kanadu. Je to dost daleko od lokálních konfliktů a zároveň dost blízko k USA, aby se dalo říct, že se člověk nemusí bát invaze rusů. Je tam docela hodně Čechů, mluví se tam anglicky a je to částečně ve stejném podnebním pásmu jako Čechy. Na rozdíl od spousty ostatních zemí je tam taky dost volného místa, aby se nemuseli bát tlaku cizinců a mají docela slušnou emigrační politiku.

Pokud by se nešlo dostat přes oceán, nebo by mi na to nezbyly prachy, tak Irsko. V IT je tam docela slušná šance na uplatnění, je to docela daleko odsud a na Čechy se tam (tolik) nedívají skrz prsty, jako v Anglii. Do Anglie a Německa by se navíc hrnuly zástupy ostatních lidí z Čech a Slovenska, takže bych se tomu chtěl určitě za každou cenu vyhnout.

Dodatky
*V tomhle doporučuji youtube Tanks with gopro: https://www.youtube.com/watch?v=YD8yTGCMkLg Všimněte si, kde se to odehrává, a jak kolem jezdí auta. Pak si představte, že se tohle děje ve vašem bloku. Taková by to byla válka.

** Data z http://www.simplyhired.com/salaries-k-python-developer-jobs.html. Podle jiných statistik je to 90k$/rok, ale osobně budu brát nejnižší co jsem teď rychle našel, tedy 60k$/rok.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #54 kdy: 14. 02. 2015, 00:02:35 »
Tak tohle mi vylepšilo večer. V případě války, která by vzhledem k situaci nebyla jen v Evropě, bude bitcoin první co přestane mít hodnotu. Jestli chceš hodnotu tak ve sklepě zahrab zlatý cihličky i když cena zlata je taky dlouhodobě hodně nadhodnocená a z dlouhodobého hlediska to neni nejlepší investice ... ale válku přežije.

Přijde mi, že tady půlka lidí reaguje na to, že Bitcoin pravděpodobně nepůjde použít uprostřed největší válečné vřavy. Ano, to asi nepůjde, ale o to přece nejde.

Jde o to, že Bitcoin může sloužit jako uchovatel hodnoty, než válka skončí anebo uchovatel hodnoty, než zdrhnu někam, kde je mír.

Zrekapitulujme si, jaké jsou další možnosti, s čím zdrhat:
  • Zlato - dlouhodobě dobrá možnost, ale můžou ho na hranici/někde objevit a ukrást. Musím ho nějak přechovávat, dávat na něj pozor, ale je dobře skladné. Špatně se dělí, v cílovém místě ho patrně budu muset prodat vcelku. Ke zlatu bych ještě řekl, že ho musím samozřejmě ve fyzické podobě a uložené doma (zlato v externích trezorech bude zabaveno jako první, stejně jako se to už několikrát stalo). V době míru má zlato pod postelí málokdo. Podobně je to s dalšími drahými kovy.
  • Peníze v hotovosti - je nutné si dobře vybrat danou měnu. Války jsou zhusta financované masivním tiskem peněz, tj. dochází k vysoké inflaci, nezřídka končící ještě měnovou reformou. Po delším držení peněz je velice pravděpodobné, že z velké části/úplně ztratí svoji hodnotu. Ale zase jsou super likvidní i relativně skladné a na krátký přechod ideální. Navíc jimi po cestě lze uplácet. Stejně jako u zlata mi můžou hotovost ukrást, nebo ji můžu ztratit.
  • Peníze na účtě - asi je jasné, že jakkoli by hrozil nějaký konflikt a tedy možný únik kapitálu ze země, účty budou zmraženy (viz Kypr v době míru před dvěma roky). Plus navíc ta předpokládaná inflace. Preventivní účet v zahraničí se zakládá blbě. Banky navíc z/do státu ve válce nepřevádí (protože nesmí).
  • Jídlo - super pro krátkodobé přežití, ale jako uchovatel hodnot nic moc (příliš objemné, rychle se kazí).
  • Alkohol, tabák apod. - dobře sehnatelný i poměrně dobře likvidní (i ve válce), ale ve větším množství neskladný.
  • Zbraně, střelivo - je možné, že v době války se nárazově může zvýšit hodnota. Možná budou likvidnější než zlato, ale v době míru nic moc. Riziko krádeže/zabavení je vysoké. Při větším množství neskladné.
  • Domy, pozemky - válka typicky změní státní poměry, takže je dost pravděpodobné jejich následné vyvlastnění. Nelze s tím zdrhnout pryč! Dům navíc může přijít ke snadné úhoně.
  • Bitcoiny/kryptoměny - dá přenést za hranice tak, aniž by měl člověk u sebe cokoli fyzického a aniž by šlo vlastnictví dokázat (brainwallet nebo deterministická peněženka se zapamatovatelným seedem). Uprostřed války asi nebudou likvidní (výpadky internetu + celková nejistota). I v době míru jsou směnitelné málo (ale více než zlato). Velmi vysoké kurzové riziko. Na druhou stranu válka ukáže, že bitcoiny jsou jedny z mála věcí, kam v krizi schovat peníze, takže lze čekat spíše výrazné zhodnocení než jejich úpadek. Skvěle dělitelné, relativně anonymní.
(nic dalšího významnějšího mě nenapadá)

Z důvodů výše uvedených si myslím, že jestli může něco Bitcoinu a decentralizovaným měnám obecně pomoci, je to válka, inflace apod. Nezapomínejte, že kdyby byl svět ideální (žádná inflace, žádná kontrola lidí skrz peníze a majetek obecně), nic jako Bitcoin by nebylo potřeba; z principu je každá decentralizovaná věc o dost méně efektivní než její centralizovaná varianta, takže v ideálním světě by zjevně byl nadbytečný a nesmyslný. Nicméně naopak v době krize může ukázat svoji skutečnou hodnotu.

Bát se nefunkčnosti z důvodu „vypnutí internetu“ po celém světě je podle mě dost paranoidní. Bitcoin dokonce ani nepotřebuje nutně internet; potřebuje jakoukoli síť, po které lze přenášet bloky dat, přičemž může mít i velice vysoké latence (řádově desítky minut/hodiny). Pro samotný příjem navíc může být dokonce i jen jednosměrná (rádiový signál). Neumím si představit, že všechny tyhle technologie budou ve většině světa během následujících desítek let odstavené.

nojo

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #55 kdy: 14. 02. 2015, 01:07:30 »
Mnohem pravděpodobnější je ovšem nejaderný a neglobální konflikt, protože takové byly za posledních 60 let všechny. Na tento konflikt se má smysl připravovat úplně jinak, než na globální válku a je poměrně jednoduché před ním uniknout, ovšem je zde nutný předpoklad a to že ho budeš predikovat dostatečně brzy. Podobně jako v Československu v roce 68, ti kdo si dali dohromady co se děje dřív než všichni ostatní měli šanci. Ostatní zůstali čumět jak telata, že během pár dní jsou hranice zavřené a nedá se s tím nic dělat.
kdyz zapatras v historii, tak tam najdes menove a celni obchodni valky na starem kontinentu.
dneska zaznel prvni "celni" vystrel a v ramci EU mame obdobu cla na produkt jmenem prace s mobilitou.
http://byznys.ihned.cz/c1-63533970-prelomove-rozhodnuti-polsky-zamestnavatel-musi-ve-finsku-vyplacet-plakum-tamni-mzdy
tohle bude znamenat zakonzervovani zon chudaku urcenych k vylidneni a mizivou motivaci firem v regionech zvysovat platy a presouvat pouze hotove zbozi.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #56 kdy: 14. 02. 2015, 01:12:50 »
tohle bude znamenat zakonzervovani zon chudaku urcenych k vylidneni a mizivou motivaci firem v regionech zvysovat platy a presouvat pouze hotove zbozi.

Nebude to spíš znamenat, že se firmám bude vyplácet se přesouvat do těhle regionů, protože tam bude nejlevnější práce, která se nedá jednoduše outsourcovat?

Trolley

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #57 kdy: 14. 02. 2015, 01:30:43 »
V pripade jaderne valky se vsadte, ze se vysoko v atmosfere odpali nekolik hlavic specialne na EMP - vyrazeni vseho.

Jak se branit? Mit odolne chipy jako armada ze specialnich materialu nebo elektroniku ulozit do faradayovi klece.

Proc neutikat do Kanady:
je to neoficialni provincie USA a jejich letiste a jiny strategicky objekty jsou cilem ruskych raket. Rusove nebudou provadet zadnou invazi, nemaji duvod, maji to daleko prez ocean a 300 milionu americanu je doktrinou vyplychnuto ke strileni rusaku a to nepreperou. Valka je i o podpore od obyvatelstva. Ale ze to rusaci vymazou z povrchu a amici vymazou z povrchu euroasii, o to se vsadte.

Kam utikat: Regiony bez strategickyho vyznamu - Novy Zeland, Maledivy, Afrika, castecne Jizni Amerika.

V pripade lokalniho konfliktu v Evrope v Cesku a Slovensku Euro ztrati hodnotu, ziska ji dolar a jiny, vzdaleny meny, nezavisly na evrope. Muzete si byt jisti, ze se u nas vse zmeni a uzakoni se nastup na vojnu, poslouzite zapadnim mocnostem jako maso do mlynku. Vzdy je lepsi zmasakrovat 10 milionu nejakych cechu a vycerpat tak nepritele, nez obetovat vlastni armadu a lid. Nejake cesko je zajima asi jako cechy zajima osud africkeho ministatecku.


Bitcoin je neprakticka blbina, ktera muze byt napadnuta, je to jen software. Elektronika tu nemusi byt. Bude vyrazena EMP, elektrarny budou mezi prvnima strategickejma cilema - nebude elektrina, treba roky. Jednoduse se zcenzuruje a odstrihne internet.


Nikoho nezajima, ze 10 linuxacku to umi obejit, mena, kterou pouziva 10 uhrovitych loseru je k nicemu, kdyz k ni nema praktickej pristup zbytek populace. (ale mi ostatni lidi nepotrebujem!) - ok ale on nekdo musi zaset obili, sklidit, upict chleba, rozvyst chleba po obchodech a ten nekdo bude chtit zaplatit v mene, kterou muze pohodlne dal smenovat.

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #58 kdy: 14. 02. 2015, 01:47:43 »
Jak se branit? Mit odolne chipy jako armada ze specialnich materialu nebo elektroniku ulozit do faradayovi klece.

Armáda nemá čipy ze speciálních materiálů, ale speciálně designované (IO ochrana) a stíněné. Na rozhranních jsou taky nějaké diody, které nepropustí ten spike, který se tam v případě EMP naindukuje (je to relativně slabý, ale hrozně rychlý pulz). Jak to vypadá je pěkně vidět třeba tady; https://www.youtube.com/watch?v=55z_0BYb5is

je to neoficialni provincie USA a jejich letiste a jiny strategicky objekty jsou cilem ruskych raket.

Tohle jsem myslel, že je vyřešeno - v případě globální nukleární války ti Kanada pomůže jen lehce (je opravdu velká a pokud budeš bydlet někde v horách, tak tam nikdo nebude házet atomovky a při těch vzdálenostech tam ani nebude spad, zatímco když někdo hodí v Čechách atomovku na Prahu, tak bude spad ještě v Brně) a stejně jen tehdy, pokud se tam dostaneš dřív než k tomu dojde, protože pak bude cestování docela peklo.

Kam utikat: Regiony bez strategickyho vyznamu - Novy Zeland, Maledivy, Afrika, castecne Jizni Amerika.

V kolika z nich by jsi ale chtěl za stávající situace skutečně žít? A v kolika, když se tam budou tlačit další statisíce uprchlíků?

Já třeba o Afriku fakt nestojím. Nový Zéland je fajn, ale emigrace je tam prý docela těžká a o lidi moc nestojí. Navíc nevím, jak moc těžké bude se tam uživit.

Bitcoin je neprakticka blbina, ktera muze byt napadnuta, je to jen software. Elektronika tu nemusi byt. Bude vyrazena EMP, elektrarny budou mezi prvnima strategickejma cilema - nebude elektrina, treba roky. Jednoduse se zcenzuruje a odstrihne internet.

Opět, tohle by předpokládalo globální nukleárlní konflikt, který je nepravděpodobný a pokud by náhodou nastal, tak si můžeš vsadit, že nebudou fungovat ani banky, ani nic jiného, kromě směnného obchodu. Představ si, že jsi Ukrajinec a odcházíš u Ukrajiny. Asi takové by to bylo pro nás - zbytek světa si žije pořád stejně a co se děje u nás je mu kromě zpráv a cool videí na youtube ukradené. Bitcoin tedy fungovat bude pořád stejně.


Nikoho nezajima, ze 10 linuxacku to umi obejit, mena, kterou pouziva 10 uhrovitych loseru je k nicemu, kdyz k ni nema praktickej pristup zbytek populace. (ale mi ostatni lidi nepotrebujem!) - ok ale on nekdo musi zaset obili, sklidit, upict chleba, rozvyst chleba po obchodech a ten nekdo bude chtit zaplatit v mene, kterou muze pohodlne dal smenovat.

V tomhle bych doporučil se dovzdělat, neznámá věc co používá 10 puberťáků to byla před lety. Vždyť už je to mezi lidmi kolik? 4 roky? Nedávno mi psala email ségra, která sotva umí zapnout počítač, že by chtěl koupit nějaké ty bitcoiny, že prý byla v Anglii (studuje tam) v elektru a prodavač se jí ptal, jestli chce platit normálně, nebo v bitcoinech. Takže tak.

Osazenstvo

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #59 kdy: 14. 02. 2015, 02:22:48 »
Zamyslel se nekdo z vas, proc je BTC podporovany v USA i urady, zatimco v euroasii ho zakazuji? je dost mozne, ze se blizi presun centra moci do asie a konec nadvlady dolaru (a tim i eura), ten stary system pujde do kytek, v ninulosti by se to resilo vydanim novych penez, proste aby si staty udrzeli kontrolu.

Jelikoz illuminati neovladaji euroasii, tak nebudou chtit prijit o moc a Bitcoin jim v tom muze pomoci (protoze ho za tim ucelem vyrobili) - rusove, indove a cinani si jeste nejakou dobu budou chtit kupovat zapadni spotrebni zbozi a po padu systemu na zapade treba illuminati skrz masivni medialni kampan a podplacene politiky a loutky protlaci novy normal - Bitcoin. Vlady euroasie ho budou tezko detekovat a zakazovat, bude to snizovat jejich moc, zatimco to bude zvysovat nadvladu nad ovcema zapadnim bossum.

proc si myslite, ze by USA bitcoin podporovalo? Z lasky z beznemu delnikovi? Proc si myslite, ze Satoshi Nakamoto je jedinec z asie a ne team programatoru NSA. Proc si myslite, ze v BTC neni zabudovany skryty mechanizmus kontroly nad systemem (treba dotisknuti Bitcoinu k zaplaceni valek - proto USA upustilo od zlateho standardu, aby se mohli tisknout penize na vsechny valky od te doby).

ne, nejmocnejsi lide sveta - Bankovni kartely, prumysl, Google, Microsoft, Apple atd rozhodne nechteji prijit o moc nad svetem a tak tam urcite nejakej skrytej mechanizmus je, na to vsadte krk, pokud tomu neverite, nevite, jak chutna moc, bohatsvi a pocit nadrazenosti alfasamce.


Rusko i CIna tohle vi a budou se to snazit znicit - preventivni obrana.

Zlato berou i v Africe, i kmen v Amazonii z toho rad udela nahrdelnik pro samana.