Útěk ze země s bitcoiny

Konspirační teoretik

Útěk ze země s bitcoiny
« kdy: 12. 02. 2015, 23:43:54 »
Nějak jsem to dění ohledně bitcoinu nesledoval, ale zvažuji o jejich koupi pro případ že by byla v Evropě válka a já se rozhodl utéci. Přijde mi to totiž jako velmi dobrý způsob jak si uchovat nějakou hodnotu pro případ nouze, ono třeba nakoupit zlato a tahat ho u sebe taky nemusí být bezpečné, ale nějaké ty webmaily snad hned tak nezmizí.

Jak byste postupovali vy, kdybyste měli zdrhnout z republiky, ať již kvůli válce a nebo jenom abyste se vyhnuli případnému povinnému vojenskému cvičení (prostě se vám nechce hýbat a nebo dokonce někoho poslouchat, protože jste zhyčkaní...)? Jako třeba účty ve švýcarsku, PayPal, Skrill a nebo takové alternativy jako je bicoin a nebo dokonce islámská hawala? A co zálohy svých důležitých dat, na nějaká úložiště a nebo i s sebou v kabeli na disku?

Jako vážení není sranda, jsem optimista, takže je asi 30% šance že do půl roku budeme všichni rukovat, respektive zdrhat a u toho dělat bordel, protože když už za sebou pálit mosty, tak proč si brát servítky, že?
« Poslední změna: 13. 02. 2015, 08:51:37 od Petr Krčmář »


weeder

Že sis tam přimíchal málo tabáku?!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak kdyby byla valka, nevidim duvodu, proc zrovna bitcoin by si mel zachovat jakoukoliv hodnotu.

spussytel

bitcoinu ani zlatých cihel se nenažereš, nakup si konzervy :)

mar

V případě války jsou nejdůležitější zbraně, jídlo, voda a léky. Všechno ostatní je bezcenné.


technomaniak

A jsi si jistý že ti peníze, příp. majetek patří do ruky? Lidé kteří nejsou schopni přijít na to jak jej správně přetransformovat tak aby jim zůstal příp. přetrval v krizových situací tak těm rozhodně do rukou nepatří. Stvoříš s ním více škody jak užitku.

PS. a jestli ještě hledáš radu na linux fóru, tak možná zauvažuj přímo nad psychiatrem,neboť to se totiž jinak než vrozenou demencí vykládat nedá. :'(

tdvorak

V případě války jsou nejdůležitější zbraně, jídlo, voda a léky. Všechno ostatní je bezcenné.

Nezbývá, než souhlasit. Zajímavé čtení na to téma: http://www.shtfplan.com/emergency-preparedness/a-survival-q-a-living-through-shtf-in-the-middle-of-a-war-zone_10252011

fredy

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #7 kdy: 13. 02. 2015, 09:00:37 »
Pri globálnom konflikte bude niekoho trápiť hodnota bitcoinu  ;D
Asi ťa sklamem, ale to zrejme vypadne aj wifi a aj taký ipad ti bude úplne k hovnu...
Nechaj sa vyšetriť.

karel

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #8 kdy: 13. 02. 2015, 09:26:07 »
Spis zauvazuj o koupi postapokalipticke kreditky no a nejakeho toho kreditu na ni :D
No a mi co tu zustanem ji dostanem zadara vcetne kreditu a treningu jak s tim zachazet, on zaplatit tim dokaze kazdej ale s trochou treningu muze pri nakupech snizit mnozstvi potrebneho kreditu.

i

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #9 kdy: 13. 02. 2015, 09:29:02 »
Zdá se že jste to vůbec nepochopili :-)
Pán má evidentně nakoupené bitcoiny a rád by je prodal, ale za výhodnější cenu než je ta aktuální, proto se snažil vyvolat paniku a uměle jejich cenu zvýšit aby mohl začít prodávat ;-)

flv

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #10 kdy: 13. 02. 2015, 09:33:14 »
Myslim ze se bavime o lokalnim az evropskem konfliktu. Nemyslim ze by se kvuli tomu zlato stalo bezcenne a vsude po svete byla po poptakva jen po lecich a konzervach.

Ano bitcoin je jedna z moznosti jak penize rychle prevest, fakticky vam staci si zapamatovat znaky privatniho klice a mate cele sve uspory s sebou, bez toho aniz by vas o ne nekdo nejakym sacovanim pripravil, nebo se musel tahat s kufry plnych "cennosti".Mrkef

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #11 kdy: 13. 02. 2015, 09:34:37 »
V první řadě by jste si měl nakoupit nějaké zbraně a par krabic streliva :)

Re:Útěk zbabělého ajťáka ze země, aneb kde nejlépe koupit bitcoin?
« Odpověď #12 kdy: 13. 02. 2015, 09:36:35 »
Že sis tam přimíchal málo tabáku?!

 ;D  ;D  ;D

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #13 kdy: 13. 02. 2015, 09:46:35 »
Uchovať nejaké hodnoty (umenie, peniaze, jedlo... čokoľvek) je pre civila vo vojne dôležité. Viete, koľkí (nielen) Židia sa zachránili vďaka úplatkom radovým SSákom? Keby nemali čím podplatiť, bolo by po nich. Hodilo sa to tiež na cestu do Ameriky. Druhá vec je, že iní kvôli tomu, že niečo mali, prišli o život. Záviselo od šťastia.
Otázka je, či by boli bitcoiny použiteľné a či by si uchovali hodnotu. Napríklad ako by ste si ich uložili? V prípade globálneho konfliktu nepredpokladám, že by štáty ponechali verejné peňaženky bez dotknutia. Na checkpointoch predpokladám, že by brali alebo aspoň nejakým spôsobom prehľadávali veškerú elektroniku (prehľadávanie by bolo časovo náročnejšie, zostáva prvá možnosť). Tiež nie je isté, čo by sa stalo s internetom a či by vlády nejakým spôsobom nezničili bitcoin (možnosti na to majú, obzvlášť počas vojny).
Najlepšie je asi diverzifikovať svoje zdroje. Niečo do umenia/šperkov, niečo do bitcoinov, niečo do hotovosti... Alebo tipnúť, všetko staviť na jednu možnosť a uvidí sa keď taká situácia nastane.
Ešte by som spomenul, že ak sa vám vojnu podarí prežiť a tá vojna raz skončí, nejaké zdroje sa zídu aj potom.

Tomáš Roll

Re:Útěk ze země s bitcoiny
« Odpověď #14 kdy: 13. 02. 2015, 10:06:53 »
Koupit americké akcie, hlavně zbrojařských firem.