Jak se nechat vyhodit z IBM?

Vašek

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #30 kdy: 05. 02. 2015, 23:20:03 »
A co čekáte s pověstí IBM :P Z oboru neznám nikoho, kdo by o této firmě uvažoval jako o možném zaměstnavateli. Tohle můžete přeposlat ostatním managerům taky. Ale na pohovorech už jste si asi stihli všimnout, kdo k Vám chodí, že :)


e3k

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #31 kdy: 05. 02. 2015, 23:27:56 »
to si musis vybavit predtym zmluvu kde sa bude hovorit o odstupnom a az potom mozes dat vypoved.

fyzikadobra

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #32 kdy: 05. 02. 2015, 23:31:41 »
Nemůžu uvěřit, že se tohle děje v naší firmě. I když asi ano... a možná i vím, kdo jsi. Tebe (a tobě podobné) nevyhodíme s odstupným, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Zítra to přepošlu i ostatním manažerům, aby věděli, na co si dát pozor. Plán je takové lidi postupně přeřazovat - na čím dál podřadnější pozice - až to psychicky neunesou a dají výpověď sami.

Jak vypadá taková pozice? Uděláte z nej manažera a bude vyhazovat původní kolegy? :D

Velká modrá

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #33 kdy: 06. 02. 2015, 09:49:17 »
Zkus na poradě nadnést načalstvu jak to měl šéf na pobočce v Brně zavedené. Pokud si nezvedl pevnou na třetí zazvonění, tak položil, protože to znamená, že nejsi na svém pracovišti a někde se couráš a flákáš, tudíž nepracuješ. Jen s tím odstupným by to nebylo zrovna růžové.
Jinak mí bývalí spolupracovníci znali dost bývalých zaměstnanců IBM. Všichni do jednoho tvrdili, že je to příliš velká firma, a jako zaměstnanec jen vykonáváš často zcela neúčelnou práci, bez smyslu, což je naprosto ubíjející, když nevidíš výsledek. Tedy zaměstnavatel pro nátury co dělají práci pro práci.

Ondra....

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #34 kdy: 06. 02. 2015, 10:42:17 »
Nemůžu uvěřit, že se tohle děje v naší firmě. I když asi ano... a možná i vím, kdo jsi. Tebe (a tobě podobné) nevyhodíme s odstupným, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Zítra to přepošlu i ostatním manažerům, aby věděli, na co si dát pozor. Plán je takové lidi postupně přeřazovat - na čím dál podřadnější pozice - až to psychicky neunesou a dají výpověď sami.
Jasny, prece nechceme, aby lidi ve firme snad kvalitne pracovali a jeste je to tam bavilo. Hlavni je jim ukazat, pohonit si ego. Nedejboze abysme jim dali nejakou tu tisicovku odstupneho, to radsi udelame firme stotisicovou skodu kvuli jejich nekvalitni praci.


Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #35 kdy: 06. 02. 2015, 11:01:28 »
Nemůžu uvěřit, že se tohle děje v naší firmě. I když asi ano... a možná i vím, kdo jsi. Tebe (a tobě podobné) nevyhodíme s odstupným, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Zítra to přepošlu i ostatním manažerům, aby věděli, na co si dát pozor. Plán je takové lidi postupně přeřazovat - na čím dál podřadnější pozice - až to psychicky neunesou a dají výpověď sami.
Jasny, prece nechceme, aby lidi ve firme snad kvalitne pracovali a jeste je to tam bavilo. Hlavni je jim ukazat, pohonit si ego. Nedejboze abysme jim dali nejakou tu tisicovku odstupneho, to radsi udelame firme stotisicovou skodu kvuli jejich nekvalitni praci.
Tak tady je celkem jasne, kdo udelal prvni podrazacky krok...

n0

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #36 kdy: 06. 02. 2015, 13:40:42 »
Nemůžu uvěřit, že se tohle děje v naší firmě. I když asi ano... a možná i vím, kdo jsi. Tebe (a tobě podobné) nevyhodíme s odstupným, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Zítra to přepošlu i ostatním manažerům, aby věděli, na co si dát pozor. Plán je takové lidi postupně přeřazovat - na čím dál podřadnější pozice - až to psychicky neunesou a dají výpověď sami.

Prostě ho propusťe z důvodu nadbytečnosti...samozřejmě s výpovědní lhůtou, která trvá dva měsíce.

tonda_

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #37 kdy: 06. 02. 2015, 13:57:16 »
Nemůžu uvěřit, že se tohle děje v naší firmě. I když asi ano... a možná i vím, kdo jsi. Tebe (a tobě podobné) nevyhodíme s odstupným, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Zítra to přepošlu i ostatním manažerům, aby věděli, na co si dát pozor. Plán je takové lidi postupně přeřazovat - na čím dál podřadnější pozice - až to psychicky neunesou a dají výpověď sami.

No kolego tady to mate: ani nemusite nechat vyhodit. Tady vam nekdo z IBM(pravdepodobne) napsal jak to delaji na urovni zamestnavatele. Tomuto se rika constructive dismissal . Takze pokud vas nekolikrat preradili na horsi praci staci na to HR upozornit, jak znam IBM tak se na to vykaslou, tak jim to reknete jeste jenou ad potom odejdete, pokud to budete mit zdokumentovano pravnik vam z toho neco vymackne... bude to trvat ale jde to...


MrDrZ

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #38 kdy: 06. 02. 2015, 14:36:08 »
Nemůžu uvěřit, že se tohle děje v naší firmě. I když asi ano... a možná i vím, kdo jsi. Tebe (a tobě podobné) nevyhodíme s odstupným, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Zítra to přepošlu i ostatním manažerům, aby věděli, na co si dát pozor. Plán je takové lidi postupně přeřazovat - na čím dál podřadnější pozice - až to psychicky neunesou a dají výpověď sami.
moment.

tohle si zada vysvetleni. ona je v IBM i nejaka pozice neodpovidajici popisu? :-D

Tomáš Roll

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #39 kdy: 06. 02. 2015, 14:45:37 »
Malá, bledá, tváře divé, pod plachetkou osoba.

Máte v IBM takovou pozici?

inkognito

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #40 kdy: 06. 02. 2015, 15:43:38 »
Bože, nějakej puberťák si z vás vystřelí a vy to tady budete řešit tejden. Tohle fórum je největší pakárna, co jsem kdy viděl. Ještě jsem tady nenašel nějaké normální téma. Asi je to tím, že nejsou vyžadovány registrace, tak tady klábosí kdejaký blb.

Semetralka

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #41 kdy: 06. 02. 2015, 16:06:36 »
tady klábosí kdejaký blb.

Senekritika je dulezita ale pokud tak moc touzis po registraci, najdi si partnera a zajdi na urad.  8) 8) 8) 8) Money talks.

inkognito

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #42 kdy: 06. 02. 2015, 16:16:53 »
tady klábosí kdejaký blb.

Senekritika je dulezita ale pokud tak moc touzis po registraci, najdi si partnera a zajdi na urad.  8) 8) 8) 8) Money talks.

Jsem rád, že se mi potvrdila moje domněnka.

Ondra....

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #43 kdy: 06. 02. 2015, 16:18:20 »
Bože, nějakej puberťák si z vás vystřelí a vy to tady budete řešit tejden. Tohle fórum je největší pakárna, co jsem kdy viděl. Ještě jsem tady nenašel nějaké normální téma. Asi je to tím, že nejsou vyžadovány registrace, tak tady klábosí kdejaký blb.
To je v klidu, muzes nejake inteligentni tema vhodne pozornosti zalozit.

inkognito

Re:Jak se nechat vyhodit z IBM?
« Odpověď #44 kdy: 06. 02. 2015, 16:46:17 »
Bože, nějakej puberťák si z vás vystřelí a vy to tady budete řešit tejden. Tohle fórum je největší pakárna, co jsem kdy viděl. Ještě jsem tady nenašel nějaké normální téma. Asi je to tím, že nejsou vyžadovány registrace, tak tady klábosí kdejaký blb.
To je v klidu, muzes nejake inteligentni tema vhodne pozornosti zalozit.

Tady ho rozhodně zakládat nebudu. K čemu by to bylo ?