Tip na multiplatformní programovací jazyk

Tip na multiplatformní programovací jazyk
« kdy: 17. 10. 2010, 17:57:56 »
protoze se tu objevilo vice temat ohledne tohle tak jsem se rozhodl, ze vyresim jednu z svych otazek, chtel bych se zacit ucit neaky multiplatfomni jazyk(protoze jsem mac user, a kdyz tedy programovat tak aby mi to jelo jak na win tak i v macu) , ktery by mel podobne vyvojove nastroje typu MS Visual Studio (doplnovani, celkem pekny Interface Builder) a mel podobne jednoduchou syntaxy jako Visual Basic...

znalosti :
C - zakladni uroven
wiring- celkem obstojne
visual basic - prijde mi celkem jednoduchy a hlavne jen pro win, zacali jsme ho brat v skole, znalost zaklad ale ucim se v nem divne rychle

a pokud mozno doporucit neakou (nejlepe online ci ebook) literaturu
« Poslední změna: 17. 10. 2010, 21:27:09 od Petr Krčmář »


Anonym

Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2010, 18:08:25 »
Co řešíš?

C++, CodeBlocks a wxWidgets nebo Qt

Rychlé, přenositelné na úrovni zdrojového kódu všude možně, kvalitní překladače a IDE zdarma. A C už umíš.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2010, 18:15:04 »
Popř. Java. Z C se přechází snadno a jazyk je to taky dobrej.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #3 kdy: 17. 10. 2010, 19:27:09 »
Co řešíš?

C++, CodeBlocks a wxWidgets nebo Qt

Rychlé, přenositelné na úrovni zdrojového kódu všude možně, kvalitní překladače a IDE zdarma. A C už umíš.

Presne.  A pokud mas radsi trochu odlehcenejsi knihovny, zkus pouzit Fox Toolkit (http://www.fox-toolkit.org/)

Ultimator

Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #4 kdy: 17. 10. 2010, 19:47:28 »
Mě tu chybí informace co chce tazatel programovat a proč vůbec chce programovat, když je to tak těžké a náročné? Popisujte blíž, jinak vám tu neporadíme.



Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #5 kdy: 17. 10. 2010, 20:51:15 »
Mě tu chybí informace co chce tazatel programovat a proč vůbec chce programovat, když je to tak těžké a náročné? Popisujte blíž, jinak vám tu neporadíme.
jen tak, mam moc volneho casu

ondra.novacisko.cz

Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #6 kdy: 17. 10. 2010, 21:06:53 »
jen tak, mam moc volneho casu

PHP. Aspoň se budete moct pochlubit na webu  :)  Hostingy PHP+MySQL jsou dneska běžně zdarma.

ondra.novacisko.cz

Re: opet jaky jazyk...
« Odpověď #7 kdy: 17. 10. 2010, 21:10:59 »
svych otazek, chtel bych se zacit ucit neaky multiplatfomni jazyk(protoze jsem mac user, a kdyz tedy programovat tak aby mi to jelo jak na win tak i v macu) , ktery by mel podobne vyvojove nastroje typu MS Visual Studio (doplnovani, celkem pekny Interface Builder) a mel podobne jednoduchou syntaxy jako Visual Basic...

Stáhněte si Eclipse for Java development. Naučte se v tom tu Javu. Vývojové nástroje jsou luxusní, dokumentace se válí všude.

Re: Tip na multiplatformní programovací jazyk
« Odpověď #8 kdy: 17. 10. 2010, 21:56:42 »
Ccko me moc nelaka, max me laka na macu objC pro programovani na iOS (mam ipod touch) ale java mi prijde ze vychazi tak neaky nejlip, mohu v ni psat pro android , jen nevi nekdo jestli se da neak naportovat pro iOS? poradte neakou zakladni literaturu pro javu :)

ondra.novacisko.cz

Re: Tip na multiplatformní programovací jazyk
« Odpověď #9 kdy: 17. 10. 2010, 22:58:29 »
Ccko me moc nelaka, max me laka na macu objC pro programovani na iOS (mam ipod touch) ale java mi prijde ze vychazi tak neaky nejlip, mohu v ni psat pro android , jen nevi nekdo jestli se da neak naportovat pro iOS? poradte neakou zakladni literaturu pro javu :)

Dobré jsou Kozlovy přednášky na UHK: http://iris.uhk.cz/kozel/?lid=5

Jinak google: Java tutorial (stranky v češtině)

ruda

Re: Tip na multiplatformní programovací jazyk
« Odpověď #10 kdy: 17. 10. 2010, 23:25:22 »
Já bych doporučil knížky od Pecinovského. Sice to jsou většinou spíš učebnice OOP, ale všechny ukázky jsou v Javě. Navíc jsou srozumitelně psané i pro začátečníky a hodně se z nich dá naučit.

andrej

Re: Tip na multiplatformní programovací jazyk
« Odpověď #11 kdy: 19. 10. 2010, 00:44:13 »
Ccko me moc nelaka, max me laka na macu objC pro programovani na iOS (mam ipod touch) ale java mi prijde ze vychazi tak neaky nejlip, mohu v ni psat pro android , jen nevi nekdo jestli se da neak naportovat pro iOS? poradte neakou zakladni literaturu pro javu :)

Bruce Eckel - Thinking in Java http://www.mindview.net/Books/TIJ/
Pavel Herout - Ucebnice jazyka Java http://www.root.cz/clanky/ucebnice-jazyka-java-recenze/

Socan

Re: Tip na multiplatformní programovací jazyk
« Odpověď #12 kdy: 21. 10. 2010, 23:11:25 »
Jednoznacne C++ a Qt a koukej makat ;-)

Milan

Re: Tip na multiplatformní programovací jazyk
« Odpověď #13 kdy: 22. 10. 2010, 09:58:53 »
A jakou QT doporučujete? Tu LGPL nebo tu Commercial za 2995 EURO? A koukám support stojí 1560 EURO za deset incidentů s řešením do 2 dnů...
Docela kšeft to QT, tak koukám že na jobs.cz to moc oblíbená technologie není...