Existuje vůbec funkční desktopová aplikace v Javě?

Sool

s GUI? Ještě jsem takovou neviděl. GUI od matlabu, Xilinx Vivado, Eclipse, jDownloader, vyšší vrstvy Androidu. Všechno se chová stejně - padá, zasekává se, hází výjímky. Je to normální?  Ještě k tomu ten blbej trend do toho kde co přepisovat.
« Poslední změna: 29. 01. 2015, 22:34:46 od Petr Krčmář »


Martin Volf

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2015, 09:55:22 »
Např. yEd, http://www.yworks.com/en/products/yfiles/yed/, mi v Linuxu funguje.

tdvorak

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2015, 09:56:41 »
Skvěle fungují třeba produkty od IntelliJ - IDEA, PhpStorm, WebStorm a další. To, že programy padají, hází vyjímky a zasekávají se nemá na svědomí java, ale programátor, co to psal.

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #3 kdy: 29. 01. 2015, 09:58:44 »
Ja každý deň používam netbeans. Som s ním spokojný. Nepadá mi, výnimky nevyhadzuje príliš často.
Keby taký moloch ako netbeans mal byť napísaný v C++, tak by vývoj nebol taký rýchly, čo je pri webových technológiách neodpustiteľné. Pravdepodobne by sa kvôli tomu netbeans ani neuchytil.

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #4 kdy: 29. 01. 2015, 10:00:30 »
Jak uz tu padlo - temer cokoli od Jet Brains je vzhledem k rozsahu naprosto v pohode. (t.j. na chyby narazis, obcas na zasek, ale i EAPy jsou bez vetsich potizi pouzitelne. Samozrejme, ze nejaka miniutlitka bude jeste spolehlivejsi, ale jakmile zacnes skladat neco takhle velkeho...)


Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #5 kdy: 29. 01. 2015, 10:04:16 »
netbeans, flexibee.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

haha

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #6 kdy: 29. 01. 2015, 10:05:53 »
Jako webový vývojář si sám "užívám" házení do jednoho pytle dosyta, takže souhlas s tdvorak, hlavní problém netkví v technologii. Shodou okolností mě zrovna včera tak strašně vytočil SourceTree, že už ten bazmek nechci v životě vidět, stejně jsem ho používal jenom ze setrvačnosti. Ve WebStorm jsem nahodil pluginy pro git/BitBucket a naprostá spokojenost.

Kolemjdoucí

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #7 kdy: 29. 01. 2015, 10:08:13 »
Je to normální a nepodařilo se to vyřešit k plné spokojenosti ani po dvaceti letech existence a když to shodou příznivé teploty, vlhkosti a tlaku vzduchu funguje, tak to spolehlivě přestane fungovat po příští aktualizaci JRE. Když už musíte něco takového provozovat, tak zásadně ve virtuálním serveru kde se nic neaktualizuje.

Ivan

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #8 kdy: 29. 01. 2015, 10:11:56 »
Nechapu. Me treba eclipse funguje a neznam nimoho komu by to nefungovalo.
Teda krome posledni verze Ecplipse, ktera ma problemy s GTK3.

At se nam to libi nebo ne tak Linuxovej desktop je na ustupu a v C/C++ vznika cim dal mene desktopovych aplikaci.
Budte rad za tu Javu.

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #9 kdy: 29. 01. 2015, 10:16:24 »
Je to normální a nepodařilo se to vyřešit k plné spokojenosti ani po dvaceti letech existence a když to shodou příznivé teploty, vlhkosti a tlaku vzduchu funguje, tak to spolehlivě přestane fungovat po příští aktualizaci JRE. Když už musíte něco takového provozovat, tak zásadně ve virtuálním serveru kde se nic neaktualizuje.

Tak urcite. Ze leta nektere desktopove aplikace v jave pouzivam na dvou ruznych OS a pres radu updatu je takova nejaka chyba mereni, vid?

Sool

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #10 kdy: 29. 01. 2015, 10:19:35 »
Za Javu rád nejsem a doufám, že se objeví něco, co to brzo nahradí.
Opravdu mi vadí trávit deně několik hodin v neustále padajících aplikacích (v hodnotě několika tisíc dolarů), které spojuje jen to, že jsou psanév Javě. Buď je to špatná technologie, nebo umožňuje věci mimořádně prasit.

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #11 kdy: 29. 01. 2015, 10:24:25 »
Za Javu rád nejsem a doufám, že se objeví něco, co to brzo nahradí.
Opravdu mi vadí trávit deně několik hodin v neustále padajících aplikacích (v hodnotě několika tisíc dolarů), které spojuje jen to, že jsou psanév Javě. Buď je to špatná technologie, nebo umožňuje věci mimořádně prasit.

Tak pokud nekdo napise padajici apku v Jave, bud rad, ze to psal v Jave. To, co by z nej vypadlo v C nebo trebas Perlu by bylo jeste o dost horsi.
(jak moc clovek musi byt mimo obraz, aby uvazoval o moznosti, ze Java umoznuje veci mimoradne prasit?)

DK

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2015, 10:26:24 »
Nebo je problem na strane uzivatele... ja pouzivam denne aplikace psane v jave (at uz desktopove - prevazne eclipse, nebo serverove) a zadny takovy problem nepozoruju (narozdil od urcitych c++ aplikaci, pocinaje compizem, prohlizecem konce

nicmene, tahle otazka tu byla minimalne trikrat, vzdycky to skoncilo jako flame (stejne jako drtiva vetsina dotazu na rootu), ma tenhle topic teda nejaky jiny smysl?

Lol Phirae

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #13 kdy: 29. 01. 2015, 10:36:25 »

Cyr

Re:Existuje vůbec vunkční desktopová aplikace napsaná v Javě?
« Odpověď #14 kdy: 29. 01. 2015, 11:03:53 »
...

...
(jak moc clovek musi byt mimo obraz, aby uvazoval o moznosti, ze Java umoznuje veci mimoradne prasit?)
Historka pro zasmání: Kolega v jeho minulý firmě pracoval na projektu v Javě, kterej byl psanej procedurálním způsobem. Ano, v Javě jde prasit.