Hodinová sazba Java programátor

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #60 kdy: 01. 02. 2015, 14:36:59 »
V Javě jsem dělal projekty a mám je v CV. Těžko říct, proč se mě ptají na frameworky, které tam nemám. Frameworky jsou dnes základ, ale specializuju se spíše na optimalizace a návrhy. Takže když mi dáš čas, naučím se jakýkoli, ale nebude to během dvou hodin. Angličtinu mám v pohodě, ale spíše na technické věci. A nástup sedí.

Pokud ale neumíš pochopit psaný text a všechno chápeš špatně, tak jsi přesně jako ti, kterých je nejvíce a těm samozřejmě i 100k přijde jako hodně. Sami totiž berou max 60k a myslejí si jací nejsou borci :D


perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #61 kdy: 01. 02. 2015, 14:57:20 »
Citace
Těžko říct, proč se mě ptají na frameworky, které tam nemám.
na kolkych pohovoroch ste boli? kolko z fw je aktualnych (lebo struts 1.0 a awt neni zabava)? to sa vsetci pytaju na veci co ste nevedeli? ak ano preco si to nedostudujete aspon generalne?

Citace
Pokud ale neumíš pochopit psaný text a všechno chápeš špatně, tak jsi přesně jako ti, kterých je nejvíce a těm samozřejmě i 100k přijde jako hodně. Sami totiž berou max 60k a myslejí si jací nejsou borci :D
predpokladam ze takto fungujete aj na pohovore? ze ad hominem a povysenectvo?


stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #62 kdy: 01. 02. 2015, 15:01:16 »
Pokud jsem třeba půl roku před tím dělal analytika, kde jsou i byznys procesy a plno věcí kolem, tak prostě nebyl čas učit nějaký Java framework "pro jistotu" :D Nebo neměl bych se pro jistotu naučit i všechny .Net frameworky? Co kdyby, ne? Nebo v .Net bych to nechápal, protože to je úplně jiný svět a ORM tam funguje úplně jinak :D

Když neumí číst, tak to můžu zmínit, ne? Pozici už tam stejně nechci, protože s ním nikdy pracovat nebudu.

andy

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #63 kdy: 01. 02. 2015, 15:23:15 »
Ja to vidim podobne, ale minimalne o com je jee (co by som nenazyval frameworkom) a spring ioc+mvc by som sa asi pozrel.

stud

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #64 kdy: 01. 02. 2015, 15:30:41 »
Tak já podobné věci dělal, ale některé třeba před 5 lety. Samozřejmě znám několik MVC frameworků, znám několik IoC kontejnerů atd. Ale určitě si nepamatuju nepodstatné detaily, kde je co implementované. Stačí mi třeba u kolekcí vědět úplně přesně, co je jak implementované. To mám u několika jazyků, což mi přijde daleko důležitější a použitelnější. Ostatní se naučím během chvíle. Hlavně znám algoritmy a matiku, takže se nemusím bát, že bych narazil na něco nového. Jen se to bude jmenovat jinak a v logu to bude mít nějaký cool obrázek.


haha

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #65 kdy: 01. 02. 2015, 19:25:29 »
Citace
Na pohovoru když jsem řekl že jsem si v Javě nezkusil udělat ani sebemenší aplikaci v Javě tak se na mě dívali skrze prsty
Citace
To všechno se samozřejmě dá doplnit, ale nechce se mi do toho dokud mě to nebude živit.

Nic ve zlým Psycho, ale jestli se na pohovoru prezentuješ podobným stylem jako tady, tak buď rád, že se na tebe aspoň dívali. "Z toho co potřebujete umím hovno, chci sto tisíc" není ten nejlepší přístup, to bys měl ještě trochu poladit...

perceptron

Re:Hodinová sazba Java programátor
« Odpověď #66 kdy: 02. 02. 2015, 09:50:10 »
Citace
Tak já podobné věci dělal, ale některé třeba před 5 lety. Samozřejmě znám několik MVC frameworků, znám několik IoC kontejnerů atd. Ale určitě si nepamatuju nepodstatné detaily, kde je co implementované.
ale opat ak ste boli byznys analytik preco zrazu java?

inak pre 5 rokmi uz bolo mnoho fw aktualnych aj dnes. java ee uz mala verziu 6, spring mvc uz davno fungoval, co sa stalo?

detto ioc frameworky, ved java ee a spring su tu od nepamati, akurat guice umrel

a navyse ake konkretne otazky davali?