Program pro stažení celého webu

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #30 kdy: 02. 02. 2015, 23:34:59 »
nechápu, proč z online internetu vyrábět nějaký nekonzistentní otisk

Dnes online je, zitra byt nemusi. Mam zalozky plny mrtvych odkazu na stranky, ke kterym se uz nikdy nedostanu.

Naprosto dokonale řečeno, zvlášťě když se člověk zajímá o kontroverznější věci. Ono cenzuru se snaží zavést všude. 29.5.2014 je takový jasný přílad náhlého a téměř dokonalého zmizení. A to tení jediný příklad. Koneckonců z Youtube se to také občas "vypařuje". Záložky nemůsí fungivat třeba jen kvůli změně struktury webu nebo adresy.


offliner

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #31 kdy: 03. 02. 2015, 15:01:55 »
to musi byt desna ztrata, kdyz to po 4 letech uz neexistuje ;)

Teď jsi ještě mladý a nezkušený, ale časem na to přijdeš...

offliner

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #32 kdy: 03. 02. 2015, 15:11:16 »
Abych jenom neprudil, uvedu malý příklad z praxe. Potřeboval jsem onehdy nějaké materiály k embedded procesorům řady AMD E86, kvůli jakémusi staršímu zařízení. Na webu to už nemají ani v sekci discontinued/legacy a mě v době, kdy to bylo aktuální nenapadlo, si to stáhnout k sobě. Takže jsem to dnes z toho "online internetu" doloval horko těžko po všech čertech. A archive.org v mnoha případech moc nepomůže.

Kolemjdoucí

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #33 kdy: 03. 02. 2015, 15:20:00 »
Offline záloha je potřebná věc, diskuze na toto téma je zbytečná.
Mnohdy stačí když nastoupí mladý a dynamický manager a z webu následně zmiznou informace o již nevyráběných produktech.

jenda

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #34 kdy: 03. 02. 2015, 18:45:11 »
v poho ;) jsou veci, ktere zkousku casem preziji, a pak ty, ktere nepreziji.
pokud chcete ztracet drahocenny cas na vecech, ktere neprezily, je to Vas boj ( a vaseho chlebodarce penize ).

Uz jenom najit to v balastu nejakych zaloh trva - na rozdil od dotazu na gugle, ktery jeste ani nestacim dopsat, a uz vidim odpovedi ;)


ell


Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #36 kdy: 20. 02. 2015, 14:03:43 »
v poho ;) jsou veci, ktere zkousku casem preziji, a pak ty, ktere nepreziji.
pokud chcete ztracet drahocenny cas na vecech, ktere neprezily, je to Vas boj ( a vaseho chlebodarce penize ).

Uz jenom najit to v balastu nejakych zaloh trva - na rozdil od dotazu na gugle, ktery jeste ani nestacim dopsat, a uz vidim odpovedi ;)

Jendo ty si nějak chytrý, že říkáš ostatním, čím se mají zabejvat. Některé informace mohou být důležité a záloha trvá minutu.
Schválně, jestli nám najdeš www.truecrypt.org (normální verzi TC webu, ne tu co je k ničemu). A to je jeden z mnoha příkladů.

Tomáš Roll

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #37 kdy: 20. 02. 2015, 14:18:18 »
Naprosto dokonale řečeno, zvlášťě když se člověk zajímá o kontroverznější věci. Ono cenzuru se snaží zavést všude. 29.5.2014 je takový jasný přílad náhlého a téměř dokonalého zmizení. A to tení jediný příklad. Koneckonců z Youtube se to také občas "vypařuje". Záložky nemůsí fungivat třeba jen kvůli změně struktury webu nebo adresy.

Nemusí být kontroverzní. Viděl jsem několik stránek věnovaných vývoji software, ze kterých po dvou letech zmizely obrázky. Schémata, screenshoty. A jsou to třeba věci, kterými se na světě zabývá jen pár desítek lidí a ti se informacemi moc nedělí. Navíc jsou dnešní stránky většinou netisknutelné, možnost vytvořit tisknutelnou verzi mizí, můžeš to poslat na facebook, na twitter, ale na tiskárnu už ne.

Jimm

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #38 kdy: 20. 02. 2015, 14:27:27 »
Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

v poho ;) jsou veci, ktere zkousku casem preziji, a pak ty, ktere nepreziji.
pokud chcete ztracet drahocenny cas na vecech, ktere neprezily, je to Vas boj ( a vaseho chlebodarce penize ).

Uz jenom najit to v balastu nejakych zaloh trva - na rozdil od dotazu na gugle, ktery jeste ani nestacim dopsat, a uz vidim odpovedi ;)

Jendo ty si nějak chytrý, že říkáš ostatním, čím se mají zabejvat. Některé informace mohou být důležité a záloha trvá minutu.
Schválně, jestli nám najdeš www.truecrypt.org (normální verzi TC webu, ne tu co je k ničemu). A to je jeden z mnoha příkladů.

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #39 kdy: 20. 02. 2015, 14:36:50 »
Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

v poho ;) jsou veci, ktere zkousku casem preziji, a pak ty, ktere nepreziji.
pokud chcete ztracet drahocenny cas na vecech, ktere neprezily, je to Vas boj ( a vaseho chlebodarce penize ).

Uz jenom najit to v balastu nejakych zaloh trva - na rozdil od dotazu na gugle, ktery jeste ani nestacim dopsat, a uz vidim odpovedi ;)

Jendo ty si nějak chytrý, že říkáš ostatním, čím se mají zabejvat. Některé informace mohou být důležité a záloha trvá minutu.
Schválně, jestli nám najdeš www.truecrypt.org (normální verzi TC webu, ne tu co je k ničemu). A to je jeden z mnoha příkladů.

Nedoporučuje se používat nebo někdo nemá zájem aby byl používán. To je kapitola sama o sobě mimo toto vlákno. Byl to stejně jen příklad.

PROČ by se neměl používat TC (a děravej Bitlocker od MS ano) ?

Jimm

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #40 kdy: 20. 02. 2015, 15:29:37 »
Asi jsi moc zkušený diskutér, právě jsi mě uzemnil. Na to prostě není co říct...  ;D

Kolemjdoucí

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #41 kdy: 20. 02. 2015, 15:47:38 »
Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

Truecrypt byl ukončen proto že fungoval až moc dobře. Žádná závažná závada, na základě které by se doporučovalo to nepoužívat, se nenašla.

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #42 kdy: 26. 02. 2015, 17:48:16 »
Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

Asi jsi moc zkušený diskutér, právě jsi mě uzemnil. Na to prostě není co říct...  ;D

Tady vůbec nebylo v plánu tě uzemnit. Napsal jsi ž Truecrypt je nevhodný, tak jsdem se zeptal proč - na tvůj názor. Nevím vůbe o co ti šlo (zavrhování Truecryptu, nebo tohoto vlákna), nicméně trochu slušnosti by neuškodilo. Sám se ptáš v jiném vlkáně na ještě komplikovanější věc, se kterou si taky rady nevim (a která v tebou popsané situaci i dost postrádá smysl) - stahování + vyhledávání z uložto skriptem.

Jinak Truecrypt samozřejmě skoončil protože byl až moc dobrý a ani NSA ho neprorazila (nápodobně LavBait). Zvláště kolik tam bylo možností. Zmizel ze dne na den ze všech weboů současně, autor se k tomu nevyjádří a navéc je doporučován bitlocker s bacdory. Tak v případě nějaké chyby se to nedělá. Je z toho záměr jasný. Stejně už je forknutej a audit TC taky bude.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #43 kdy: 26. 02. 2015, 21:59:06 »
Jinak Truecrypt samozřejmě skoončil protože byl až moc dobrý a ani NSA ho neprorazila...

Take mam doma kristalovou kouli, ale jenom jako dekoraci. Jinak to s ni neumim, mohl byste mi prozradit, jak se pouziva?

Jimm

Re:Program pro stažení celého webu
« Odpověď #44 kdy: 26. 02. 2015, 22:54:12 »
To je šílený, fakt... Evidentně nemáš moc šajn, ale za to máš bujnou fantazii. :) Můžeš mi prosím říci, v čem je nelogické poslat e-mail kde napíšu "uloztodl: pan prstenu dve veze" a až přijdu k tv, podívám se na nazadný film? Co na tom přesně nedává smysl? Ještě jsem od té doby neměl čas, ale dohromady to samozřejmě dám, už mi to dobře půl roku fungovalo, než to překopali.

Honzíku, ty mi přijdeš natvrdlý.Arguentuješ pro zálohování internetů tím, že nenajdeme na webu stránky truecryptu, který je ukončený a nedoporučuje se používat?

Asi jsi moc zkušený diskutér, právě jsi mě uzemnil. Na to prostě není co říct...  ;D

a která v tebou popsané situaci i dost postrádá smysl) - stahování + vyhledávání z uložto skriptem.