HTPC + DVB-T signál stremování po LAN

HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« kdy: 02. 01. 2015, 15:41:38 »
Zdravím,
Mám u TV starší počítač na kterém zatím běží windows používám ho na pouštění filmů do TV, ale chtěl bych ho doplnit o dva DVB-T tunery (Technisat Airstar 2 + USB Evolveo Mars) a přemýšlím jak to spolehlivě rozběhnout tak aby to lokálně sloužilo jako HTPC s možností záznamu DVB-T a dále pak abych měl možnost streamovat DVB-T signál po místní síti do ostatních počítačů, které by něměli vlastní tuner, tam by mi stačilo abych si mohl pustit jen telku.

Jaká by na to byla nejvhodnější distribuce + další software

Použitý hardware by byl:
Dell optiplex gx520 (pentium D na 2.8GHz, 2Gb RAM, 40 + 160 Gb HDD)
DVB-T: PCI Technisat Airstar 2 a USB Evolveo Mars

PC v síti:
3x pc s Core2Duo a min. 2Gb RAM -  OS Windows 8.1
1x notebook Pentium M 1.6Ghz, 768Mb RAM - OS Opensuse 13.2

Děkuju za všechny rady.


Filip

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2015, 16:04:00 »
Ja jsem na to pouzival MythTv, taky jsem mel dva tunery.
Vyhoda je, ze kazdy tuner zvladne cely multiplex. Dva tunery tedy pokryji najedou pustenych asi 10 programu.

Nevyhoda je, ze na klientskych pocitacich musi taky bezet MythTV + to bezi jen pod linuxem. Potom si musis ohlidat, ze je vsude stejna verze MythTV.

Umi to plno veci - ziva televize, nahravat porady, vystrihavat reklamy, prekodovat programy, ...

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #2 kdy: 02. 01. 2015, 16:25:11 »
Díky za radu, kouknu na to. Ono jde o to že na ostatních PC musí běžet windows protože ostatní těžko přiměju aby tam šel jiný systém ..... to snad až časem :)

j

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2015, 16:28:40 »
Distribuce libovolna, srv vdr, klient libovolny.

Respektive, s tim klientem se to ma tak, ze zalezi na pluginech, ktere do toho vdr das. S pluginem streamdev to streamuje (cely mux i po kanalech), klient pak muze byt cokoli, co to prehraje (vlc, mplayer, ...), ale to je taky vse, co se stim da delat. Dal k tomu muzes mit plugin vdradmin, kterej spusti web, na kterym si muzes nastavit nahravani. S prehravanim se to ma ovsem zase tak, ze potrebujes pristup k souborum.

Pro BFU asi nejsnesitelnejsi je pak varianta xvdr pluginu pro vdr + dtto do xbmc(kodi). Umi to pouste stream, zobrazuje to EPG, umi to primo nastavovat nahravani a umi to samo i nahravky prehrat, umi to i pauzovat. XBMC pomoci toho pluginu primo ten srv ovlada.

VDR si pochopitelne poradi s 1-N TV kartama, umi nahravat ze vsech dostupnych najednou, samo s omezenim danym poctem (= dve karty nenahrajou porady ze 3 MUXu). Uplne stejne to zvlada i karty satelitni, jedina podminka je bezproblemovej provoz v tuxovi a dostatecnej vykon (= USB kramy nejsou zrovna OK).

jaan

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #4 kdy: 02. 01. 2015, 17:27:39 »
předpokládám že evolveo mars už máte, jako majitel říkám že to rozhodně není spolehlivá věc, jak v linuxu tak i ve windows je mizerný ovladač a rozpadávání obrazu nezávisle na síle signálu se objeví po maximálně pár desítkách minut.


Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #5 kdy: 03. 01. 2015, 09:07:05 »
Osobne pouzivam Tvheadend. Klient muze byt Windows, linux, android... podpora je jak v XBMC (Kodi), tak ve VLC pomoci pluginu. TV lze prehrat i v prohlizeci.

dustin

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #6 kdy: 03. 01. 2015, 10:20:30 »
Jako první bych zkusil openelec, který je přímo na tohle určený.

JSOB

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #7 kdy: 04. 01. 2015, 20:53:52 »
Na tohle pouzivam Raspberry s timto tunerem http://www.aliexpress.com/item/RTL-SDR-FM-DAB-DVB-T-USB-2-0-Mini-Digital-TV-Stick-TV-Receiver-Portable/1670781135.html
Mam na tom nahozeno Raspbmc, kde je zapnuty TVHeadend. Predtim jsem to zkousel s tunerem s AF9013 a s tim se to sekalo. Nyni to jede jedna basen. Vytizeni raspberry je minimalni. Verim ze to v poho zvladne i dva tyhle tunery a na kazdem jeden multiplex. Mozna i vice.
Jako klienty pouzivam VLC (mozno i ve windows) nebo android s aplikaci nebo XBMC . To XBMC mam jako klienta odzkouseno i na androidu a jede v poho. I odstranuje prokladani. Na tom androidu v mobilu jsou na TVHeadend dve aplikace, kde muzes sledovat TV, zadat nahravani a i sledovat nahravku. Takze kdyz mas pristup domu muzes odkudkoliv pohodlne zadat nahravani.
U toho VLC je jen jedna chybicka. Pri prepinani programu to nejak nestihne ukoncit stavajici stream a vyhodi chybu. Kdyz se stream ukonci a vybere jiny funguje to na 100%. Na foru doporucuji pouzivat htsp protokol s kterym to nedela. https://tvheadend.org/boards/5/topics/3997
Chodi to spolehlive a sleduji i v HD kvalite.  :)

eiffel

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #8 kdy: 04. 01. 2015, 21:17:03 »
Mam to presne stejne, jen s Xbianem. (protoze nedam dopustit na mou starickou Black trinitron SONY, takze koukam na filmy pres kompozitni video a externi DVD mechaniku ...)
Naprosto stejne zkusenosti mam i s DVB-T tunery (momentalne take jedu na RTL RTL2832U + R820T), jen AF9013 mi prijde citlivejsi.

Marne uz 14 dni kompiluji drivery pro banan pi, abych odstranil uzke hrdlo v podobe USB na maline.
(ono je dost na p.d, kdyz kernel 3.18 vidis jen pres ssh (a to, ze je panic poznam jen podle neblikave ledky...), protoze jako u spravneho cinana nejsou veci dotazene do konce a cross compiler taky neumi vse ...)

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #9 kdy: 04. 01. 2015, 22:08:26 »
Také Tvheadend provozuji na Raspberry ale s Raspbianem. Tuner používám také R820T.
Jen mám jeden problém s EPG v multiplexu 4, kdy Tvheadend nedokáže EPG data z této sítě získat (přitom normální TV ano) - jedná se o programy Fanda, Smíchov, Telka, Relax atd. nevíte někdo, kde je zakopaný pes?

JSOB

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #10 kdy: 04. 01. 2015, 22:19:11 »
Mam to presne stejne, jen s Xbianem. (protoze nedam dopustit na mou starickou Black trinitron SONY, takze koukam na filmy pres kompozitni video a externi DVD mechaniku ...)
Naprosto stejne zkusenosti mam i s DVB-T tunery (momentalne take jedu na RTL RTL2832U + R820T), jen AF9013 mi prijde citlivejsi.

Marne uz 14 dni kompiluji drivery pro banan pi, abych odstranil uzke hrdlo v podobe USB na maline.
(ono je dost na p.d, kdyz kernel 3.18 vidis jen pres ssh (a to, ze je panic poznam jen podle neblikave ledky...), protoze jako u spravneho cinana nejsou veci dotazene do konce a cross compiler taky neumi vse ...)

Ja jsem na tom stejne jako ty. Raspberry je diky tomu USB na nektere veci na prd. Pred skoro rokem jsem si zakoupil Cubieboard2 kde je tohle lepsi. Skoda ze v te dobe nebyla jeste Banana kvuli 1Gbit LAN, ale to je vedlejsi.
Stve me ze tyhle hardwarove lepsi bazmeky nez Raspicko nemaji takovou softwarowou  podporu a to hlavne od vyrobce. Na ten muj cubieboard2 jsem nenasel zadnou funkcni distribuci s XBMC. Dobre slapou Cubiezz i Cubian (i s HW akceleraci), ale po doinstalovani XBMC z repozitaru a jeho spusteni to jede jak snek. Pouze "Software rasterized"nebo tak nejak to pise v XBMC/System/Video.
Ten nas tuner ma podporu az od jadra 3.10 a nevim zda se jeho podpory v Cubiezzu nebo Cubianu s XBMC nekdy dockam. Docela ti v tom teda drzim palce.
Nepomuze ti treba toto? http://www.dfragos.me/2011/11/installation-of-the-rt2832u-driver-in-linux.html
Asi se na to nakonec vykaslu a pujdu do tohodle http://www.czc.cz/asrock-q1900tm-itx-intel-j1900/155057/produkt?gclid=CPaM7uGh-8ICFWXHtAodwlYA1g

JSOB

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #11 kdy: 04. 01. 2015, 22:51:37 »
Také Tvheadend provozuji na Raspberry ale s Raspbianem. Tuner používám také R820T.
Jen mám jeden problém s EPG v multiplexu 4, kdy Tvheadend nedokáže EPG data z této sítě získat (přitom normální TV ano) - jedná se o programy Fanda, Smíchov, Telka, Relax atd. nevíte někdo, kde je zakopaný pes?

Tak jsem to EPG na multiplexu 4 vyzkousel a na klientech v Androidu to jede OK. Jak v TVHguide tak v XBMC pro Android.
Ja pouzivam Raspbmc, coz je taky Raspbian doplneny o XBMC.

eiffel

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #12 kdy: 04. 01. 2015, 22:55:30 »
Citace
Nepomuze ti treba toto? http://www.dfragos.me/2011/11/installation-of-the-rt2832u-driver-in-linux.html
Nepomuze.
Ta cinska paka nemaji v repozitu kernel-headers a kdyz jsem si headery vygeneroval externe a podstrcil je, tak mne to sice pustilo dal, ale dořvalo mne to u asm rutin kernelu, na coz jsem ztratil nervy.
Totez plati o linuxtv, kde je to snad jeste horsi.
Kernel 3.18 zase ma blbe dependence a tak mi porad neco chybi ...
Tak holt stara poucka - ze soubory konci .c a makej ...
Patch na tuner 820 mi sice uz jede, ale dochazi mi jako staremu fotrovi od rodiny cas ...
Takze pokud najdu neco s intelem, co ma S-video a PAL vystup a pujde to nejak aktivovat, jdu do toho.
(ono 4 z tanku a pes na ktere jsem se jako malej nesmel divat jsou stejne cernobile  ;) )

Na druhou stranu -  ta malina za skrini s Xbianem se mi snad jeste nehryzla ...

JSOB

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #13 kdy: 05. 01. 2015, 08:42:41 »
Citace
Nepomuze ti treba toto? http://www.dfragos.me/2011/11/installation-of-the-rt2832u-driver-in-linux.html
Nepomuze.
Ta cinska paka nemaji v repozitu kernel-headers a kdyz jsem si headery vygeneroval externe a podstrcil je, tak mne to sice pustilo dal, ale dořvalo mne to u asm rutin kernelu, na coz jsem ztratil nervy.
Totez plati o linuxtv, kde je to snad jeste horsi.
Kernel 3.18 zase ma blbe dependence a tak mi porad neco chybi ...
Tak holt stara poucka - ze soubory konci .c a makej ...
Patch na tuner 820 mi sice uz jede, ale dochazi mi jako staremu fotrovi od rodiny cas ...
Takze pokud najdu neco s intelem, co ma S-video a PAL vystup a pujde to nejak aktivovat, jdu do toho.
(ono 4 z tanku a pes na ktere jsem se jako malej nesmel divat jsou stejne cernobile  ;) )

Na druhou stranu -  ta malina za skrini s Xbianem se mi snad jeste nehryzla ...

Je to peklo s temihle cinskymi bazmeky. Nebo kdyby to Raspicko bylo o neco vykonejsi a melo to 1Gbit LAN. :-( Nutno uznat ze podporu ma ale Raspi nekde jinde.
Ted zas zacli delat novy dost dobry Cubieboard4, ale po zkusenostech co mam na ne kaslu dokud nebude poradne distro.
http://cubieboard.org/2015/01/04/cubieboard4cc-a80-in-factory/

Kolemjdouci

Re:HTPC + DVB-T signál stremování po LAN
« Odpověď #14 kdy: 05. 01. 2015, 11:04:10 »