Alternativa TrueCryptu

OMG

Alternativa TrueCryptu
« kdy: 30. 12. 2014, 13:00:03 »
Mam takove ty domaci data, ktere nechci nikde mit v cleartext podobe. Pro pristup k temto datum pouzivam linux, OS X, Win 7. Jedna se o systemy ktere nebyli/nejsou pripojeny k siti, nejsou aktualizovane. Mate zkusenost s nejakou multiplatformni alternativou Truecrypt? Idealne s podporou sifrovani disku a smart cards.


Master Sv

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2014, 13:49:47 »
Ahoj,

Taky jsem se tu na toto nedavno ptal...konkretne tady:
http://forum.root.cz/index.php?topic=9692.msg105415#msg105415

Pouzivam TC a zatim absolutni spokojenost...pokud ale teda hledas neco "multiplatformniho",
tak se mi taky celkem osvedcil " Secret Space Encryptor "
http://www.paranoiaworks.mobi/
Jen tedy uplne nevim, jak je to u neho s kvalitou/silou pouzitych sifrovacich algoritmu, ale pro takoveto
"domaci sifrovani" to urcite staci :-))




Johny

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2014, 14:48:18 »
Vtip je v tom, že zatím není důvod nahrazovat TrueCrypt. ;-)
Každopádně, když už by jsi ho v budoucnu nahradit chtěl, tak bych rozhodně nešel do ničeho uzavřeného a ničeho o čem jsem v životě neslyšel.

Master Sv:
Co myslíš tím, že se ti to osvědčilo? Mám to chápat tak, že jsi provedl bezpečnostní audit? Nebo jsi snad už čelil mnohaleté neúspěšné snaze policie vloupat se dovnitř? Nebo jen chceš říct, že ti ten program nepadal a že má pěkné GUI?
Ne, vážně. Ověřitelná bezpečnost je snad to hlavní, co má šifrovací program zajistit, ne? Program, který doporučuješ je prakticky neznámý a tudíž se jeho bezpečnost nikdo(!!!) nenamáhal zkoumat. Tudíž mu nelze věřit.

OMG

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2014, 14:58:47 »
Vtip je v tom, že zatím není důvod nahrazovat TrueCrypt. ;-)
mozna je, mozna neni, hledam alternativy...  ;)

Každopádně, když už by jsi ho v budoucnu nahradit chtěl, tak bych rozhodně nešel do ničeho uzavřeného a ničeho o čem jsem v životě neslyšel.
souhlas

Master Sv:
Co myslíš tím, že se ti to osvědčilo? Mám to chápat tak, že jsi provedl bezpečnostní audit? Nebo jsi snad už čelil mnohaleté neúspěšné snaze policie vloupat se dovnitř? Nebo jen chceš říct, že ti ten program nepadal a že má pěkné GUI?
Ne, vážně. Ověřitelná bezpečnost je snad to hlavní, co má šifrovací program zajistit, ne? Program, který doporučuješ je prakticky neznámý a tudíž se jeho bezpečnost nikdo(!!!) nenamáhal zkoumat. Tudíž mu nelze věřit.
souhlas. kdyz se podivam na jejich stranky a neni k dispozici ani changelog, pak si rikam co to je, pro koho to je? Krom toho ukladat neco na iOS nebo Android a povazovat to za bezpecne je...  ::) zvlastni...

Master Sv

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2014, 16:43:50 »
Vtip je v tom, že zatím není důvod nahrazovat TrueCrypt. ;-)
mozna je, mozna neni, hledam alternativy...  ;)

Každopádně, když už by jsi ho v budoucnu nahradit chtěl, tak bych rozhodně nešel do ničeho uzavřeného a ničeho o čem jsem v životě neslyšel.
souhlas

Master Sv:
Co myslíš tím, že se ti to osvědčilo? Mám to chápat tak, že jsi provedl bezpečnostní audit? Nebo jsi snad už čelil mnohaleté neúspěšné snaze policie vloupat se dovnitř? Nebo jen chceš říct, že ti ten program nepadal a že má pěkné GUI?
Ne, vážně. Ověřitelná bezpečnost je snad to hlavní, co má šifrovací program zajistit, ne? Program, který doporučuješ je prakticky neznámý a tudíž se jeho bezpečnost nikdo(!!!) nenamáhal zkoumat. Tudíž mu nelze věřit.
souhlas. kdyz se podivam na jejich stranky a neni k dispozici ani changelog, pak si rikam co to je, pro koho to je? Krom toho ukladat neco na iOS nebo Android a povazovat to za bezpecne je...  ::) zvlastni...

Master Sv
JJ, souhlasim s tim, ze je to neznamy soft, o kterym nevim, jestli nekdo delal nejaky bezpecnostni audit (ale o tom silne pochybuju)..
Tim "osvedcil" je mysleno, ze na "takove to domaci sifrovani", kde je nejdulezitejsi parametr, aby se k tem datum
nedostala manzelka :-P a chci mit jeden fajl, kterej skovam nekam na net "Mega" a muzu k nemu pristupovat z mobilu, z hlavniho compu (M$), z notasu (Mint+W7) i z tabletu (droid), tak tuhle funkci ten program plni vyborne...
Jinak hlavni (rozumej dulezity) data mam sifrovany TrueCryptem 7.1a...



bonifác

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2014, 18:32:53 »
Truecrypt byl prolomený, není k ničemu, jen na ozdobu.

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #6 kdy: 30. 12. 2014, 18:50:56 »
Truecrypt byl prolomený
Umíte tuhle senzační a unikátní informaci nějak doložit? Nečekám odkaz - když jste první, kdo s tou informací přišel, nikde jinde o tom samozřejmě ještě napsáno nebude - ale nějaké bližší informace, třeba kdo to prolomil, jakým způsobem, kdy to oficiálně zveřejní, jestli to bude nějak demonstrovat... Nebo jste si to prostě jenom vymyslel?

Roman

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #7 kdy: 30. 12. 2014, 19:07:17 »
 WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues

viz: http://truecrypt.sourceforge.net/

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #8 kdy: 30. 12. 2014, 19:12:03 »
WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues

viz: http://truecrypt.sourceforge.net/
Tohle samozřejmě všichni znají, ale tam není nic o tom, že by TrueCrypt byl prolomen.

ms

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2014, 19:26:04 »
Truecrypt byl prolomený, není k ničemu, jen na ozdobu.
Tak takový blábol jsem dlouho nečetl. Zatím není nic tak jednoduchého a hlavně multiplatformního jako je právě TrueCrypt.

vasek

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #10 kdy: 30. 12. 2014, 21:00:47 »
Pravda je taková, že Truecrypt není bezpečný a neměl by se používat. Je to mrtvá záležitost.

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #11 kdy: 30. 12. 2014, 21:15:09 »
Pravda je taková, že Truecrypt není bezpečný a neměl by se používat. Je to mrtvá záležitost.
Není udržován, tudíž nemusí být bezpečný. Zda by se neměl používat, to je otázka - pokud máte něco lepšího, určitě je lepší to používat. Ale pokud nic lepšího nemáte, zatím není důvod TrueCrypt přestat používat, protože zatím žádná známá bezpečnostní chyba objevena nebyla (teda až na tu, kterou si nejspíš vymyslel Bonifác).

fedor

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #12 kdy: 30. 12. 2014, 22:35:25 »
Pro mne je přinejmenším krajně nedůvěryhodný.

Johny

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #13 kdy: 30. 12. 2014, 23:47:02 »
re: bonifác, Roman, vasek, fedor, (nebo jak si zrovna říkáš.):
Pro mě jsi pro změnu krajně nedůveryhodný ty.
Jelikož jsi už zase napsal jednovětný neodůvodněný výžblept pod další přezdívkou, odpovím ti stručně:
Všechna svá tvrzení zdůvodni a dokaž, nebo zhyň strašlivou smrtí.

Re:Alternativa TrueCryptu
« Odpověď #14 kdy: 31. 12. 2014, 02:12:45 »
Třeba mi něco uniká, ale nešlo by ještě jednou zašifrovat to *.vhd nebo co z truecryptu ještě nějakým dalším šifrovadlem? Je mi jasné, že to bude pomalé ale když už jde o takový datový poklad, že se bojíte prolamování truecryptu
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!