Kde dělat low level programování?

Jiri K.

Kde dělat low level programování?
« kdy: 25. 12. 2014, 01:28:12 »
Mám dotaz, příští rok státnicuju a mám v oblasti prog. jisté preference. se kterýma bych potřeboval poradit. Nevím jak moc si můžu totiž vybírat. Jsem adept na programátora, který:

1.) Moc nežere různé nové technologie v programování
2.) By se rád uhnízdil v něčem konkrétním.

Atributy:

1.) Preferuji spíše low level programování, spojené nejlíp s elektronikou - něco hmatatelného ve výsledku řídit. Dělám teď třeba quadrocoptéru na diplomku s Arduinem a Raspberry Pi. Líbilo by se mi třeba dělat soft pro nějaké roboty, stroje, hw zařízení atd.
2.) Spíše preferji vymýšlet než dělat
3.) Image processing je zajímavý.
4.) Assembler by byl zajímavý.
5.) Webové technologie - NE!, administrace - NE!
6.) Hry by mohly být zábavné.

A přesto, dostátnicuju a už to vidím: budu si to šmárovat do Tieta, a budu dělat Java nebo C# programátora kdoví na co. Tak jako dá se to, ale chtěl jsem se zeptat zkušenějších, aby mi řekli svůj názor, jak moc na tom nakonec záleží, popřípadě kde se dostat k takovým těm zajímavým věcem, teda jestli to není jen pro šťastlivce.
« Poslední změna: 25. 12. 2014, 09:15:22 od Petr Krčmář »


Jiri K.

Re:Když jsem se pak v 25 rozhodoval co dál dělat ...
« Odpověď #1 kdy: 25. 12. 2014, 01:38:49 »
jo pardon že jsem to dal do vývoje, já si to tu pročítal, viděl jsem tu podobné dotazy, tak jsem to tady dal taky. Tak snad to někdo přesune.


Lemming

Re:Když jsem se pak v 25 rozhodoval co dál dělat ...
« Odpověď #3 kdy: 25. 12. 2014, 08:44:09 »
Před časem jsem viděl inzeráty na podobná místa třeba od brněnské pobočky Motoroly.

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #4 kdy: 25. 12. 2014, 10:07:41 »
low level programovanie a arduino, rasperry mi nejde dokopy.
Neviem kolko sa toho za poslednych 10 rokov zmenilo, ale u mna low level programovanie znamena vezmem v tvojom pripade atmegu, datasheety a robim cisto v asm.
Arduino pre mna nie je low level, je to pre mna nieco ako v pc java, alebo .net - vies v tom robit rychlo, sice to robi co ma, ale vysledny kod je katastrofa.

Pokial sa nechces ucit nove veci, tak to budes mat velmi zlozite. ja som bol rok mimo it oblasti a mal som dost velky problem vratit sa. Vyvoj ide dost dopredu a pokial nesledujes novinky, tak ti o par rokov povedia vo firme dovi, mame tu cloveka, ktory vie nove technologie, ktore nam usetria cas a peniaze.


eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #5 kdy: 25. 12. 2014, 10:12:46 »
Jestli myslíš Tieto v Ostravě, tak:

Ostrava je celkem dupa (jak zpívá Nohavica - tři sta tisíc havířů a jinak zdechnul pes :-) ), Tieto je největší zaměstnavatel, stále se nabírají lidi protože dost lidí odchází. Je asi nejsnažší se tam dostat. První pracovní místo stejně není o tom zůstat tam celý život, ale mít záznam v životopise. Co se týče Tvé vysněné oblasti, když neseženeš nic v Ostravě, co třeba víc na jih (Brno, Vídeň?) nebo na západ (Praha? Něco za hranicema?) - nejseš-li vázaný rodinou/bydlením, můžeš jít pryč. My, ženatí, už to máme horší ;-)

Jestli chceš víc podrobností o Tietu, tak mi napiš na PM. Veřejně nic šířit nebudu (ne, že by to bylo něco hroznýho, to ne, ale "bo moralka py*o" - nedělá se to).

Anonym

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #6 kdy: 25. 12. 2014, 10:22:14 »
V Rožnově pod Radhostem je Freescale, dělá low-level pro automotive tuším, to by mohlo byt pro tebe. Zaplatí ti i ubytováni.

honzadd

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #7 kdy: 25. 12. 2014, 10:37:36 »
Co zkusit programovat ve VHDL pro FPGA? Slysel jsem, ze treba rsj.cz pomoci toho dela algorithmic trading...

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #8 kdy: 25. 12. 2014, 11:17:15 »
koukni obcas na jobs.hw.cz tam podobny inzeraty chodi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

nenilopata

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #9 kdy: 25. 12. 2014, 12:47:58 »
Pokial sa nechces ucit nove veci, tak to budes mat velmi zlozite. ja som bol rok mimo it oblasti a mal som dost velky problem vratit sa. Vyvoj ide dost dopredu a pokial nesledujes novinky, tak ti o par rokov povedia vo firme dovi, mame tu cloveka, ktory vie nove technologie, ktore nam usetria cas a peniaze.

On právě není lopata jako ty. Novinky jsou jen pro mladé a cool lidi. IT je postavené na základech, které se nemění. Každý rok vyjde nová věc, která se jmenuje jinak, ale jinak je to pořád to stejné. Právě asi chce dělat něco na úrovni, kde musíš věcem rozumět a trendy ti můžou být ukradené, protože s těma tak můžeš ohromit na poradách.

David

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #10 kdy: 25. 12. 2014, 17:44:21 »
V Ostrave je firma Lokel www.lokel.cz - dela ridici systemy kolejovych vozidel. Pred (mnoha) lety jsem tam byl na pohovoru a mozna by to pro tebe mohlo byt zajimave.

JD

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #11 kdy: 25. 12. 2014, 18:29:58 »
A mas nejake pozadavky na zemepisnou polohu?
Pokud neco umis a mohla by to byt Plzen, tak bych vedel. Kdyz se odvolas na mne, dostanu odmenu za hlavu :-)

http://skoda.jobs.cz/pd/721308498?&brand=g2&exportRCM=18540916&trackingBrand=skoda.jobs.cz&rps=186&ep=

PS: jesli mas neco v hlave a predevsim schopnost se ucit, pak je prace vsude vic nez dost. Pokud rovnou rikas co se ucit nechces, pak bude tezke pro tebe jako programatora najit vubec neco.

nenilopata

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #12 kdy: 25. 12. 2014, 19:10:20 »
Právě práce pro lopaty je všude dost. Schopnost učení má každý. Ale ne každý se bude učit blbosti, které po něm chce zaměstnavatel. Také automaticky ztrácí firma body, když mi nabízí, že se u nich něco naučím. Ať si to klidně nechají.

JD

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #13 kdy: 25. 12. 2014, 19:46:01 »
Bez uceni programatora delat nejde. Tecka.
Neznamena to ucit se kazdou "cool" blbost. Ale technologie se proste vyvyji.

Jiri K.

Re:Kde dělat low level programování?
« Odpověď #14 kdy: 25. 12. 2014, 23:27:55 »
Myslím že embedded programátor je to, po očem bych se měl dívat. Snad v Lokelu bude ještě za půl roku nějaké volné místo.

A jaké to je pracovat v jinačím městě? Nějak se zamýšlím a nemůžu přijít na to, jestli jsem opravdu takový, že se budu stěhovat za zajímavější prací do jiného města, kde budu úplně sám  ::)