Převod zpráv z Thunderbirdu do Evolution

foto1977

Převod zpráv z Thunderbirdu do Evolution
« kdy: 12. 10. 2010, 10:18:41 »
Ahoj, tchýni jsem na notebooku odinstaloval XPčka /nelegální co ji tam kdysi nahhrál kolega z práce/
a provedl jsem čistou instalaci Ubuntu 10.10.
Ještě před tím jsem si zazálohoval z Thunderbirdu celou složku co byla v Dokuments Settings pod jejím účtem (cca 3GB)
Má tam maily co si chce nechat.
Ten evolution jsem jí rozchodil s mailem a líbí se jí to, ale chtěla by tam dostat i ty starší maily co už na web mailu nejsou
a byly v tom Thunderbirdu.
Poradíte jak to tam převést?
Musím nainstalovat Thunderbird, nějak tam dostat tu zálohu a až pak to přetáhnout do Evolution?
Nejsem ještě v linuxu moc zběhlej a navíc tyhle email klienty nepoužívám tak nevím jak na to.
Nerad bych byl za blbce co jí tam nainstaloval OS o kterém tvrdil, že je super a ona přišla o veškerou poštu.
Předem díky za pomoc.
« Poslední změna: 12. 10. 2010, 18:43:17 od Petr Krčmář »


PANiKA


tyctor

Re: Jak převést zprávy z Thunderbird (XP) do Evolution (Ubuntu)???
« Odpověď #2 kdy: 12. 10. 2010, 11:59:06 »
nebolo by pre nu jednoduhsie ostat pri thunderbirde aj v ubuntu?

Fantomas

Re: Jak převést zprávy z Thunderbird (XP) do Evolution (Ubuntu)???
« Odpověď #3 kdy: 12. 10. 2010, 12:44:27 »
Pred par lety jsem to resil na svem pc a pomohl mi bezvadny windows programek dbx2mbx. Funguje pouze v prikazove radce, prevede vsechno do mbx souboru a ty uz evolution bez problemu naimportuje. Cilio taky jedna z moznosti, jak to resit.

foto1977

Re: Jak převést zprávy z Thunderbird (XP) do Evolution (Ubuntu)???
« Odpověď #4 kdy: 12. 10. 2010, 16:14:20 »
PANiKA: dík zkusím to.
tycor: myslel jsem, že ten Evolution je nějak víc provázanej s Ubuntu,
když bych na Ubuntu nainstaloval ten Thunderbird tak pak se to dá nějak obnovit?
Fantomas: bohužel s příkazovou řádkou si moc netykám :-(


Fantomas

Re: Převod zpráv z Thunderbirdu do Evolution
« Odpověď #5 kdy: 13. 10. 2010, 09:26:43 »
Tak jeste dodatek, mirne jsem se spletl, dbx2mbx je okynkovy programek. Ten prikazovy se jmenuje dbxconv. Funguji urcite oba, mam odzkouseno.

skvedo

Re: Převod zpráv z Thunderbirdu do Evolution
« Odpověď #6 kdy: 13. 10. 2010, 10:09:00 »
foto1977: jenom překopíruješ obsah profilu (u mě složka bb3s62dv.default) do profilu v linuxu (ve složce .thunderbird v domovském adresáři uživatele). Dá se překopírovat celý profil a pak změnit jeho ID v souboru profiles.ini, ale to mi myslím nefungovalo. Navíc tím už nemusíš řešit nastavení účtů, protože to se taky přenese.