vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0

Jack Thomas Senior

vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« kdy: 08. 12. 2014, 15:54:24 »
Ahoj,
dokazal by nekdo poradit, jak updatnout CentOS na VPSFree (VPSka s OpenVZ kontejnery) z 6.6 -> 7.0?
Kdyby to byl fyzicky stroj, tak s tim nemam problem, ale takle ... jo, na VPSfree maillistu jsem se chtel zeptat, ale muj prispevek uz je asi tyden pending to approval, tak to zkousim tady :)

Dik
« Poslední změna: 08. 12. 2014, 20:01:08 od Petr Krčmář »


Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #1 kdy: 08. 12. 2014, 20:02:07 »
Takové věci je lepší řešit s podporou. Doporučuji kb.vpsfree.cz.

Do kterého listu jsi psal? Nikde žádný mail nevisí. Tohle jsi taky mohl nahlásit na podporu, od toho tam je.

Daniel Kozak

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2014, 23:30:42 »
Ahoj,
dokazal by nekdo poradit, jak updatnout CentOS na VPSFree (VPSka s OpenVZ kontejnery) z 6.6 -> 7.0?
Kdyby to byl fyzicky stroj, tak s tim nemam problem, ale takle ... jo, na VPSfree maillistu jsem se chtel zeptat, ale muj prispevek uz je asi tyden pending to approval, tak to zkousim tady :)

Dik

Na toto jsem se ptal u stanku vpsfree na OpenALTu, a vice mene to nelze udelat snadno (aspon co vim to neni oficialne podporovano). Pravdepodobne ti zprovozni novou instanci s centos 7 a na ni si vsechno nahrajes z te 6.6, a pak se to preklopi na tu novou instanci.

Jimm

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #3 kdy: 08. 12. 2014, 23:31:26 »
Jenže kdyby to nahlásil na podporu, zbytečně by psalo na podporu tisíc lidí, když se to vyřeší zde, leckomu to pomůže. :)

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #4 kdy: 09. 12. 2014, 16:34:09 »
asi pred mesicem to nekdo chtel po mne taky, udelal sem klon, projel to tim migracnim skriptem od rhelu, pak to vypisovalo ze to upgraduje atd., restartu tuna a porad to byla 6ka
bohuzel nejenom jadro ale vypada to ze i hromada dalsich veci je "zahackovana" v hypervizoru openvz -> cili jedine reseni je nainstalovat na klon rovnou centos7.x a postupne to zmigrovat rucne
a jeste teda jedna dalsi rada - pryc od openvz, byl sem nucen s tim delat pred placnu 4-5 lety, ted sem tam taky ale to ma fakt k jakekoli virtualizaci daleko, urcite je to zlaty dul pro nekoho kdo nabizi VPS a spravuje ten openvz hypervizor, ale z pohledu sysadmina ktery se ma starat o ty VPS samotne..... zblitek, dalsi vec absence RTC uvnitr VPS, nejdou tam rozchodit kvoty a dalo by se pokracovat....


Jack Thomas Senior

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2014, 17:20:22 »
asi pred mesicem to nekdo chtel po mne taky, udelal sem klon, projel to tim migracnim skriptem od rhelu, pak to vypisovalo ze to upgraduje atd., restartu tuna a porad to byla 6ka
...
No, tohle sem prave udelal taky a se stejnym vysledkem jak pises - jakoby se nic nestalo.
Varianta s klonem a rucnim kopirovanim me napadla, ale je IMHO dost debilni a veci co se muze rozbit je pak mnohem vic.

Jimm

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #6 kdy: 09. 12. 2014, 17:23:47 »
Mohu se zeptat, v čem vás PRAKTICKY limitovalo chybějící RTC? Kvóty dovedu pochopit, i když se bez nich bez problému obejdu, ale RTC mě nějak netankuje. :) U VPSFree mám za málo peněz hodne muziky, takže mi stoprocentně vyhovují. Uznávám, teď mi s upgradem na CentOS 7 také vznikl větší problém, ale je vlastně první, který mi vadí.

Díky

asi pred mesicem to nekdo chtel po mne taky, udelal sem klon, projel to tim migracnim skriptem od rhelu, pak to vypisovalo ze to upgraduje atd., restartu tuna a porad to byla 6ka
bohuzel nejenom jadro ale vypada to ze i hromada dalsich veci je "zahackovana" v hypervizoru openvz -> cili jedine reseni je nainstalovat na klon rovnou centos7.x a postupne to zmigrovat rucne
a jeste teda jedna dalsi rada - pryc od openvz, byl sem nucen s tim delat pred placnu 4-5 lety, ted sem tam taky ale to ma fakt k jakekoli virtualizaci daleko, urcite je to zlaty dul pro nekoho kdo nabizi VPS a spravuje ten openvz hypervizor, ale z pohledu sysadmina ktery se ma starat o ty VPS samotne..... zblitek, dalsi vec absence RTC uvnitr VPS, nejdou tam rozchodit kvoty a dalo by se pokracovat....

Jack Thomas Senior

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #7 kdy: 09. 12. 2014, 17:36:34 »
Takové věci je lepší řešit s podporou. Doporučuji kb.vpsfree.cz.

Do kterého listu jsi psal? Nikde žádný mail nevisí. Tohle jsi taky mohl nahlásit na podporu, od toho tam je.
Byl to community list, ted koukam, ze uz zmizela uplne ...
Citace
Your mail to 'Community-list' with the subject

    Centos 6.6 -> Centos 7

Is being held until the list moderator can review it for approval.

The reason it is being held:

    Post by non-member to a members-only list

Either the message will get posted to the list, or you will receive
notification of the moderator's decision.  If you would like to cancel
this posting, please visit the following URL:

    http://lists.vpsfree.cz/confirm/community-list/7172129da062230918c04b4771c1fd62c0defae5

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #8 kdy: 09. 12. 2014, 18:58:44 »
mas tam i napsane proc.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Jack Thomas Senior

Re:vpsFree: update Centos 6.6 na 7.0
« Odpověď #9 kdy: 09. 12. 2014, 20:04:02 »
mas tam i napsane proc.
No, dobry - to je super, ze tam mam napsano proc, ja to pochopitelne vim. To ale nemeni nic na tom, ze by to asi taky nekdo mel nekdy schvalovat, ne?!