Výběr stabilní VPS

Matej

Výběr stabilní VPS
« kdy: 07. 12. 2014, 13:25:47 »
Zdravím,
poslední dobou se potýkám s problémama na svých VPSkách.. vše začalo Wedosem... po útocích jsem se přestěhoval k OVH, ale po přibližně třech měsících už nejsem spokojený ani tam. Na VPSce provozuju jen teamspeak server a ten je jako každá jiná hlasová služba extra náchylní na výpadky. Rád bych měl server radši v ČR, aby se eliminovali možnosti problémů po cestě k nám. Uvažoval jsem nad vpsfree s tím, že bych tam přesunul i weby, aby se to vyplatilo za tu cenu, ale četl jsem zde, že tam jsou taky někdy problémy...

TSko je absolutně nenáročné na paměť a momentálně má spotřebu kolem 100MB.. Navštěvovanost bývá kolem 130-160 online, ale počítám, že po vyřešení problémů se návštěvnost dramaticky zvedne.

Poradil by prosím někdo? :)
Předem děkuju za rady.


Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #1 kdy: 07. 12. 2014, 13:45:47 »
VPSFree mam. Uplne bez chyb to neni, nejcasteji I/O deadlock na ZFS, ale vypadek byva v takovem pripade do 5-10minut vyresen.
Dle uptimerobot.com tam mam za poslednich 30 days dostupnosti: 99,94% a 99,9%(tady ale byl muj problem kdy spadla JIRA na nedostatek RAM) a 99,97%
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #2 kdy: 07. 12. 2014, 13:51:51 »
Za mě taky VPSfree :-)

Lol Phirae

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #3 kdy: 07. 12. 2014, 14:34:41 »
Jedno nadmíru stabilní VPSko se diskutuje na Lupě, už asi půl roku.  ;D ;D ;D

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #4 kdy: 07. 12. 2014, 16:10:27 »
Pokud chceš stabilní VPS, tak doporučuji web4u. Mám už jí tam rok a ještě nebyl problém. Nevýhodou může být, že podporují jen některé OS.


Matej

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #5 kdy: 07. 12. 2014, 16:18:55 »
Zatím to vypadá, že zkusím vpsFree, děkuju všem za rady.  :)

Peter

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #6 kdy: 07. 12. 2014, 16:36:05 »
U mna tilaa.com

H0ax

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #7 kdy: 07. 12. 2014, 17:40:22 »
já jsem spokojen u coolhousing.net

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #8 kdy: 08. 12. 2014, 08:04:40 »
Pokud budete po každém výpadku levného VPS měnit poskytovatele, budete pořád jen cestovat od jednoho k druhému. I když poskytovatel udělá všechno správně, občas prostě k nějaké havárii dojde. Pokud opravdu potřebujete tak spolehlivý provoz, vyřeší to jediná věc – peníze. Musíte si zaplatit řešení, které bude provozováno na více strojích, z více lokalit…
Předpokládám, že takové řešení nepotřebujete. Pak se ale neptejte na stabilní VPS, ale na VPS se seriózním provozovatelem. K výpadkům tam sice může dojít, ale aspoň o nich budete pravdivě informován a provozovatel tím výpadkem nebude zaskočen, protože nepočítal, že v jeho SuperHyperCoolCloudu může něco selhat.
Mimochodem, když napíšete „ po přibližně třech měsících už nejsem spokojený ani tam“, můžou odpovídající jedině tak střílet od boku, protože netuší, co vám vadí na OVH, a jestli tedy nedoporučují něco, kde bude stejný problém.

Ego

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #9 kdy: 08. 12. 2014, 09:14:25 »
Mám zkušenost s Amazon EC2 a vpsfree.cz.  U Amazonu jsem zažil 2 výpadky v Sev. Virginii, ale i tak má moje tamější image aktuálně uptime 988 dní.  V Irsku (taky EC2) jsem nezažil výpadek ani jednou, uptime jen kvůli upgradu tam teď mám 646 dní.  U VPSfree to proti tomu padá jak hrušky, teď tam mám uptime 53 dní.  Podle mě to je kvůli příliš výstřední kombinaci OpenVZ a ZFS (AFAIK ani jedno není v mainline kernelu, že by to s tím souviselo?).  Připouštím, že konkrétní kombinace obojího s konkrétním kernelem tam je nejstabilnější na světě :)), umožňuje to HW nejlépe "vytěžit" a maintaineři/admini tam jsou rozhodně velmi akční a snaživí.  Takže je to super komunitní a má to ten správný svobodný étos, ale máme-li v předmětu vlákna slovo stabilní, vpsfree bohužel doporučit nemůžu.

Ego

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #10 kdy: 08. 12. 2014, 09:21:10 »
Aha, ještě jsem si teda přečetl původní příspěvěk :), takže dodatek: s konektivitou z ČR do Amazon EC2 jsem nezaznamenal problém nikdy.  Nově nabízejí i hosting ve Frankfurtu (už opravdu "blízko", pokud jde o vzdálenost i počet hopů).

Martin

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #11 kdy: 08. 12. 2014, 14:00:55 »
No s Wedosem jsem si taky užil svoje... Levný ale o ničem. Zkusil jsem toho víc a teď jsem na VPS od Zoneru (ZonerCloud). Sice dražší, ale jede bez problému a hlavně když mě něco nejede tak se mnou komunikují, což je pro mě lepší něž ušetřená stovka měsíčně. Martin

jenda

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #12 kdy: 08. 12. 2014, 15:33:24 »
zkousel jsem forpsi, ale jen kratce ... jede v poho

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #13 kdy: 10. 12. 2014, 09:30:39 »
2x dedik u soyoustart proxmox cluster (technicky vzato taky ovh), vypadek sem nezaznamenal krom pripadu kdy sem experimentoval a "sundal" si jeden ze serveru takze po rebootu nenabootoval, hlavne technicka podpora behem 10 minut poslala email ze to resi a vyresili to bez moji ucasti

ToJeJedno

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #14 kdy: 10. 12. 2014, 11:46:39 »
2x dedik u soyoustart proxmox cluster (technicky vzato taky ovh), vypadek sem nezaznamenal krom pripadu kdy sem experimentoval a "sundal" si jeden ze serveru takze po rebootu nenabootoval, hlavne technicka podpora behem 10 minut poslala email ze to resi a vyresili to bez moji ucasti

Dobry den,

pozeram na http://www.soyoustart.com/en/offers/sys-ip-1.xml len sa mi to zda az podozrivo lacne, len za 30 libier? to je fakt podozrivo lacne.....