PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #15 kdy: 13. 11. 2014, 16:41:05 »
Ano vari a dokonce jim to chutna s nejen jim....a vy mudrcove kdyz nechcete poradit, nemarnete cas s vasemi vylevy o vasi dokonalosti, kterou projevujete en hloupim frnanim
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Rejpal

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #16 kdy: 13. 11. 2014, 16:59:52 »
Ano vari a dokonce jim to chutna s nejen jim....a vy mudrcove kdyz nechcete poradit, nemarnete cas s vasemi vylevy o vasi dokonalosti, kterou projevujete en hloupim frnanim
Tak hele, neomalenče jeden, odpověď na svoji první neotázku jsi dostal. Pár domácích úkolů už tady za tebe lidi v minulosti vyřešili a pokud je tvoje reakce na doporučení, abys trochu bádal a v případě problému zde popsal, co konkrétně ti nejede, v jaké konkrétní konfiguraci a co jsi všechno konkrétně zkoušel, jenom uražené FRŇÁNÍ. Google znáš? Manuál znáš? Zkusil jsi to ALESPOŇ JEDNOU najít?

Takže vzhledem k tvý reakci ti doporučuju odstranit z patičky větu "trpělivost s pomalu chápajícími mají pouze opravdu Ti moudří", protože z toho plyne, že k moudrosti máš sám hodně daleko, a pak je zbytečné poučovat ostatní, když sám nevíš. A za druhý tam máš gramatickou chybu.

Zkus na FB nabídnout přátelství Fotce, asi byste si hodně rozuměli.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #17 kdy: 13. 11. 2014, 17:09:20 »
víš co je velice zajímavé?, že se našli i Ti co pomohli a poradili....web je od toho aby lidem pomohl ve všech různých podobách a čím víc uhlů a způsobů, tím lépe, ale velká škoda, že se najdou i tací "profesionálové", kteří mají zřejmě strach, že jim někdo bere kšeft a mají potřebu plýtvat svým časem o kázání jak je někdo líný, neschpný
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #18 kdy: 13. 11. 2014, 17:23:48 »
ZAJDAN: Nikdo Ti nebere, že pejsek a kočička vaří web a že jim chutná. Já měl zpočátku radost z každý věci, která se mi povedla.

Nicméně tohle jsou fakt základy a fakt se probíraly už všude a není problém je najít. Měl bys věnovat problému nějaký svůj čas. Až když si nevíš rady, tak se zeptej. Děláš to tak pro sebe, ne pro nás. My se na radu klidně vybodneme, když nebudeme mít chuť. Ty se ale musíš naučit jednat samostatně.

Na začátku jsi naprosto přesně popsal svůj cíl, ale věta "díky za každý srozumitelný nápad" vyzněla jako "Díky za to, že to někdo udělá za mne". Proč? Protože tady není třeba nějakého nápadu, s tím nápadem jsi přišel Ty sám a perfektně jsi ho popsal. Ty jsi ale nejspíš vůbec netušil, jak se k tomu postavit. A tak měl znít Tvůj dotaz... Jo, nejspíš bys na něj dostal odpověď formou odkazu na tutorial, což bys asi nerad... Nicméně by to bývalo bylo to nejlepší, co by Tě mohlo potkat -> Podle tutorialu bys to totiž udělal a ještě přitom pochopil, co a jak funguje. Takhle tu máš převedený finální řešení, ale stále víš kulový, což v praxi znamená, že brzy přijdeš s dalším dotazem na nějakou primitivní blbost (já Ti ty dotazy neberu, když nevíš, ptáš se... ale Ty se neučíš a to je ten problém).

Rejpal

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #19 kdy: 13. 11. 2014, 17:30:04 »
Tak znovu:
1) co konkrétně ti nejede?
2) v jaké konkrétní konfiguraci?
3) co jsi všechno konkrétně zkoušel?
4) Google znáš? Manuál znáš? Zkusil jsi to ALESPOŇ JEDNOU najít?

...se najdou i tací "profesionálové", kteří mají zřejmě strach, že jim někdo bere kšeft...

Tak to je ještě lepší vtip, než ten s pejskem a kočičkou.  ;D ;D ;D ;D

...a mají potřebu plýtvat svým časem...

Tak přetaň plýtvat časem ostatních a zkušenějších a nauč se přesně specifikovat problém. Jako mustr můžeš použít otázky, které ti tu opakovaně pokládám. Btw. stejně jako ostatní spoludiskutující mám právo nakládat se svým časem, jak uznám sám za vhodné. Nejsi tu žádným arbitrem, abys mohl hodnotit, jak tráví čas ostatní, zejména chtějí-li ti pomoct.

...kázání jak je někdo líný, neschpný

Zdroj? Nebo jen prostá paranoia?


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #20 kdy: 13. 11. 2014, 17:48:13 »
už to nechci komentovat
- jsou Ti kdo to zkusí a poradí/pomůžou (týmový lidé)
- ostatní si toho nevšímají a nebo si jen v duchu řeknou "co je to za hnupa"
- pak jsou Ti co si neodpustí vyrypovat a nepřinesou nic jen stále to stejné kázání (zlý lidé)


lidi co mi tady už občas poradili mi pomohli a smysl to mělo a já to díky nim pochopil (a některé o tom i přesvědčil)
mou snahou je získat pomoc i na českém serveru s českými lidmi a takto dát šanci ostatním hledající ryze české
najdeš mi teda prosím ty mě, kde se stejný problém řeší v češtině?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Kas

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #21 kdy: 13. 11. 2014, 18:00:56 »
člověk za 30kč/h drahej

nic proti člověče, ale řeš něco, v čem pomůžeš klientovi

Rejpal

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #22 kdy: 13. 11. 2014, 18:08:18 »
Tak podle své definice nebuď zlej člověk a odpověz na následující otázky:

1) co konkrétně ti nejede?
2) v jaké konkrétní konfiguraci?
3) co jsi všechno konkrétně zkoušel?
4) Google znáš? Manuál znáš? Zkusil jsi to ALESPOŇ JEDNOU najít? A jak?

P.S. doporučuji ti doplnit si vzdělání ohledně pravopisu alespoň na úroveň základní školy. Mám totiž tu profesní zkušenost, že pokud člověk neovládá správnou syntax své mateřštiny, že pak nezvládá ani daleko jednodušší syntaxi programovacího jazyka a to se pak programuje opravdu blbě. A tuhle radu fakt nemyslím zle, člověk se zkrátka musí učit celej život; o to víc, když nestihl základy na základce.

Kas

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #23 kdy: 13. 11. 2014, 18:09:48 »
ZAJDAN: studená sprcha, ale schopnejm kšeft nebereš člověče, nauč se hledat na googlu a v manuálech a poradit si sám. Pak to dopadá takhle: "PHP je levný, protože to dělá každej ..... jen to neumí vyřešit a ve finále bastlí špageti, ale hlavně že to ve finále funguje, o to jde", technologickej dluh je pak prob tvýho klienta, kterej ho nevyřeší ani za 3x tolik, co dá tobě ....

k**rva a nedá se to jinak pojmenovat

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #24 kdy: 13. 11. 2014, 18:10:58 »
Ne, ZAJDANe, nenajdu. Já to totiž za Tebe dělat nebudu (ať už to někde česky je nebo ne).

Řešení jsem Ti mohl napsat i já, to tu ještě nebyl ani jeden komentář, ale vzhledem k typu dotazu jsem nad tím mávnul rukou. Možná se ptáš proč (nebo mne rovnou zaškatulkuješ, pokud se tak doteď nestalo) a na to Ti rád odpovím.

Ono je totiž rozdíl, když člověk přijde a položí blbej dotaz s jakousi pokorou, tedy volně řečeno ve stylu "já o tom nic nevím, ale chtěl bych se to naučit a potřeboval bych s tím pomoct", a když přijde s "chci tohle a teď mi napište jak to mám udělat".

Pro mě totiž není problém dát svůj čas někomu, kdo je schopnej normálně komunikovat. Pamatuju si, jak jsem tu nechal možná i pár hodin času, když jsem někomu radil s ATI grafikou... A proč pár hodin? Protože jsem věděl, co ho přesně trápí a jak to přesně vyřešit. A on se mnou komunikoval normálně - měl problém, chtěl ho řešit a nestavěl se k tomu stylem "Jsem mistr světa, tohle bych dal levou zadní, ale udělejte to někdo za mě (protože já jsem mistr světa a tohle je na mě moc podřadný)". Sám předtím spoustu věcí zkusil, zastavil sena stejných místech jako dřív já, ale už nedokázal udělat ty drobnosti, který celou věc dokázaly posunout.

Ostatní tímhle způsobem radili mně. Tušil jsem, čeho chci dosáhnout, ale třeba jsem nevěděl jakým prostředkem, tak jsem se přišel zeptat. Dostal jsem odpověď typu "použij tenhle program" a dál šel po svých. Kdy jsem třeba netušil co s tím programem dělat, zeptal jsem se znova (ale už bylo jasný, že jsem to nainstaloval a spustil) a dostal jednoduchý instrukce v několika větách. Od tý doby jsem nepotřeboval vědět víc...

Kdybys přišel, napsal co chceš (to jsi udělal) a napsal co umíš nebo znáš (to jsi neudělal), bylo by to hned lepší. Takhle jsi od začátku působil jako arogantní blbec a proto se to tu zvrhlo.

Dodatek: Dobře to píše Rejpal o dva příspěvky výše. Defacto tím říká, že jsi začal špatně a my stále nevíme základní věci (odpovědi a otázky 1, 2 a 3, ta čtvrtá je od něj v tuhle chvíli lehce provokativní, nicméně poukazuje správně na to, že bys fakt měl zkusit něco sám než se zeptáš).

Kas

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #25 kdy: 13. 11. 2014, 18:13:04 »
pardon 10x a více, přepis je někdy neuskutečnitelnej a i schopní vývojáři jdou od válu radši hned ...

klasika

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #26 kdy: 13. 11. 2014, 18:15:13 »
Jen tak mimochodem: ZAJDAN umí položit dotaz i správně, viz tohle téma. Proč to tentokrát udělal úplně jinak, to se možná dozvíme od něj... Nebo vůbec.

A teď navíc koukám, že se mu dostalo i normálních odpovědí...

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #27 kdy: 13. 11. 2014, 18:17:31 »
Dozadeke, ZAJDANE, chyť se za frňák, napiš, že tentokrát jsi to posral a řekni si o pomoc normálně a jede se dál!

Koukni se na to minulý téma (teď ho tak pročítám) a sám uvidíš, že to jde i normálně!

Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #28 kdy: 14. 11. 2014, 14:12:19 »
víš co je velice zajímavé?, že se našli i Ti co pomohli a poradili....web je od toho aby lidem pomohl ve všech různých podobách a čím víc uhlů a způsobů, tím lépe, ale velká škoda, že se najdou i tací "profesionálové", kteří mají zřejmě strach, že jim někdo bere kšeft a mají potřebu plýtvat svým časem o kázání jak je někdo líný, neschpný

Ver mi ze absolutne nikto z profesionalov sa neboji ze prave ty by si mu zobral kseft. Skor sa boja toho ze clovek ako ty, ktory sam na nic nepride a vsetko problemy zanho vyriesia ludia na internete, im pride na pohovor a blbec z HR takeho cloveka prijme.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PHP - proměná z formuláře jako hodnota selectu v sql dotazu
« Odpověď #29 kdy: 18. 11. 2014, 15:35:10 »
takže ověřené funkční řešení :
Kód: [Vybrat]
connection to db.....
try {
$pdo = new PDO ( $induce, $user, $password, array(
//PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION,
PDO::ATTR_ERRMODE => PDO::ERRMODE_EXCEPTION,
PDO::MYSQL_ATTR_INIT_COMMAND => "SET NAMES utf8",
));

// připraví se dotaz
$prepared = $pdo->prepare(" SELECT * FROM customer WHERE uniq = :uniq ");

//přiřazení proměných do zástupných symbolů
$prepared->bindParam(':uniq', $uniq, PDO::PARAM_STR);

// provede se dotaz
$prepared->execute();   

// zisk výsledků
$result = $prepared->fetchAll(\PDO::FETCH_ASSOC);
          }
catch (PDOException $e) {
die('Connection failed: ' . $e->getMessage() );
}
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.