Má cenu číst Root.cz? - seriózně

Lol Phirae

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #15 kdy: 11. 11. 2014, 17:47:24 »
Nemá, smazali mi seriozní téma, jestli má cenu chlastat!  >:( :'(

To je šlendrián!

Hnus je to! Na protest jsem narazil sud!  :D


Rejpal

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #16 kdy: 11. 11. 2014, 17:51:42 »
Ta pomlčka je tam na co?
To nevím, to se musíte zeptat autora tohoto diskusního tématu, ten ji uvedl jako první. Já jsem ji jen sprostě opsal...

ich

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #17 kdy: 11. 11. 2014, 18:05:56 »
Já root.cz a speciálně diskuzní fórum nečtu. Napadá-li Vás otázka, jaktože tedy píšu do diskuze bez toho abych ji četl Vám odpovídat nehodlám. To je takové moje knovhov. Ale dělá to i spousta dalších lidí - odpoví na něco jiného než je otázka, takže to asi taky nečtou. Odborníkem je Lol Phirae.

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #18 kdy: 11. 11. 2014, 18:11:42 »
...
Hnus je to! Na protest jsem narazil sud!  :D

A nech si něco na ráno!
(pokud k tomu není určen ten třetí sud)

Lol Phirae

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #19 kdy: 11. 11. 2014, 18:17:51 »
...
Hnus je to! Na protest jsem narazil sud!  :D

A nech si něco na ráno!
(pokud k tomu není určen ten třetí sud)

A lahváče na cestu  ;D


Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #20 kdy: 11. 11. 2014, 20:24:33 »
BTW, zajimalo by mne, kolik GB jsme toho uz nakafrali.

JardoP myslíš že to jsou jen GB ?? aby to nebyly už desítky TB..  ;D ;D ;D ;D ;D 8) ::)
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

eL

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #21 kdy: 11. 11. 2014, 21:58:49 »
Myslim, ze chapu tu otazku. Vlastne si ji asi nekdy taky pokladam. Root.cz otviram pravidelne uz vic jak 10 let a frekvence klesa. Driv tu byl v clankach profesne velmi zajimavy obsah, dnes uz jako safranu - to uz mi prijde o malinko lepsi zdrojak(alespon tematicky, kulha tam trochu odbornost a pridana hodnota). A odpovidajici bylo i forum, vecne, odborne. Co je z toho dnes neni potreba popisovat, staci se podivat na predchozi komentare. A neni to jen na root.cz, podobne je to i na jinych ceskych serverech. Pricinu vidim hlavne v tom, komu je dnes dostupny internet, virtualni kulture a klesajicimu prumeru profesni zpusobilosti.

Tot moje pocity.

Stalin

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #22 kdy: 11. 11. 2014, 22:35:41 »
Minimalne diskusiu nie. Teda ak si nechces precitat mudrosti od studentov prveho rocnika VS a skrachovanych administratorov spravujucich jeden webserver a natahujucich kabelaz.

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #23 kdy: 11. 11. 2014, 22:46:13 »
Podle mě redaktoři rootu tápou. Je té taková směsice humoru, zábavy a odborných článků mimo téma co by člověk čekal a chtěl číst. Když chci odpad tak zajdu na zive.cz. Ono je prblém co taky psát aby to bylo komerčně uspěšné a naplnilo to očekávání od jména root.

Ten co si furt meni jmeno

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #24 kdy: 11. 11. 2014, 23:34:45 »
Ja bych rekl, ze rozhodne ma smysl cist roota, stejne tak, jako na nej psat. Protoze treba to jejich forum je proste nadherny. Takovy krasne anarchisticky a pratelsky nakloneny vuci troltum. Znam lidi, kteri tam uz trolluji veky a maji radove tisice prispevku. A to dokonce pod jednim a tim samym uctem.
Nevim jak vy, ale osobne nevim o zadnem dalsim miste, kde by takovi lide jeste meli moznost pusobit. Proto bych timto chtel lidem z rootu podekovat za benevolenci. :-)

davkol

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #25 kdy: 12. 11. 2014, 00:27:56 »
Citace
Nevim jak vy, ale osobne nevim o zadnem dalsim miste, kde by takovi lide jeste meli moznost pusobit. Proto bych timto chtel lidem z rootu podekovat za benevolenci. :-)
Pozdravuje konkurence z AbcLinuxu (my nemažeme prakticky nic, co není vyloženě obchodní sdělení nebo spambot).

x

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #26 kdy: 12. 11. 2014, 05:08:45 »
Myslim, ze chapu tu otazku. Vlastne si ji asi nekdy taky pokladam. Root.cz otviram pravidelne uz vic jak 10 let a frekvence klesa. Driv tu byl v clankach profesne velmi zajimavy obsah, dnes uz jako safranu - to uz mi prijde o malinko lepsi zdrojak(alespon tematicky, kulha tam trochu odbornost a pridana hodnota). A odpovidajici bylo i forum, vecne, odborne. Co je z toho dnes neni potreba popisovat, staci se podivat na predchozi komentare. A neni to jen na root.cz, podobne je to i na jinych ceskych serverech. Pricinu vidim hlavne v tom, komu je dnes dostupny internet, virtualni kulture a klesajicimu prumeru profesni zpusobilosti.

Tot moje pocity.

Tak tenhle prispevek od eL by jsi mel brat jako zatim jedinou odpoved k tematu a hlavne naprosto pravdivou, bohuzel. Mozna obcas pro zasmani nebo posledni zbytky kvality a profesionality jako napr. clanky od p. Tisnovskeho, ale jinak katastrofa vseobecne po ceskem (a nejen tom) webu.

Pro zajimave clanky do detailu jak o samotnem open source nebo IT, tak i souvisejicim problemum a vyhodam celeho oboru spise mohu vrele doporucit http://www.dragonflydigest.com/ . Specialne clanky Lazy reading

Skvely byval Prielom, ale clanky jako http://hysteria.sk/prielom/25/#vid by neprosli rozhodovacim sitem dnesnich manageru, kteri o tom vedi 1) tu hnedou smradlavou vec 2) Marketingove oddeleni by to nedovolilo kvuli hrozbe ztraty na reklamnim kolaci a za 3) se pise na kvantitu a ne kvalitu a taky se to musi vicemene vlezt na jednu az dve obrazovky na mobilu frikulina s Facebookem a ten ma problem cist delsi veci a nebo nedejboze jeste u toho i myslet

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #27 kdy: 12. 11. 2014, 08:18:12 »
Pozdravuje konkurence z AbcLinuxu (my nemažeme prakticky nic, co není vyloženě obchodní sdělení nebo spambot).

Takhle to funguje i tady, mažeme velmi výjimečně a řídíme se přitom přesnými pravidly. Obecně platí, že pokud je příspěvek napsán slušně, nic se mu nemůže stát. Bez ohledu na to, na jaké straně názorově diskutující stojí.

snajpa

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #28 kdy: 12. 11. 2014, 08:39:33 »
Citace
Nevim jak vy, ale osobne nevim o zadnem dalsim miste, kde by takovi lide jeste meli moznost pusobit. Proto bych timto chtel lidem z rootu podekovat za benevolenci. :-)
Pozdravuje konkurence z AbcLinuxu (my nemažeme prakticky nic, co není vyloženě obchodní sdělení nebo spambot).

No, podle toho to tam taky vypada :-) For better or worse :)

...

Re:ma cenu cist root.cz - seriozne
« Odpověď #29 kdy: 12. 11. 2014, 10:00:32 »
Má cenu se návštěvníků root.cz ptát, zda číst root.cz ;D?

ano, protoze jde o skrytou reklamu a natlak na ctenare s cilem je pretahnout jinam. ten tlak tady byl posledni mesic dost dobre videt. ruzne neplacene reklamy na neci projekt + pokus o sabotaz stavajiciho fora pomoci zmen.