ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)

ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« kdy: 26. 01. 2014, 13:53:15 »
Ahoj, podaří-li se mi napsat maturita/přijímačky budu studovat na ČVUT studijní obor Informační technologie. Já a jeden kamarád, který bude studovat na ČVUT FSV, jestli to vyjde. Takže zatím jsme dva a pokoje jsou v různém počtu, pokud se nám oběma podaří dostat na své fakulty já FIT on FSV, potřebujeme někoho třetího na kolej. Je také možné, že jednoho z nás nevezmou a budeme potřebovat dva spolubydlící. Nebo když se ozve víc super lidí, klidně můžeme vzít nějakou buňku a vyjde nás ubytování zase o něco levněji. Raději tam budeme mít někoho, koho alespoň trochu přes internet poznáme, než aby jsme dostali nějakého mimoňě přiděleného.

Prosím ozvěte se pouze pokud máte alespoň předběžný zájem. Chcete-li studovat na FIT přímo obor jako já "Informační technologie" tím lépe. ;)

FAQ:
Jakou kolej?
Celkem k věci otázka, já jsem naschvál neuvedl kolej, pročež bychom se rádi na koleji domluvili s případným novým spolubydlícím. Je to taková otevřená otázka. Za nejlepší ale považujeme Strahov, Bubeneč a Sinkuleho. Kamarád který by měl jít na FSV má peněz dost, kvalita koleje se řídí spíš podle mě. Je to hodně otázka financí. Zatím to vypadá bledě. Podnikám a jelikož prázdniny jsou dlouhé, budu vydělávat jak to půjde a uvidí se v jaké budu situaci. Zatím tedy, abych se přiznal ještě nemám pořádně nastudované, jakým způsobem funguje žádost o ubytování na kolejích.


eswrgewrtewrtw

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2014, 14:16:13 »
ta mladez je dneska pekne rozmazlena, hledaji koleje podle kvality a ceny.
ja jsem byl nejspokojenejsi na poradne hardcore koleji, skoro ve sklepe, hlavni aby bylo blizko hospody a dalo se oknem
primo z pokoje chodit ven a nemuselo se prez vratnici a i kamosi chodili prez nase okno.
jeden manik co nedostal koleje spal pul roku u nas na pokoji tajne, kdybysme meli nejake extra super koleje za tezke
prachy tak by nic z toho neslo.

eiffel

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2014, 15:29:37 »
Naprostej souhlas.
Strahovske koleje byly lidojem na spartakiadu, pivo ve stanku "U debila" a jak nam bylo dobre.
Citace
...jeden manik co nedostal koleje spal pul roku u nas na pokoji tajne ...
Naprosta klasika (ve trech se spalo, kdyz si spolubydlo pritahl na noc babu (na onom "inkriminovanem" pokoji samozrejme ne)).
Za vyhazov ze skoly se slo rovnou do zeleneho sukna, takze dost slusna motivace dosahnout titulu. (a ne ty kecy jako tady)
Joooo to byly casy...

Ivorne

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2014, 15:32:11 »
Tak Strahov má pokoje většinou pro dva. Ty další koleje jsou taky myslím max pro dva lidi. Takže leda by se jeden z vás nedostal no, ale zase na ČVUT se dostane skoro každý.

Lol Phirae

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2014, 15:32:40 »
Je to hodně otázka financí. Zatím to vypadá bledě. Podnikám a jelikož prázdniny jsou dlouhé, budu vydělávat jak to půjde a uvidí se v jaké budu situaci.

Podnikáš blbě. Sežeň si babu, tu pronajímej na hodinu i s pokojem a bydlení máš zaplacený.  8) ;D


Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #5 kdy: 26. 01. 2014, 15:47:06 »
Je také možné, že jednoho z nás nevezmou a budeme potřebovat dva spolubydlící.

Nebylo by od věci shánět spolubydlící tři  ::)
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

xhamster

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2014, 16:39:10 »
No nevim, Strahovu bych se obloukem vyhybal, vydrzel jsem tam rok a castokrat jsem uvazoval ze skocim sipku z okna kdyz kokoti ve 4 rano na chodbe chlastali (skupina asi 12lidi) a ja mel v 7 rano psat rozhodujici test z UOS. Vazne na Strahove neni zadnej klid, samej kokot, jdi kamkoli jinam pokud to myslis se studiem vazne, pokud nemas finance jdi na Sinkuleho, pokud mas, tak Masarykova kolej nebo Orlik.

Jo proste Strahov je takhle spatnej z duvodu ze tam jsou siroky chodby (bylo to staveno kvuli spartakiadam aby se tam mohly delat nastupy) jo a ty omezeny studentiky to svadi na tech chodbach poradat chlastacky a delat bordel. Na jinych kolejich z vlastni zkusenosti se to nedeje.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #7 kdy: 26. 01. 2014, 16:40:59 »
Ak by ste nahodou skoncili na Sinkuleho koleji, o dvojkach ani neuvazujte. je to skoro mensie nez parkovacie miesto a cena je uplne sialena. Zato trojky na Sinkuleho su uplny luxus, len o par m2 menej nez na 4-kach, cena prijatelna a 3 tam mate miesta az az ;)

Na Strahove sice nebyvam ale co sa tam sem tam v lete zastavim tak je vidiet ze to tam vonku doslova krasne zije ;) na kazdom rohu grilovacka, sport a samozrejme vecne plne hospody ;) Horsie to uz je mozno pre niekoho kto chce v noci se sem tam i vyspat... Ono sa celkom da i v tych Dejvicich, staci si najst tych spravnych ludi (zapajat sa do aktivit klubov - velke mnozstvo kamaratov ;) )


6

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #8 kdy: 26. 01. 2014, 16:42:58 »
Většina lidí na FIT ČVUT stejně nevydrží dýl jak dva semestry  ;D ;D ;D

Anonym

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #9 kdy: 26. 01. 2014, 17:39:12 »
Souhlas, na Strahove je bezne chlastani na chodbach. Neni nad to, kdyz si nekolikrat do tydne parta ozralu ve 4 rano usmysli, ze chodba je velky fotbalovy hriste a dvere pokoju jsou super mantinely pro odrazeni mice.
Kdyz se konecne uklidni, zacnou rvat zvenku lidi vychazejici z hospody.
Nikdy vic.

Tofik

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #10 kdy: 26. 01. 2014, 17:45:38 »
6: Asi tak :D

Nevim sice jake mas zkusenosti s programovanim, nebo celkove jak umis programovat, ale pokud vicemene zadne, tak koleje by byly asi to posledni co bych resil. Mam tri dobre kamaradi, kteri tam sli studovat a jenom jeden z nich zustal, pujde ted do 4 semestru. Vsichni umeli docela dobre programovat s tim, ze ten, ktery tam zustal tak spis nez programator je neuveritelny dric, ti ostatni nemeli takove odhodlani a trpelivost. Cili pokud uz mas nejakou praci a nechces ztratit kamarady a byt psychicky na dne cely rok, doporucuju ti bud VSE FIS a nebo neco jineho, protoze na FITu se normalni clovek zrovna moc programovat nenauci, jelikoz Progtest a podobne parady mu odeberou veskery cas, ktery by mohl uzitecne investovat a opravdu latce porozumet.

Nechci byt pesimista, ale skutecnost je takova.

xhamster

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #11 kdy: 26. 01. 2014, 18:00:27 »
Citace
protoze na FITu se normalni clovek zrovna moc programovat nenauci, jelikoz Progtest a podobne parady mu odeberou veskery cas

praveze te to donuti se to naucit.

ale jinak je to fakt total nolife, socialni zivot na nule a pocituju, ze se mi rozjizdi schizofrenie nebo neco takovyho. Ted jsem se videl s matkou na Vanoce po case a furt se ptala co mi je, zda jsem ok, musel jsem se dost snazit chovat tak nejak normalne aby me neodvlekla na psichiatrii, ted uz jsem zpatky v kobce na koleji, uz ok.

Krocan

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #12 kdy: 26. 01. 2014, 18:08:57 »
xhamster: Tvoje rozjíždějící se porucha bude těžko problémem školy. (Navíc ne každá na nic nálada je hned schizofrenie, viď) :D

Je to jenom o tom, jak si to člověk udělá, čemu dá prioritu -- dá se stíhat práce (poloviční úvazek), sociální život (a přítelkyně) a škola k tomu, jen
je pravda, že člověk bude spát tak 6h a nesmí trávit čas "chujovinama" (pro mě je to chujovina, někdo to mu dá přednost před prací, to je na každém) , jako
je paření her, čumění na seriály, čtení komixů...

Tofik

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #13 kdy: 26. 01. 2014, 18:13:32 »
xhamster: Nevim, jestli te to donuti, rekl bych ze spis ne. Vim, jak jsem castokrat chodil se ucit do NTK s kamosem Matiku(jsem taky z CVUTu), tak se nedokazal ani soustredit, protoze porad resil progtest a jak v sobotu uz ho musi mit atd.. atd.. A u beznych veci jako naprogramovat hru musel porad chodit za lidma z FELu, aby vedel co to vlastne programuje(mluvim o tom, co tam zustal). Ti ostatni dva ani nezvladali tu matiku, takze o programovani neni ani rec.

FIT ma vyhodu v tom, ze se umi skvele prezentovat a vsude se pise, jak je FIT jakysi zazrak co vzesel z FELu, ale fakt si to nemyslim, jde spis o propagaci. Nejenze je to strasny overkill pro toho normalniho cloveka, ale taky poradne nedokazou sehnat schopneho ucitele. Uz nekolikrat jsem byl s tim co tam pokracuje a jeho stejne zdevastovanyma kamosema na pivu a docela jsem cumel, kdyz mne rikali, jak ucitele castokrat poradne nevi co uci, neurozumi programovani, ve cvikach opisuji z tahacku v ruce na tabuli atd.. Ale samozrejme se najdou i lide, kteri nereknou kriveho slova na tutu fakultu, ale to jsou vetsinou ti co jsou velice nadani a umi se naucit velice rychle a nebo ti, pro ktere je smyslem zivota pocitac.

xhamster

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #14 kdy: 26. 01. 2014, 18:27:04 »
Citace
kdyz mne rikali, jak ucitele castokrat poradne nevi co uci, neurozumi programovani, ve cvikach opisuji z tahacku v ruce na tabuli atd..

Tomu se mi nechce verit. Ja to vidim naprosto opacne. Za sebe a snad vsechny sve spoluzaky co znam mohu rict, ze prednasejici na FITu i cvicici jsou fakt profici. Rozumi tomu a umi ucit. To cos tu rek mi prijde jako nejakej pokus o hoax