ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)

Tofik

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #15 kdy: 26. 01. 2014, 18:33:37 »
xhamster: To by mne bylo k nicemu :D Oni mluvili prave o cvicich, jeden co je mel ted na jakysi predmet programovani, pak jakysi na diskretku, i na tom jejich fcb foru si studenti z tech ucitelu delaji srandu, nebo spis tomu nerozumi.


xhamster

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #16 kdy: 26. 01. 2014, 18:42:42 »
Trofik:
tak stat se to muze, holt meli smulu na cviciciho, ale jejich chyba ze s tim nic nedelali, vzdy je moznost navstevovat jinou paralelku a chodit tak k jinemu cvicicimu.


Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #17 kdy: 26. 01. 2014, 18:49:04 »
psichiatrii

Errare humanum est.
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

nechci hejtovat

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #18 kdy: 26. 01. 2014, 19:15:19 »
A není to spíš tím, že na to prostě nějak nemáte? Já nevím, mám dojem, že se říká, že fit vut je těžší než na čvut a nemám pocit, že by tady lidi nějak totálně trpěli. Já osobně se učil na každou zkoušku asi kromě dvou cca 2-3 dny max. a až na dvě zkoušky jsem všechno udělal vždycky napoprvé. Během semestru jsem nedělal absolutně nic, akorát věci co byly nutný, abych nedostal vyhazov (projekty a učení 1-2 dny na půlsemky).

6

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #19 kdy: 26. 01. 2014, 19:55:24 »
A není to spíš tím, že na to prostě nějak nemáte? Já nevím, mám dojem, že se říká, že fit vut je těžší než na čvut a nemám pocit, že by tady lidi nějak totálně trpěli. Já osobně se učil na každou zkoušku asi kromě dvou cca 2-3 dny max. a až na dvě zkoušky jsem všechno udělal vždycky napoprvé. Během semestru jsem nedělal absolutně nic, akorát věci co byly nutný, abych nedostal vyhazov (projekty a učení 1-2 dny na půlsemky).

Souhlas s tebou, že na to spíš nemají.. Ale jestli na FIT VUT přes semestr v podstatě nemusíš skoro nic dělat a ve zkouškovým ti stačí 2-3 dny / zkouška tak bych si asi troufnul říct, že FIT ČVUT je o něco náročnější (no offense). Taky ale záleží, co si člověk zapíše za předměty a jakým způsobem školu studuje.. Jestli ti jde o to, jenom pásnout a dostat titul, tak to znamená si psát co největší dávačky a někdy nasyslit kredity a u toho nějak za pomoci spolužáků a testů z loňska atd dát zkoušky a nebo se chceš naučit maximum, všechno jedeš poctivě a kolikrát jdeš i za hranici daných předmětů.

Zde bych se ještě vyjádřil k těm příspěvkům, kde někdo psal, že lidi na FIT ČVUT vlastně ani nerozumí tomu co učí. O žádném takovém případu nevím a zároveň mám zkušenost, že kdykoliv chce někdo něco vědět a vysvětlit a to právě i za hranici předmětu, takto není problém, protože přednášející/cvičící jsou profesionálové, často mají slušné zkušenosti z praxe a zkrátka perfektně rozumí tomu o čem mluví. Takže toho bych se nebál. Pokud se vyskytl takový případ tak bych tomu věřil vážně jen u cvičícího a myslím si, že další běh předmětu tam už nebyl, jelikož by to asi někdo napsal do ankety, která se dělá vždy na konci semestru a děkan její výstupy bere velmi vážně.


prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #20 kdy: 26. 01. 2014, 21:20:19 »
jeden manik co nedostal koleje spal pul roku u nas na pokoji tajne,
Che, já jsem přespával na podlahách na kolejích 4 roky. Pár týdnů nás bylo na 3 lůžkovém pokoji pět. Jó to byly časy. Na pohodlné vyspání mi stačila tenká karimatka a deka. Teď mě tlačí i 20-centimetrová matrace.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #21 kdy: 26. 01. 2014, 21:20:54 »
S neodbornostou cviciacich / prednasajucich to bude vacsinou hoax. Zatial len u jedneho predmetu sa mi stalo kde mi cviciaci uplne nesadol. Jednak bol na fakulte uplne novy a cela koncepcia predmetu bola trochu nestastna + svoje znalosti nevedel az tak dobre predat. U ostatnych som presvedceny o tom, ze su to skutocne odbornici, zodpovedia na takmer kazdy dotaz ci uz trivialita alebo nieco nad ramec predmetu. Komunikacia s vyucujucimi / fakultou je skvela, na emaily odpovedaju okamzite, popripade najneskor do 1-2 dni.

A co sa tyka narocnosti, tak pesimisticky by som to nevidel. Ano, v prvom semestri vyhodia polovicu ludi ( z toho hromada sa ani neukaze v skole ) a v druhom mozno stvrtinu, ktorych nestihli dorazit v prvom...ale nie je to nic nezvladnutelne, ide len o pristup k studiu. Ak prvych 6-8 tyzdnov ste stale na party a do cvik / prednasok sa ani nepozriete, popripade tam ani nechodite, niet sa divit tomu ze tu skolu nezvladnu... ( Progtest drzi tempo od 3. tyzdna a tam sa tazko naskakuje do rozbehnuteho vlaku :) )

eswrgewrtewrtw

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #22 kdy: 26. 01. 2014, 21:53:58 »
jeden manik co nedostal koleje spal pul roku u nas na pokoji tajne,
Che, já jsem přespával na podlahách na kolejích 4 roky. Pár týdnů nás bylo na 3 lůžkovém pokoji pět. Jó to byly časy. Na pohodlné vyspání mi stačila tenká karimatka a deka. Teď mě tlačí i 20-centimetrová matrace.

to jsme byli jeste mladi......

pepak

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #23 kdy: 27. 01. 2014, 07:40:45 »
Oni mluvili prave o cvicich, jeden co je mel ted na jakysi predmet programovani, pak jakysi na diskretku, i na tom jejich fcb foru si studenti z tech ucitelu delaji srandu, nebo spis tomu nerozumi.
Jednou z povinností doktoranda je tzv. pedagogická praxe, v rámci které vede cvičení nějakého předmětu. Zejména v prvním takovém semestru není až takovým překvapením, že je doktorand (kterému v té době ještě ani neuschlo razítko na diplomu) z nutnosti nastoupit před studenty vyděšený a soustředí se primárně na to, aby něco totálně nezvoral, takže působí nejistě i v úplně primitivních věcech. Tohle je typicky dočasná záležitost, doktorand si tím projde jednou a podruhé už je v pohodě - bohužel studenti, kteří ho vyfasují na ten první běh, mají smůlu.

Navíc je docela běžné, že se specializace doktoranda míjí s kapacitními požadavky jednotlivých předmětů, takže doktorand učí něco, k čemu nemá žádný vztah a je v tom "o cvičení napřed před studenty". To asi není úplně v pořádku, ale je obtížné s tím něco dělat - specializace každého konkrétního doktoranda je nutně hodně úzká (protože bez úzké specializace dneska není možné vědecky prorazit), přičemž kapacitu je potřeba naplnit zejména u obecných předmětů*), kterými si musí projít všichni studenti. Řešením by bylo omezit počet doktorandů (to ovšem škola propadne ve většině žebříčků, které se pro hodnocení škol používají) a zaplatit na tyhle předměty "hotové učitele" (na to ovšem "nejsou peníze", aspoň ne u nás v ČR).

*) To jsou zejména ty, které jsou povinné v prvním ročníku, po kterém to většina studentů zabalí nebo je vyhozena, takže se k těm předmětům, kde by je ten samý doktorand přesvědčil o své odbornosti, ani nedostanou.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #24 kdy: 27. 01. 2014, 08:24:08 »
Děkuji za velkou spoustu hámotin, ale i velkou soustu mě moc užitečných věcí. Nečekal jsem takovou odezvu, mockrát děkuji.

eswrgewrtewrtw: Nicméně hned první komentář mě pobouřil. Nezajímá mě jak se kdejaký neurvalec choval na studentských ubytovnách. Třeba jste spali zlomený na schodech různě po ubytovnách, to mi je celkem fuk. Rozmazlený nejsem. Pravda, že mám svůj standard a nehodlám spát na Strahově v jednom sklepním kamrlíku s 10 jinými lidmi a záchod mít o patro výš. Jenže já si to budu hradit sám... Chtěl bych pokoj max po 5ti lidech s záchodem alespoň na patře. Rozmazlenost? Je mi z Vás celkem na nic.

Lukas Nagy: O Sinkuleho koleji kvůli velké ceně spíše neuvažuji, to je pravda. Nejradši bych Bubeneč cena i zázemí taková střední cesta mezi Strahovem a Sinkuleho kolejí. Nicméně Bubeneč je velice malá kolej, tedy alespoň oproti Strahovu. Chtěl bych být někde mezi svými (FITáky). Na Strahově je prý většina FIťáků, ale taky skvadra skvoterů a nervalců. Nechce se mi být mezi takovou spodinou, stačí, když sem viděl fotky na internetu, které vypadali celkem věrohodně.

Tofik: VŠE je naprosto super, moc se mi líbí. Zároveň má velkou výhodu, je 3 metry od hlavního vlakového nádraží. Nicméně jedná se o soukromou školu, kterou bych neutáhl. Nicméně moc nesouhlasím s tebou. Na FIT chodí i studenti gymnázia, kteří nemají páru co je to programování a nemají velké problémy.

Obecně: Nejlepší učitelé z FELu šli na FIT, nemyslím si, že by nevěděli o tom, co učí. Ledacos jsem si zjišťoval, třeba máte pravdu, ale já tam zkrátka jdu s tím, že je to kvalitní fakulta s kvalitními lektory.

pepak

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #25 kdy: 27. 01. 2014, 08:50:28 »
Tofik: VŠE je naprosto super, moc se mi líbí. Zároveň má velkou výhodu, je 3 metry od hlavního vlakového nádraží. Nicméně jedná se o soukromou školu, kterou bych neutáhl.
VŠE je normální státní škola. A vůbec ne špatná, ani v informatice ne - ovšem je zaměřená spíš na to, jak vést hejno programátorů k úspěšnému naprogramování nějakého projektu, než na to, jak si ten projekt naprogramovat sám.

Citace
Nicméně moc nesouhlasím s tebou. Na FIT chodí i studenti gymnázia, kteří nemají páru co je to programování a nemají velké problémy.
Stejně jako jinde je to hlavně o úsilí každého jednotlivého studenta. Je obrovský rozdíl mezi tím, jestli se školou snažíš proplouvat s co nejmenším úsílím, nebo jestli se snažíš co nejvíc dozvědět a jsi ochoten na tom pracovat i mimo přednášky a cvičení. Pokud tomu tu práci dáš, tak bys neměl mít zásadní problémy, leda že bys měl úplně zásadní nedostatky v mentálním nastavení (i na FIT se hlásí studenti, kteří prostě nechápou algoritmizaci - neumí rozebrat větší problém na dílčí podproblémy, a když náhodou dostanou podproblémy, tak je sice třeba umí vyřešit, ale už ne zkombinovat do jednoho celku; to je ovšem docela problém, takoví studenti budou mít potíže, i když budou pilní).

Citace
Obecně: Nejlepší učitelé z FELu šli na FIT, nemyslím si, že by nevěděli o tom, co učí. Ledacos jsem si zjišťoval, třeba máte pravdu, ale já tam zkrátka jdu s tím, že je to kvalitní fakulta s kvalitními lektory.
IMHO nebudeš zklamán. Leda možná s počtem volitelných předmětů, velkou většinu studijního plánu ti zaberou předměty, které máš napevno nadiktované. Ale vždycky si můžeš zapsat nějaké předměty nad rámec a výběr není špatný.

eswrgewrtewrtw

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #26 kdy: 27. 01. 2014, 09:15:23 »
eswrgewrtewrtw: Nicméně hned první komentář mě pobouřil. Nezajímá mě jak se kdejaký neurvalec choval na studentských ubytovnách. Třeba jste spali zlomený na schodech různě po ubytovnách, to mi je celkem fuk. Rozmazlený nejsem. Pravda, že mám svůj standard a nehodlám spát na Strahově v jednom sklepním kamrlíku s 10 jinými lidmi a záchod mít o patro výš. Jenže já si to budu hradit sám... Chtěl bych pokoj max po 5ti lidech s záchodem alespoň na patře. Rozmazlenost? Je mi z Vás celkem na nic.

tak to jsi podelal steelaku :-)
nejsi ty posluchac justina biebera?!?!

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #27 kdy: 27. 01. 2014, 09:20:31 »
Pepan: Díky, pokud je to státní škola, tak je ale s nějakými poplatky za studium, četl jsem to někde na jejich webu. spíš jsem jen tak přelítl očima, ještě si to pročtu, děkuji.

eswrgewrtewrtw: Proč bych měl poslouchat tu křehkou tatranku nacpanou do úzkých disko riflí? Jak to souvisí s tématem? Pochop, že se nechci bavit o tom jakou muziku poslouchám, ale snažím si udělat jasno v mé budoucnosti. Vlastně se poohlížím po spolubidlících. Nemám náladu řešit tu s tebou bobra.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #28 kdy: 27. 01. 2014, 10:48:39 »
Proč bych měl poslouchat tu křehkou tatranku nacpanou do úzkých disko riflí? Jak to souvisí s tématem? Pochop, že se nechci bavit o tom jakou muziku poslouchám, ale snažím si udělat jasno v mé budoucnosti. Vlastně se poohlížím po spolubidlících. Nemám náladu řešit tu s tebou bobra.

No to, jakou muziku člověk poslouchá je při hledání spolubydlících celkem zásadní. Taky je poměrně důležité, jak je člověk urážlivý. Na kolejích bývá docela ponorka a člověk má se spolubydlícíma často intimnější vztah, než se sourozenci (přece jen bývá kolejní pokoj menší než byt a člověk nemůže utéct z obýváku do kuchyně, nebo se zavřít na 2 hodiny v koupelně). Takže doufám, že si zdejší případní zájemci uvědomí povahové kvality/nekvality dotazovatele.

6

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #29 kdy: 27. 01. 2014, 10:56:29 »
Pepan: Díky, pokud je to státní škola, tak je ale s nějakými poplatky za studium, četl jsem to někde na jejich webu. spíš jsem jen tak přelítl očima, ještě si to pročtu, děkuji.

Na VŠE se neplatí nic ale naučíš se hovno. Chodí tam lidi, které v prvním semestru vyhodí z FITu. Na VŠE ale pak patří mezi nejlepší a ani jim to nezabere moc práce. Znám takových snad desítky....