Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #45 kdy: 04. 12. 2016, 15:36:32 »
20 % pevnosti původní karoserie? Vážně?


Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #46 kdy: 04. 12. 2016, 15:41:14 »
To jsem psal já? Vážně?

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #47 kdy: 04. 12. 2016, 15:52:43 »
Říkám to někde? Vážně?

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #48 kdy: 04. 12. 2016, 16:14:40 »
Reaguješ na mé příspěvky ;)

javaman ()

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #49 kdy: 04. 12. 2016, 16:16:44 »
A jak to souvisí s těmi 20 %? Vážně?


Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #50 kdy: 04. 12. 2016, 16:19:27 »
Kdybys nebyl Javamanem, tak bys to pochopil.

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #51 kdy: 04. 12. 2016, 19:09:43 »
Akorát jsi doporučoval především X201 (X220 je opět zase o kousek dražší, než to, co jsi uváděl, tak si to už rozmysli ;) ).
rozmysli si jestli budes ignorovat co sem psal, vymejslet si a chovat se jako troll nebo ne... zopakuju ti to podruhe:
Psal sem jasne "Lenovo Thinkpad X201 nebo X220 (a Lenovo Thinkpad rada T,X,W (nebrat radu E a L), Dell Precision/Latitude a HP ElitePad... s CPU i5-2520/2540 nebo aspon i5-520/540)" (https://forum.root.cz/index.php?topic=14359.msg189096#msg189096) a pak sem psal ze X220 s IPS je idealni, X201 je levna varianta (https://forum.root.cz/index.php?topic=14359.msg189119#msg189119)


kde vidis predevsim x201? co nechapes na idealene X220 s IPS? co nechapes na tom ze sem vypsal na jake rady doporucuju se zamerit? a jake cpu povazuju za minumum a jake za vhodnou volbu? co nechapes na tom ze pokud jde o X201 tak sem psal jako minimum za slusnou cenu ale pritom super kvalita? sam mam X220 s i5-2520m 16GB a SSD, takze vim o cem mluvim, mam zkusenosti i s tema radama co sem psal...


[...]Natrhne? Moje Core i5 6200u má TDP více jak dvakrát menší a přitom má vyšší výkon[...]
s tim vyssim vykonem to nebude tak horke:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6200U-vs-Intel-Core-i5-2520M
pro zajimavost v jakem notebooku to mas?


[...]tuším, že zrovna u X220 si stěžovali na ne úplně ideálně vyřešené chlazení - respektive na hlasité ventilátory[...]
tusis spatne, u X220 se naopak pochvaluje ze pri bezne zatezi vetrak neni slyset...


[...]Navíc pořád nechápu ty vaše kalkuly... jak 7x/10x vyšší cenu[...]
prave proto ze to nechapes ses schopnej psat ty kraviny... podivej se kolik stojej aktualni profi rady ktere jsou nastupce  tech repasu o kterych sem psal...

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #52 kdy: 04. 12. 2016, 22:01:56 »
uvedom si ze ten repas (X201 o ktere byla rec) stal pred par lety ~40000Kc a ted ho s rocni zarukou koupis za ~5000Kc...

Spíš si uvědom, že to byla X201 o které byla podle tebe řeč ;)

s tim vyssim vykonem to nebude tak horke:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6200U-vs-Intel-Core-i5-2520M
pro zajimavost v jakem notebooku to mas?

Já teda vidím, že ta Skylaková i5 je výkonnější, tzn. asi těžko pak bude platit to tvoje "natrhne" ;)
Mám to v UX303 od Asusu.


Třeba tady si to moc pochvalují http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2012/lenovo-thinkpad-x220 (ale prý to opravil novější BIOS), takže tušení nebylo úplně od věci. ;)


A proč by si měl student kupovat profi řady??? Chápeš, že dneska si může koupit notebook za 20-25-30-35 a vydrží mu dlouho a bude spokojen (tedy tak 4x-5x víc, než ten váš repas, akorát dostane kvalitní hw, výdrž na baterii, dvouletou záruku, etc.). Aby si student kupoval profi řady... to fakt dává smysl...

davkol

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #53 kdy: 04. 12. 2016, 23:01:16 »
Jistěže dává smysl, aby si student kupoval profi řadu, pokud to nenechá ležet na koleji/intru (pak by mohl mít desktop).

Třeba díky snadnému servisu a dostupným dílům, popř. zbývající pořádné záruce. Ne, že se to pošle někam do smluvního servisu, pak tři týdny počítač není, načež se vrátí víc dojebaný, než odešel.

Nebo protože ten servis nemusí být vůbec potřeba, tím tuplem u staršího modelu, u kterého jsou vady známé a dá se s nimi počítat při výběru.

Nebo protože je to thinkpad s rollcage, takže něco přežije. Osobně jsem tím svým odštípl kus dřeva ze skříně, když jsem neopatrně vybaloval batoh.

Nebo protože to je pohodlnější než spotřebák. Nemůžu dopustit na matný displej, trackpoint a skutečnost, že mám Tablet PC s wacomáckým perem a otočným displejem, což bylo ve škole k nezaplacení.

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #54 kdy: 04. 12. 2016, 23:13:09 »
Jistěže dává smysl, aby si student kupoval profi řadu, pokud to nenechá ležet na koleji/intru (pak by mohl mít desktop).

Třeba díky snadnému servisu a dostupným dílům, popř. zbývající pořádné záruce. Ne, že se to pošle někam do smluvního servisu, pak tři týdny počítač není, načež se vrátí víc dojebaný, než odešel.


Bavili jsme se o šest (či pět) let starém modelu... tak to není úplně aktuální.

Nebo protože je to thinkpad s rollcage, takže něco přežije. Osobně jsem tím svým odštípl kus dřeva ze skříně, když jsem neopatrně vybaloval batoh.

Nebo protože to je pohodlnější než spotřebák. Nemůžu dopustit na matný displej, trackpoint a skutečnost, že mám Tablet PC s wacomáckým perem a otočným displejem, což bylo ve škole k nezaplacení.

Matný displej má i spousta jiných "spotřebních notebooků". Zajímalo by mě, kolik programátorů využije tablet PC s Wacomáckým perem na 12" notebooku. Když už chci dělat něco s grafikou, tak si připojím doma externí wacomácký tablet. Využitelnější se mi zdá v tomto případě třeba výdrž na baterku... to se mi třeba do definice "pohodlnosti" moc nehodí :)

davkol

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #55 kdy: 04. 12. 2016, 23:49:45 »
Co zase není aktuální?

Kupoval jsem tři roky starý thinkpad, používal jsem ho další čtyři roky. Za celou dobu mi odešel toliko jeden síťový adaptér, a to poté, co mi mnohokrát spadl na zem; náhradní jsem sehnal prakticky obratem za pár stovek (hodně štěstí s tímhle u spotřebáků; pár lidem jsem tohle řešil).

Kdybych ho vzal od firmy jako nobodym propagované importPC, měl bych až dvouletou záruku. Kdybych ho vzal od USAnotebook (nebo podobného překupníka), měl bych půlroční záruku od výrobce, ke které AFAIK šlo i přidat globální prodlouženou záruku od IBM (ano, IBM).

Zajímalo by mě, kolik programátorů využije tablet PC s Wacomáckým perem na 12" notebooku. Když už chci dělat něco s grafikou, tak si připojím doma externí wacomácký tablet.
Notebook ke studiu.

Ten thinkpad je fantastický na čtení PDF včetně přidávání anotací. Dají se přímo na něm čmárat diagramy nebo si klidně psát poznámky. Čtyři roky jsem přesně to dělal. Kamarád osm let.

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #56 kdy: 05. 12. 2016, 01:29:47 »
Spíš si uvědom, že to byla X201 o které byla podle tebe řeč ;)
k te sem uvedl cenu, ale to neznamena ze bych tim smazal ostatni co sem psal uz to pochop ze to bylo minimalni rozumna moznost :) abych teda pro mene chapave Cikady to mnozstvi co jsem vypsal shrnul a zkonkretnil... tak osobne (jak uz sem psal) doporucuju Thinkpad X220 s IPS (a i7 pokud jde primarne o vykon a/nebo o USB3) pro 12", dodavam ze v priprade 14-15" pak doporucuju Thinkpad T420/T520 pro narocnejsi operace pak pracovni stanici Thinkpad W520 nebo Dell Preccision M4600...

Mám to v UX303 od Asusu.
Třeba tady si to moc pochvalují [x220 (ne)chlazeni]
ano a tady si pochvaluji kvalitu obrazu ;) https://www.youtube.com/watch?v=XSII7bcX3Fo
dalsi info viz:"Asus UX303 sreen hinge problem"
Nema to fyzicke tlacitka u touchpadu? nebo to trackpoint? a ta klavesnice??? s PowerTlacitko v rohu kde bejva DEL?? :-D

A proč by si měl student kupovat profi řady??? Chápeš, že dneska si může koupit notebook za 20-25-30-35 a vydrží mu dlouho a bude spokojen
aby to vydrzelo dlouho a byl spokojen, tak prave by musel koupit profi radu, tedy nastupce modelu z te profi rady z jake si muze koupit repas za zlomek ceny, ale pritom brutalni kvalita, dostatecnej vykon a snadne opravy at uz mechanicky rozebiratelne snadno, tak dostupnost dilu na kazdem kroku...

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #57 kdy: 05. 12. 2016, 11:02:18 »
Co zase není aktuální?

Kupoval jsem tři roky starý thinkpad, používal jsem ho další čtyři roky. Za celou dobu mi odešel toliko jeden síťový adaptér, a to poté, co mi mnohokrát spadl na zem; náhradní jsem sehnal prakticky obratem za pár stovek (hodně štěstí s tímhle u spotřebáků; pár lidem jsem tohle řešil).

Kdybych ho vzal od firmy jako nobodym propagované importPC, měl bych až dvouletou záruku. Kdybych ho vzal od USAnotebook (nebo podobného překupníka), měl bych půlroční záruku od výrobce, ke které AFAIK šlo i přidat globální prodlouženou záruku od IBM (ano, IBM).

Zajímalo by mě, kolik programátorů využije tablet PC s Wacomáckým perem na 12" notebooku. Když už chci dělat něco s grafikou, tak si připojím doma externí wacomácký tablet.
Notebook ke studiu.

Ten thinkpad je fantastický na čtení PDF včetně přidávání anotací. Dají se přímo na něm čmárat diagramy nebo si klidně psát poznámky. Čtyři roky jsem přesně to dělal. Kamarád osm let.

Aktuální není ta dostupná pořádná záruka. ANO, notebook ke studiu ale jaké školy... to je to fakt tak těžký, číst?
Kdybys vzal notebook od USA překupníka a prodlužoval si záruku, tak se asi na 4-5 tisíc nedostaneš ;)

Mám to v UX303 od Asusu.
Třeba tady si to moc pochvalují [x220 (ne)chlazeni]
ano a tady si pochvaluji kvalitu obrazu ;) https://www.youtube.com/watch?v=XSII7bcX3Fo
dalsi info viz:"Asus UX303 sreen hinge problem"
Nema to fyzicke tlacitka u touchpadu? nebo to trackpoint? a ta klavesnice??? s PowerTlacitko v rohu kde bejva DEL?? :-D

Ten tvůj odkaz je validní asi jako tento, takže nevím, o co ti jde. ;) https://www.youtube.com/watch?v=oPvQ9W-_JmE Já dával odkaz na relevantní recenzi, navíc ten problém s BIOSem byl celkem znám. Chápeš rozdíl?
A zrovna do displeje bych se moc nenavážel ;)
Ne, nemá a nijak mi nechybí. Respektive právě naopak ;) Na klávesnici se mi píše dobře (Poweroff jsem nikdy omylem nezmáčkl, představ si. Vlastně ho nemačkám vůbec, protože když už jednou za sto let vypínám počítač, tak to dělám z terminálu :) ), rozhodně mi sedí víc než ta namačkaná u X220. A je podsvícená. Výdrž na baterku mám v +/- 10 hodin (když mám vytáhlý jas vysoko tak 8+) a notebook je úplně tichý. Máš to taky tak? :) Thinkpady skončili odprodejem IBM divize Lenovu, stejně jako TravelMate řada od Texas Instruments Aceru.

Toho méně chápavého si odpusť, já reagoval jasně, to ty skáčeš z jedné strany na druhou.  Respektive při ceně bereš ten nejlevnější ale při srovnávání s jinými notebooky ten nejdražší... To bych čekal od Javamana. :)


aby to vydrzelo dlouho a byl spokojen, tak prave by musel koupit profi radu, tedy nastupce modelu z te profi rady z jake si muze koupit repas za zlomek ceny, ale pritom brutalni kvalita, dostatecnej vykon a snadne opravy at uz mechanicky rozebiratelne snadno, tak dostupnost dilu na kazdem kroku...

Aby to vydrželo dlouho... dostupnost dílů na každém kroku... ehm, takže "vydrželo" znamená až se to rozpadne, tak si ho poskládám znovu... super, to je fakt řešení, takže opravama těch repasů se dostaneme na cenu aktuálních notebooků, které je ve většině věcí předčí (většině proto, že je spousta věcí, co každý vnímá subjektivně).

Každopádně to, že musíš kupovat firemní řady, aby to vydrželo je blbost. V mém okolí je spousta lidí, co používá sto let staré notebooky (to je nadsázka, abys věděl) a firemní řady to nejsou. Jde především o Vaia a Asusy a představ si, nic na nich nebylo třeba měnit (oukej, jednou disk, protože nestačila kapacita). Brutální kvalita... co já se ještě nedozvím...

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #58 kdy: 05. 12. 2016, 23:04:52 »

vyssi otacky vetraku u X220 resil BIOS vydany par mesicu po predstaveni X220, oboje v roce 2011, tedy pred 5roky..

jeste mi rekni jak je uzadne ze nemas kontrolku disku, okecat ze nekomu vyhovuje zprasenina se da vzdycky...
ale nemeni to nic na tom ze je to zprasenina a pokud chce nekdo neco nezpraseneho, tak 7rada klavesnice az na drobnosti totozna s tema co delalo IBM je proste brutalne (ano brutalne) kvalitni klavesnice, ze ti staci smecko je tvoje vec :)

kdyz napisu rozsah a pak se bavim(mimojine) o jeho koncich, tak neskacu ale bavim se o obsahu v rozsahu ktery sem napsal...

dostupnost dilu je dulezita proto aby jsi v pripade potreby, nikoliv nutnosti, mel kam sahnout... a u firemni rady to tak proste je a plati to i pro roky stare Thinkpady... stejne tak u firemni rady jsou(a byli) nadstandardni vlastnosti, vyztuzeni case, lcd, politelna klavesnice atd...

nez zacnes psat zas nejake kraviny, vzpomen si ze jsi psal "Kasli na repas" nikoliv "Kasli na levnou X201" ;)

a taky si uvedom ze dotaz psal student, ten dost mozna da radeji 5-8000Kc za neco kvalitniho repasovaneho, nez 15000-20000Kc za nejake nova smecko :)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #59 kdy: 06. 12. 2016, 10:19:23 »

vyssi otacky vetraku u X220 resil BIOS vydany par mesicu po predstaveni X220, oboje v roce 2011, tedy pred 5roky..


Což jsem ale napsal ;)

jeste mi rekni jak je uzadne ze nemas kontrolku disku, okecat ze nekomu vyhovuje zprasenina se da vzdycky...
ale nemeni to nic na tom ze je to zprasenina a pokud chce nekdo neco nezpraseneho, tak 7rada klavesnice az na drobnosti totozna s tema co delalo IBM je proste brutalne (ano brutalne) kvalitni klavesnice, ze ti staci smecko je tvoje vec :)

kdyz napisu rozsah a pak se bavim(mimojine) o jeho koncich, tak neskacu ale bavim se o obsahu v rozsahu ktery sem napsal...

dostupnost dilu je dulezita proto aby jsi v pripade potreby, nikoliv nutnosti, mel kam sahnout... a u firemni rady to tak proste je a plati to i pro roky stare Thinkpady... stejne tak u firemni rady jsou(a byli) nadstandardni vlastnosti, vyztuzeni case, lcd, politelna klavesnice atd...

nez zacnes psat zas nejake kraviny, vzpomen si ze jsi psal "Kasli na repas" nikoliv "Kasli na levnou X201" ;)

a taky si uvedom ze dotaz psal student, ten dost mozna da radeji 5-8000Kc za neco kvalitniho repasovaneho, nez 15000-20000Kc za nejake nova smecko :)

Akorát kontrolku disku mám tak nevím, o co ti jde...  :o

Drobnosti... :D Jo, okecáváš to hezky. Nic to nemění na to, že ta tvoje brutálně dobrá klávesnice má namačkané všechny klávesy u sebe... Jak říkám, každému se píše dobře na něčem jiném, ale jasně, ty máš tu svou pravdu... :)

Když napíšeš rozsah, tak se bavíš jen o tom, co se ti hodí... Ale nevadí. Jo, ThinkPady jsou sice rok od roku horší, ale ano, drží si nadstadardní vlastnosti...


Ale dobře. Pořád tu meleš cosi o šméčkách. Tak dobře. Najdi mi nějaký úžasný repas, co 1) bude mít matný 13" nebo 14" displej (aspoň 1600x900), 2) procesor s výkonem kolem i5 5/6/7200u, 3) výdrží na baterii kolem 9/10 hodin, 4) podsvícenou pohodlnou klávesnicí, 5) aspoň 256GB SSD 6) aspoň 8GB RAM, 7) DisplayPort/HDMI, 8) aspoň 1x USB 3.0

Mohl bych dodat i jiné požadavky, ale toto je minimum. Tak mi předveď nějaký úžasný repas, co by mě vyšel výrazně levněji a byl by kvalitnější. ;)