Synchronizace hesel mezi zařízeními

cziss

Synchronizace hesel mezi zařízeními
« kdy: Dnes v 11:02:47 »
Ahoj, chtěl bych si udělat pro každou službu unikátní heslo. Protože používám soukromý PC, pracovní PC, mobil,  tak to bez nějakého online správce hesel nepůjde. Líbí se mi řešení od google, to pěkně funguje v mobilu. Problém je, že jsem nenašel způsob jak tohle přihlašování aktivovat ve Firefox. Ten používám v práci, doma i na mobilu, ale s různými účty (jiné záložky, jiné použití atd.), takže globální použiti Firefox password manageru nelze. Doplněk pro firefox pro google password manager jsem nenašel...

Existuje nějaké řešení? Třeba nějaký doplněk? Využití služeb dalších stran mě moc neláká, pokud by to nebylo vyloženě FOSS a online (flešku s nějakým programem tahat nechci, navíc by to nefungovalo na mobilu). Maximálně, ale to asi nejde, nahrát hesla na Idem Key od GoTrush, ten funguje i jako NFC? Případně lze nějak třeba napárovat Firefox v PC na mobil a ty hesla tam posílat z google password manageru třeba přes bluetooth? U MOJEID jsem službu password managera taky nenašel, což je docela škoda :(.
« Poslední změna: Dnes v 11:04:39 od cziss »


Re:"bezheslové" přihlašování
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 11:31:13 »
- KeePassXC správce hesel (lokální!)
- Syncthing (synchronizace mezi počítači)
- Nextcloud (synchronizace pokud je potřeba i mobil)
- https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/keepassxc-browser/

- KeePassium (iOS)
- https://f-droid.org/en/packages/com.kunzisoft.keepass.libre/ (Android)

Re:"bezheslové" přihlašování
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 12:13:08 »
Já používám Bitwarden. Má rozšíření do všech myslitelných prohlížečů, hesla se synchronizují přes online službu. Má desktopovou i mobilní aplikaci. Flash disk s programem s sebou netahám – mám hesla v mobilu, takže pokud potřebuju výjimečně zadat heslo v jiném zařízení, opíšu ho z mobilu (stejně bych nechtěl spouštět správce hesel na cizím počítači – jsou hesla, která na cizím počítači zadám, ale rozhodně tam nechci zadávat přístup ke všem heslům).

Bitwarden má dostupné zdrojové kódy, existují i OSS alternativy komunikující stejným protokolem.

Existuje i placená verze Bitwardenu, kde je podpora po jednorázová hesla (TOTP 2FA), můžete někomu dát nouzový přístup (třeba kdybyste byl v nemocnici), vyšší placená verze umí sdílet hesla třeba v rodině. V betaverzi je i podpora pro Passkey.

Existuje nějaké řešení? Třeba nějaký doplněk?
Nevím o tom, že by šlo Firefox napojit na správce hesel od Googlu. To je důvod, proč nepoužívám řešení vestavěná přímo v prohlížeči – protože je to svázané jenom s tím prohlížečem, maximálně se to synchronizuje mezi více instancemi toho prohlížeče, ale jsem v tom prohlížeči uzamčený. Navíc ti správci hesel v prohlížečích mají často dost omezené možnosti. Dlouho neuměli ani hesla generovat, je třeba problém určit, mezi kterými weby se hesla sdílí (třeba že pro lupa.cz i root.cz je stejný login a heslo). Proto radši používám externího správce hesel a do prohlížeče hesla dostávám pomocí rozšíření.

nahrát hesla na Idem Key od GoTrush
To nejde, Idem Key slouží pro uložení klíčů, ne hesel.

Džan

Re:"bezheslové" přihlašování
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 12:28:16 »
Pleteš si PassKeys, což je WebAuthN - na ten se dá použít prohlížeč, který to umí nebo třeba ten IdemKey, YubiKey, Trezor apod. Častěji se používá jako druhý faktor, nicméně jde používat přímo.

Na ukládání hesel pak buď lokálně KeePass (ten mi pro běžné používání přijde otravný), nebo Bitwarden (ten jde hostovat i na vlastním serveru, ať už přímo Bitwarden on-premise, nebo komunitní Vaultwarden.

cziss

Re:"bezheslové" přihlašování
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 12:31:52 »
Ahoj, Bitwarden se mi jeví nakonec jako nejlepší řešení. Díky.